Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Święto Chrystusa Króla Wszechświata

Kościół katolicki obchodzi dziś uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Ostatnia niedziela przed Adwentem, który rozpoczyna nowy rok liturgiczny, stanowi podkreślenie faktu panowania Zmartwychwstałego Chrystusa.

Uroczystość Chrystusa Króla w swojej wymowie wskazuje na cel ostateczny życia człowieka, czyli na zjednoczenie z Bogiem i oddanie się pod panowanie jego miłości w Królestwie Bożym. Królowanie Chrystusa wyraża się w zbawieniu człowieka. Przez swoją śmierć na krzyżu dał on dowód miłości względem wszystkich ludzi i odpuszczając nasze grzechy pojednał nas z Ojcem oraz uczynił ludem wybranym, czyli królestwem i kapłanami Boga samego.We wszystkich kościołach w Polsce odczytany zostanie list Episkopatu Polski dotyczący królowania Jezusa Chrystusa.

„Od momentu przyjścia Chrystusa urzeczywistnia się w świecie królestwo Boże. Nie ma ono nic wspólnego z jakąkolwiek formą panowania człowieka w świecie”- zauważają w liście biskupi. Jak wyjaśniają królestwo Boże oznacza „wieczne i powszechne Królestwo: królestwo prawdy i życia, królestwo świętości i łaski, królestwo sprawiedliwości, miłości i pokoju”.

Hierarchowie polskiego Kościoła zauważają, że królestwo Jezusa już się realizuje. „Chrystus Król każdemu oferuje możliwość udziału w nim. Natomiast od nas zależy, na ile z łaski królestwa Bożego korzystamy i w jakim zakresie rozwijamy je w sobie i pośród nas, czyli na ile postępujemy jak Jezus, służąc Bogu i ludziom” – dodają biskupi.

„Bóg Ojciec wywyższył Go ponad wszystko. Trzeba natomiast uznać i przyjąć Jego królowanie, poddać się Jego władzy, która oznacza moc obdarowywania nowym życiem, z perspektywą życia na wieki. Realizacja zadania zakłada przyjęcie tego, co Jezus daje, domaga się życia Jego miłością i dzielenia się Nim z innymi. Chodzi o umiłowanie Jezusa do końca, oddanie Mu swego serca, zawierzenie Mu naszych rodzin, podjęcie posługi miłości miłosiernej i posłuszeństwo tym, których ustanowił pasterzami” – podkreślają hierarchowie

Dzisiejsza uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata przybliża nas na nowo do jedynego Odkupiciela świata jakim jest Jezus. Ponadto uroczystość ta rozpala w nas miłość do Chrystusa i pogłębia wiarę, że tylko on jest Królem Wszechświata.

Izabela Kozłowska, Nasz Dziennik


Autor: Piotr Dudała | 25/11/2012
Komentarze
#1 | PAWLO dnia 25.11.2012 15:03
A, to wszystko "pic na wodę"!!! Panie Dudała usuwaj Pan sobie wpisy które nie po twojej myśli, usuwaj,,,, Niech tylko będą te które wychwalają Ciebie i grupkę "omamionych " osób.
#2 | Dominika z włoskiego netu dnia 25.11.2012 14:28
W sklepach i centrach handlowych "sezon świąteczny" rozpoczął się już na dobre. Ale miłośnicy Bożego Narodzenia, choinki, szopki i całej otoczki powinni się wstrzymać ze świętowaniem. Wszystko przez samego papieża, który wprowadził mały zamęt - m.in. poddał pod wątpliwość wiele zwyczajów, które związane są z upamiętnianiem dnia narodzin Chrystusa. Czy to oznacza, że tradycyjnym rytuałom o charakterze religijnym, ale też tym komercyjnym, zagrażają w tym roku nie tylko Majowie, ale też głowa Kościoła?
Sprawcą całego zamieszania jest najnowsza publikacja Benedykta XVI. Ojciec święty w swojej ostatniej książce, zatytułowanej: "Jezus z Nazaretu. Dzieciństwo", poddaje krytyce obyczaje, które stały się już częścią bożonarodzeniowego obrządku. Papież dał do zrozumienia, że wiele wątpliwości wzbudzają takie zwyczaje, jak śpiewanie kolęd czy budowa szopek. Przypomniał też, że Jezus wcale nie urodził się 2012 lat temu, jak sądzi obecnie wiele osób, ale kilka lat wcześniej.
Ojciec Święty stwierdził, że powstające w okresie bożonarodzeniowym stajenki, w których pojawiają się zwierzęta, nie są w żaden sposób oparte na zapisach biblijnych. W Ewangeliach po prostu nie ma mowy o zwierzętach, które znajdowałyby się w miejscu narodzin Chrystusa. W obowiązującej tradycji przyjęło się natomiast - tłumaczy papież - że moment narodzin Jezusa byłby niekompletny bez zwierząt. Bydlęta w stajence są jednak wyłącznie elementem mitologii. Żadnego uzasadnienia nie ma także śpiewanie kolęd. Związana jest ona z nieuzasadnionym przekonaniem, że w chwili narodzin Jezusa rozbrzmiały chóry anielskie, by ogłosić przyjście Pana.
Papież omówił też w najnowszej publikacji jeden z dogmatów stanowiących o dziewictwie Maryi Panny, przypominając, że jest to bardziej "prawda historyczna" niż "mit". Hierarcha stwierdził, że poczęcie Jezusa za sprawą Ducha Świętego oraz zmartwychwstanie Chrystusa to dwa opisane w Ewangeliach wydarzenia, o których można powiedzieć, że odbyła się tam interwencja Boga skierowana bezpośrednio w świat materialny - poinformował dziennik "The Washington Post".
"To jest skandal dla nowoczesnego ducha" - napisał Benedykt XVI, odnosząc się do promowanych obecnie koncepcji, w których uznaje się Boga za byt, który może ingerować w myśli i sferę duchową, ale jednocześnie neguje się jego "zdolność" do ingerowania w sferę materii.
W ramach swojej najnowszej publikacji papież przypomniał także, że funkcjonujące w wielu kręgach przekonanie, że liczba oznaczająca dany rok wskazuje dokładną liczbę lat, jaka upłynęła od narodzin Jezusa to efekt pomyłki, jaką popełnił Dionizjusz Mały, chrześcijański pisarz oraz współtwórca stosowanego obecnie kalendarza. W rzeczywistości, jak Książka "Jezus z Nazaretu. Dzieciństwo" stanowi część przygotowanej przez papieża trylogii opowiadającej o Mesjaszu. Została już przetłumaczona na dziewięć języków. Już wkrótce trafi na półki księgarń w 50 krajach. Papież na tworzenie tego cyklu poświęcał od 2005 r., czyli od momentu powołania go na Stolicę Piotrową, każdą wolną chwilę. wskazują wyliczenia naukowców, Jezus przyszedł na świat pomiędzy 2 a 5 rokiem p.n.e.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy
Error writing file '/var/tmp/MYwqfOl4' (Errcode: 28)Brak newsów

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney