Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Módl się za nami Święta Boża Rodzicielko!

Chciałbym podzielić się z Państwem kilkoma refleksjami po ataku na Obraz Czarnej Madonny w Sanktuarium na Jasnej Górze w Częstochowie. Uważam, ze Polska coraz bardziej się stacza, skoro atakowane są nawet narodowe skarby, narodowe świętości. Dokąd zmierzamy, czego chcemy, co ma się stać, żebyśmy się opamiętali? Jestem zdruzgotany! Stała się rzecz zła. Zatrzymano sprawcę, ale sądzę, że na pewno ani go zbytnio nie potępią, ani nie ukarają go zbyt surowo! Wielu będzie za to usprawiedliwiać! Powiedzą, że taka była atmosfera, że chciał wyrazić swoje uczucia, itd.Ale w rzeczywistości, tak naprawdę stała sie rzecz niesłychana, rzecz wyjątkowo zła. Ktoś podniósł ręke na narodową świętość, na Obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Skoro można zaatakować ten święty wizerunek, to dlaczego miano by "oszczędzać" inne miejsca wiary i przedmioty kultu? Skoro Minister Rządu RP uważa, że krzyże mogę być owszem, ale tylko w uczelniach katolickich, to znaczy, że ten krzyż jest rzeczą złą, nieporządaną gdzieindziej, trzeba go po prostu ściągnąć! a jak można krzyż ściągnąć, to można też w inny sposób wyrazić swój sprzeciw wobec wiary i religii! tak, to właśnie może wyglądać! Otworzono puszkę Pandory! I nie zrobił to Poseł Palikot, ale Minister Rządu RP! Czas dać sobie na wstrzymanie! Prowadzą Państwo bardzo niebezpieczną politykę, która uderzy wcześniej, czy później w Was! My katolicy będziemy domagać się poszanowania naszej religii, jej symboli, świątyń i przedmiotów kultu! Będziemy się też modlić za tych, co nie wiedzą co czynią i za Was Panowie Politycy! Modlić o wasze opamiętanie!

Piotr Dudała
Redaktor Naczelny Serwisu SosnowiecFakty.plAutor: Piotr Dudała | 09/12/2012
Komentarze
#1 | PAWLO dnia 12.12.2012 15:21
P.Dudała nie przesadzaj Pan. Polska to, podobno państwo świeckie, w urzędach nie powinno być krzyży, to samo w szkołach itd,ani innych symboli. No chyba ze Pan uważasz że to państwo wyznanie, a to zmienia postać rzeczy. Wtenczas krzyże powinny być nawet środkach komunikacji miejskiej !!!
#2 | @do Autora dnia 12.12.2012 10:09
bez komentarza
#3 | do Autora dnia 09.12.2012 21:26
cytat - "Zatrzymano sprawcę, ale sądzę, że na pewno ani go zbytnio nie potępią, ani nie ukarają go zbyt surowo! Wielu będzie za to usprawiedliwiać! Powiedzą, że taka była atmosfera, że chciał wyrazić swoje uczucia, itd."

Czy w związku z cytowanym fragmentem - byłby Szanowny Pan ujawnić nam jaka kara dla tego złoczyńcy była by Pańskim zdaniem właściwa.
Jest też Pan uprzejmy wspomnieć o strasznym zagrożeniu przez osoby wyrażające sprzeciw wobec wiary i religii. Bardzo proszę o szersze rozwinięcie tej tezy. Czy np. urzędowy, obwarowany srogimi karami, nakaz wiary i poszanowania jednej określnej religii - załatwiał by sprawę?
#4 | PAWLO dnia 09.12.2012 16:49
@Jan kto pokazał jak się postępuje ? Ano, Święta Inkwizycja. Pokazali kierunek jak postępować z innymi. No, wcześniej krzyżowcy.
#5 | Jan dnia 09.12.2012 12:38
Kto pokazał jak można traktować katolików w Polsce, wyrzucając krzyż z Krakowskiego Przedmieścia,. Jak potraktowano Polaków w marszu Niepodległości?. Z jakich powodów zamordowano Pana Rosiaka w Łodzi. Sprawdzają Lemingi do jakiego momentu mogą się posunąć . Za wiarę i umiłowaną Polskę został zamordowany ks. Jerzy Popiełuszko. Obecnie tyle się mówi o oddzieleniu państwa od Kościoła, o postawie księży. Czy za taką Polskę „wojujących” lemingów zginął on i inni księża – Niedzielak, Suchowolec, Zych? Czy po to by być teraz wykpiwanym pomagał nam zdobywać wolność papież Polak? Co powiedzieliby na postawę wielu wiernych niezłomni prymasi – Hlond i Wyszyński? Wreszcie, czy o taką Polskę walczył u boku powstańców niejeden ksiądz? Czy im też powinno się powiedzieć, że niepotrzebnie wtrącali się do spraw państwa?
Krótką pamięć mają ci, którym teraz przeszkadzają krzyże, bo to właśnie Kościół w latach komuny, a wcześniej w czasie rozbiorów i okupacji był ostoją Polskości. Pamiętamy jeszcze porywające Msze za Ojczyznę, gdzie każdy obecny choć przez chwile czuł się wolnym.
Pamietaj Katolliku Chrześcijaninowi nie może wystarczyć tylko samo potępienie zła, kłamstwa, tchórzostwa, zniewolenia, nienawiści, przemocy, ale sam musi być prawdziwym Rycerzem Jezusa i obrońcą sprawiedliwości, dobra, prawdy, wolności i miłości.”
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney