Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Wrogowie Kościoła wiedzą, że w jedności siła

W przededniu trzeciej niedzieli Adwentu, określanej mianem Niedzieli Radości, wielką radość ze wspólnego spotkania przeżywali członkowie Rodziny Radia Maryja i wszyscy słuchacze toruńskiej rozgłośni zgromadzeni w sosnowieckiej katedrze.

Spotkanie rozpoczęło się od modlitwy przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Następnie licznie zebrani wierni, którzy przybyli nie tylko z diecezji sosnowieckiej, ale także m.in. Mysłowic, Katowic i Piekar Śląskich, wysłuchali o. Jana Króla CSsR.

Redemptorysta wskazał zebranym rolę mediów katolickich w procesie nowej ewangelizacji polskiego Narodu. - Mają one – na przekór światu – mówić, że Bóg jest najważniejszy – zauważył o. Jan Król. Podkreślił, że szansa iż dotrą z tym przesłaniem do ludzi nie chodzących do kościoła jest bardzo duża, na co ojcowie redemptoryści mają wiele świadectw.Centralnym punktem uroczystości była Msza św., której przewodniczył ksiądz bp. Grzegorz Kaszak.

W homilii ks. bp. Kaszak rozważał on hasło roku duszpasterskiego w naszej Ojczyźnie „Wy jesteście solą ziemi". Zaznaczał, że słowa te odnoszą się do chrystusowych uczniów, zaś uczniem nie jest tylko ten, kto czerpie wiedzę od swojego mistrza, ale to ten, który stara się go we wszystkim naśladować.

Hierarcha zwracał też uwagę, że Radio Maryja i Telewizja Trwam wpisują się w zamierzenia pasterzy Kościoła w Polsce. Podkreślił, że na ich falach „nigdy nie pojawiła się krytyka biskupów, ale wręcz przeciwnie, są oni wspierani i brani w obronę, chociażby poprzez rzetelne przedstawianie faktów i właściwą ich interpretację”. - Ileż to razy próbowano skłócić Radio Maryja i Telewizję Trwam z polskim episkopatem. A dlaczego? Bo wrogowie Kościoła dobrze wiedzą, że w jedności siła – zauważył ks. bp Kaszak.

Tłumacząc znaczenie porównania chrześcijan do soli, pasterz sosnowieckiego Kościoła podkreślał, że „chrześcijanie zabezpieczają i chronią świat, podobnie jak sól pożywienie. I mimo, że spełniają tak ważną dla wszystkich misję w wielu zakątkach świata są zabijani i prześladowani. Świat pozbawia się tych, którzy mogą go z Bożą pomocą ustrzec i zabezpieczyć od niszczącej wszystko siły zła".

Dodał także, że pomimo pogardy i wyszydzenia prawdziwi uczniowie Chrystusa są „skarbem i ratunkiem dla Polski, i świata. Wasi wrogowie, nieprzyjaciele, przeciwnicy winni dziękować Wam za to, że jesteście".

Biskup mocno zaznaczył też, że katolicy muszą być obecni w polityce, środkach masowego przekazu, zakładach pracy, w szkołach i uczelniach – „wszędzie tam, gdzie jest człowiek i gdzie ważą się jego losy".

Ksiądz biskup Kaszak odniósł się także do profanacji Cudownego Obrazu Matki Bożej.– Targnięto się na naszą Świętość Narodową, wymierzono cios Tej, która nas broni, strzeże, pociesza. Przynosi ulgę w chorobie i cierpieniu, podnosi z upadku. Z trwogą pytamy więc, co dzieje się z polskim Narodem? Kto doprowadził go do takiego stanu? A każdy, któremu na sercu leży teraźniejszość i wspaniała przyszłość naszej Ojczyzny, na pewno zadaje sobie pytanie: Co mam czynić w tej sytuacji? A odpowiedź jest jedna i prosta: dobre uczynki – podkreślił ks. biskup.

Na koniec Mszy św. pasterz sosnowieckiego Kościła zapowiedział, że kolejny dzień skupienia dla słuchaczy Radia Maryja planuje zorganizować w Wielkim Poście. Słowa spotkały się z gromkim aplauzem zebranych wiernych.

RP, www.naszdziennik.pl


Autor: Piotr Dudała | 16/12/2012
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney