Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Akcja "Wzmacniamy więzy rodzinne"

W połowie maja 2012 roku Fundacja Restytucja z Sosnowca wraz z firmą Praweks Telecom sp. z o.o. z Poznania, operatorem marki Z-TELE, rozpoczęła przygotowania do akcji charytatywnej „Wzmacniamy więzy rodzinne”. Akcja ma na celu dostarczenie osadzonym w zakładach karnych i aresztach śledczych kart telefonicznych, dzięki którym będą mogli oni wykonać bezpłatne połączenia. Podstawą prawną do przeprowadzenia tego typu akcji przez Fundację jest treść rozporządzenia rady ministrów z dnia 01.12.2003r. w sprawie szczegółowego zakresu i trybu uczestnictwa podmiotów w wykonywaniu kar, środków karnych, zabezpieczających i zapobiegawczych, a także społecznej kontroli nad ich wykonywaniem.

Po podpisaniu listu intencyjnego oraz stosownego porozumienia pomiędzy Fundacją Restytucja i firmą Praweks Telecom sp. z o.o., skierowaliśmy oficjalne pisma do dyrektorów następujących jednostek penitencjarnych: ZK w Siedlcach, ZK w Żytkowicach, ZK w Jastrzębie Zdroju, ZK w Herbach, ZK w Kwidzynie, ZK we Wronkach, ZK, w Sztumie, ZK w Czarnem, ZK w Białymstoku, ZK we Włocławku, ZK w Potulicach, ZK w Czerwonym Borze, ZK w Bydgoszczy-Fordonie, ZK w Grudziądzu nr 1, ZK w Grudziądzu nr 2, ZK w Wołowie, AŚ w Warszawie-Mokotowie, AŚ w Warszawie-Grochowie, AŚ w Warszawie-Służewcu, AŚ w Warszawie-Białołece, AŚ w Gdańsku.

Na dzień dzisiejszy tj. 17.07.2012 z przyjemnością informujemy, że w akcji wzięły bądź wezmą udział następujące jednostki: ZK w Siedlcach, ZK w Kwidzynie, ZK we Włocławku, AŚ w Warszawie-Mokotowie. Jak ważne i wartościowe jest to przedsięwzięcie świadczy to, że w korespondencji od osadzonych dostaliśmy same pochlebne opinie. Niektórzy przyznają, że dzięki naszej akcji po raz pierwszy od dłuższego czasu mogli skontaktować się z bliskimi.

W pozostałych jednostkach wciąż czekamy na odpowiedź, uzupełniamy braki formalne, musimy wyjaśniać dużo spraw technicznych. Pragniemy wyjaśnić, że Służba Więzienna ma tylko „rozdać” karty wśród osadzonych. Nie wymagamy żadnych inwestycji, zmian budek telefonicznych, nakładów finansowych, nie naruszamy zasad regulujących wykonywanie kar, środków karnych, zabezpieczających i zapobiegawczych oraz porządku obowiązującego w miejscu wykonywania tych kar lub środków. Rozdanie ulotek może odbyć się w dowolny sposób, np. w trakcie przydzielania osadzonym środków czystości.

Niestety, w niektórych jednostkach nasza akcja spotkała się z totalną ignorancją, jakby w/w rozporządzenie nie istniało, a dana jednostka penitencjarna była prywatną własnością dyrektora. Ale będziemy próbować dalej!

W albumie profilu na Facebooku Fundacji Restytucja zamieszczamy niektóre pisma związane z akcją.

Zachęcamy do śledzenia dalszego przebiegu akcji.

2012-09-11

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że do naszej akcji dołączyły: Zakład Karny nr. 1 w Grudziądzu oraz Zakład Karny w Białymstoku.

O słuszności naszej akcji świadczą wpisy: http://www.sw.gov.pl/pl/okregowy-inspektorat-sluzby-wieziennej-warszawa/zaklad-karny-siedlce/news,10304,zk-siedlce-i-fundacja.html

http://www.sw.gov.pl/pl/okregowy-inspektorat-sluzby-wieziennej-katowice/zaklad-karny-raciborz/news,11564,wspieramy-wiezy-rodzinne.html

http://www.sw.gov.pl/pl/okregowy-inspektorat-sluzby-wieziennej-warszawa/areszt-sledczy-warszawa---mokotow/news,10662,akcja-wzmacniamy-wiezi.html

Czekamy na odpowiedzi z kolejnych jednostek.

2012-09-28

Nasza akcja nabiera coraz szybszego tempa i przyłączyły się do niej kolejne zakłady karne tj. ZK w Raciborzu, Rawiczu. Otrzymujemy coraz więcej głosów uznania i poparcia ze strony osadzonych, dla których nasza akcja często jest jedyną możliwością kontaktu z bliskimi.

Poza rozmowami telefonicznymi, kolejną formą utrzymywania kontaktu z bliskimi dla osadzonych jest pisanie listów. Otrzymaliśmy już mnóstwo próśb o zorganizowanie podstawowych materiałów piśmienniczych, dlatego też będziemy starać się o ich pozyskanie w ramach "rozbudowy" akcji "Wzmacniamy więzy rodzinne".

2012-11-13

Informujemy, że akcja "Wzmacniamy więzy rodzinne" została przeprowadzona w ostatnim czasie w następujących jednostkach: ZK w Sztumie, ZK w Grudziądzu nr 1, ZK w Opolu Lubelskim, ZK w Jaśle, ZK w Łupkowie, ZK nr 2 w Grudziądzu. Bardzo dziękujemy Dyrekcji tych jednostek za zaufanie i chęć współpracy. Niestety, idea akcji nie została poparta przez dosyć dużą liczbę jednostek penitencjarnych, co pokazuje słaby zakres współpracy sektora pozarządowego z sektorem państwowym. Pracujemy obecnie nad ogólnopolskim programem współpracy ze Służbą Więzienną i mamy nadzieję, że znajdzie on uznanie w Centralnym Zarządzie Służby Więziennej.

2012-11-16

Do akcji dołącza Zakład Karny w Hrubieszowie.

źródło: http://www.fundacjarestytucja.pl/Autor: Piotr Dudała | 23/11/2012
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney