Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Ogólnopolski dzień modlitwy o pokój w Syrii

Obchodzimy dzień ogólnopolskiej modlitwy w intencji pokoju w Syrii. W kościołach w Polsce będą zbierane pieniądze na pomoc ofiarom konfliktu.

Apel do wiernych o modlitwę za ofiary w Syrii i zbiórkę do puszek w kościołach skierował przew. Episkopatu Polski ks. abp Józef Michalik „Dramat, jaki przeżywa naród syryjski, w tym również tamtejsi chrześcijanie, porusza serca, mobilizuje do modlitwy, ale również domaga się działania, a więc zapewnienia uchodźcom żywności, leków, odzieży oraz poczucia minimum bezpieczeństwa” – napisał w liście do księży biskupów ks. abp Józef Michalik, przewodniczący KEP.

Ks. Marian Subocz, dyrektor Caritas Polska, mówi że najbardziej cierpią kobiety, dzieci i starcy, którzy na emigracji żyją w bardzo trudnych a często tragicznych warunkach.

- Jako ludzie, chrześcijanie powinniśmy okazać solidarność z narodem cierpiącym, dlatego dziś we wszystkich parafiach odbędzie się zbiórka do puszek. Z takim apelem zwrócił się przewodniczący KEP ks. abp Józef Michalik. Oczywiście w tym okresie zbieramy smsy charytatywne. Od 29 września do 31 października można wysłać sms wybierając hasło: „pomagam”, na nr 72052. Można też wejść na naszą stronę www.caritas.pl. Tam są podane konta, na które można przesłać pieniądze, ale zawsze z dopiskiem: Syria – powiedział ks. Marian Subocz.

Caritas Polska cały czas współpracuje z Caritas Jordan, przy organizacji różnego rodzaju pomocy. To właśnie w Jordanii i Libanie jest najwięcej syryjskich uchodźców. Marta Titaniec z Caritas Polska, mówi, że wciąż brakuje środków na projekty edukacyjne, gdyż większość pieniędzy przeznacza się na pomoc doraźną; żywność, środki czystości czy opłaty mieszkań.

- Otrzymaliśmy dramatyczna prośbę z Caritas Liban o wsparcie działań bardzo doraźnych, na które składają się: zapewnienie opłaty mieszkań, środków czystości, żywieniowych. Każdego dnia trzeba dostarczać to setkami tysięcy kilogramów. Żeby dać pewien obraz sytuacji w Jordanii 80% uchodźców to są tzw. uchodźcy miejscy. My im pomagamy. Pozostałe 20% to są uchodźcy w obozie, jaki powstał podczas konfliktu zbrojnego. W samym obozie dziennie potrzeba 4 mln litrów wody żeby zapewnić jako takie warunki 150 tys. uchodźców – powiedziała Marta Titaniec z Caritas Polska.

W Warszawie w akademickim kościele św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu o godz. 17.00 odbędzie się koncert na rzecz uchodźców syryjskich. Poprzedzi go modlitwa o pokój prowadzona przez przedstawicieli Kościoła w Polsce, Caritas Polska oraz narodu syryjskiego. Podczas koncertu wyświetlane będą zdjęcia z obozów syryjskich w Jordanii.


źródło: Radio MaryjaAutor: Redakcja | 06/10/2013
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney