Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Parlamentarzyści o profanacji Cudownego Obrazu

Posłowie i senatorowie przyjęli uchwałę w sprawie aktu profanacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej. Autorzy uchwały wyrażają oburzenie i ubolewanie.

Jak napisali – ten bezprecedensowy akt wandalizmu w Kaplicy Cudownego Obrazu musi zostać surowo potępiony. Nie może być i nie będzie zgody na niszczenie najważniejszych dla wszystkich Polaków świętych symboli, fundujących trwałość narodowej tożsamości i nienaruszalność narodowych tradycji – napisano w uchwale.

Autorzy pisma podkreślają, że zawsze będą potępiać i przeciwdziałać wszelkim próbom łamania podstawowego atrybutu swobód obywatelskich: wolności sumienia i wyznania.Uchwała

z dnia 13 grudnia 2012 roku

w sprawie aktu profanacji

Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze w CzęstochowiePosłowie i Senatorowie, członkowie Zespołów Parlamentarnych :
•Parlamentarny Zespół Członków i Sympatyków Ruchu Światło – Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich,
•Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski,
•Parlamentarny Zespół na rzecz Katolickiej Nauki Społecznej,
•Parlamentarny Zespół na rzecz Ochrony Życia i Rodzinypowodowani faktem profanacji Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze w Częstochowie – wyrażają swoje głębokie oburzenie i ubolewanie.Ten bezprecedensowy akt wandalizmu w Kaplicy Cudownego Obrazu musi zostać surowo potępiony. Nie może być i nie będzie zgody na niszczenie najważniejszych dla wszystkich Polaków świętych symboli, fundujących trwałość narodowej tożsamości i nienaruszalność narodowych tradycji.

Ta szczególnie bolesna profanacja Cudownego Obrazu na Jasnej Górze posiada przecież kontekst wielu niedawnych faktów : znieważania Biblii, usuwania znaku Krzyża Świętego z przestrzeni publicznej, restrykcji wobec mediów katolickich, prób rugowania nauki religii ze szkół publicznych. Te wszystkie działania wiodą prostą drogą do wywołania w Polsce poczucia zagrożenia i krzywdy oraz społecznych niepokojów, których ofiarami stają się, tak naprawdę, wszyscy polscy obywatele.

Polscy Posłowie i Senatorowie, członkowie Zespołów Parlamentarnych :
•Parlamentarny Zespół Członków i Sympatyków Ruchu Światło – Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich,
•Parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski,
•Parlamentarny Zespół na rzecz Katolickiej Nauki Społecznej,
•Parlamentarny Zespół na rzecz Ochrony Życia i Rodzinyw związku z aktem profanacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, wyrażają szczery żal i z całą mocą podkreślają , iż zawsze będą potępiać i przeciwdziałać wszelkim próbom łamania podstawowego atrybutu swobód obywatelskich, jakim jest w Polsce : wolność sumienia i wyznania.

źródło: Radio Maryja
Autor: Piotr Dudała | 15/12/2012
Komentarze
#1 | do Ocalały z watahy dnia 16.12.2012 16:07
A kiedy ostatnio byłeś na Słowacji? Pracowałem tam przeszło trzy lata i zapewniam że Kościół, przynajmniej ten rzymskokatolicki, jest traktowany całkowicie odmiennie niż u nas. Słowacy, nawet Ci chodzący do Kościoła twardo stoją na stanowisku ze Kościół nie ma prawa wtrącać się do Państwa a wiara i religiia to prywatna sprawa Słowaków. Tam od Rządu nie dostają ani jednego euro. Nie jest tam może tak stanowcze odciecie tych spraw jak w Czechach ale w porównaniu do Polski mają 90% gorzej. A wrzawa o monety miała nieco inne podłoże, powtarzasz bzdury i nadinterpretacje z polskich mediów.
#2 | Ocalały z watahy dnia 16.12.2012 12:37
Kilka tygodni temu media poinformowały, że projekt słowackiej 2-eurowej monety z wizerunkami świętych Cyryla i Metodego musi zostać zmieniony. Komisja Europejska zaleciła usunięcie aureol znad głów i krzyży z ornatów, argumentując potrzebą zachowania zasady "neutralności religijnej", ponieważ moneta pójdzie w obieg do wszystkich krajów eurolandu. Naród słowacki podniósł wrzawę. Zasypał rząd listami i petycjami. Alarmował też media, stanowczo żądając, by rząd nie ustępował Brukseli. Głos zabrał także episkopat, nazywając brukselski proceder hańbą" i "brakiem respektowania chrześcijańskich tradycji Europy". O dziwo, słowacki rząd nie potępił Kościoła za wtrącanie się w politykę. Co więcej, wsłuchał się w głos narodu i złożył powtórnie projekt w niezmienionej wersji. Komisja Europejska decyzję uszanowała, a wszystkie kraje członkowskie zaaprobowały. Moneta zostanie wybita w przyszłym roku z okazji 1150. rocznicy przybycia świętych Cyryla i Metodego na Morawy.

Piękna historia z pięknym finałem. Możemy pozazdrościć Słowakom! Pozazdrościć obywatelskiej postawy, nieugiętości i determinacji narodu oraz odpowiedzialności władzy za służebne wobec obywateli pełnienie funkcji publicznych.
#3 | ;)) dnia 16.12.2012 12:30
Gośc obciął sobie jądra, a zapuścił włosy. Niezła fantazja, ale wystarczyła, by stac się posłem w tym dziwnym kraju. Taka oto wartośc merytoryczna posłów ruchu kmiota z Biłgoraja.
#4 | Ocalały z watahy dnia 16.12.2012 12:23
To powiedz to "posłowi" od Palikota, że to "chory umysłowo, nawiedzony fanatyk dokonuje aktu wandalizmu.
To zwykły psychol bo każdy inny zwykły idiota" i nie przystoi posłowi Rzeczpospolitej ramię w ramię z kimś takim bezcześcic przedmiot kultu religijnego, oraz obrzucac obelgami w stylu BOHOMAZ.
#5 | @ Ocalały z watahy dnia 16.12.2012 11:35
Strasznie się niektórzy boją Palikota i Palikotowców - coś w tym musi jednak być skoro spać przez niego nie możecie.
Drogi superpolaku, pewnie gorliwy katoliku - a nie nauczyła Mamusia że nie ma większego chamstwa jak kpienie i przekręcanie cudzych nazwisk? Na każdym kroku robicie sobie z nich jaja aby zagłuszyć własne głupoty i strach.
Warto też przypomnieć sobie kto poręczał za bandytów kiboli a nawet składał hołdy mordercy Pinoczetowi.

A jak ci została resztka rozumu to pomyśl trochę - chory umysłowo, nawiedzony fanatyk dokonuje aktu wandalizmu.
To zwykły psychol bo każdy inny zwykły idiota wiedziałby że obraz jest zabezpieczony przed takimi czynami a szczególnie przed obrzuceniem farbą. Tak jest wszędzie po podobnych wypadkach w kościołach watykańskich i paryskim Luwrze. I NAGLE GRUPA POSŁÓW Z SENATORAMI WYDAJĄ UCHWAŁE W SPRAWIE PROFANACJI... Ludzie gdzie my żyjemy? Parlamentarzyści podejmują uchwałę że czyn był zły i haniebny - najpewniej myśleli że bez tej uchwaly ten akt wandalizmu będzie mniej ważny? Czego to się nie robi aby zaistnieć?
Faktycznie, koniec świata blisko!
#6 | Ocalały z watahy dnia 16.12.2012 08:34
A "poseł" Palikmiota powiedział, że poręczy za człowieka który tylko rzucił w bohomaz i teraz niesłusznie jest aresztowany.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney