Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Liczne dowody na eksplozję. Smoleńsk: Wybuch jak z podręcznika

Wywinięcie poszycia samolotu, rozpad maszyny na tysiące drobnych fragmentów, niewybite szyby, odłamki w ciałach ofiar i zdarte z nich ubrania czy w końcu uszkodzenia ciał na skutek gigantycznego przeciążenia 100g – to według międzynarodowego podręcznika ICAO (Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego) symptomy, które mogą wskazywać na to, że maszyna eksplodowała.

Podczas środowego posiedzenia zespołu parlamentarnego zakłócona została jedna z ważniejszych prezentacji. Jej autor dr inż. Bogdan Gajewski z Kanady przytoczył fragmenty podręcznika wydanego pod auspicjami ICAO.

W jego rozdziale „Eksplozja wewnątrz samolotu” określono elementarną ścieżkę badań w wypadku, gdy uszkodzenia wraku są charakterystyczne dla wybuchu. Wymienione są symptomy tożsame z tym, co stwierdzono w Smoleńsku, czyli: dużą ilość drobnych odłamków maszyny zwłaszcza z jej wnętrza, ubrania jakby zerwane z ciał ofiar czy poszycie kadłuba samolotu wywinięte na zewnątrz niczym wieczko konserwy.

W podręczniku ICAO zwraca się uwagę na okna samolotów, które w wypadku fali uderzeniowej wewnątrz maszyny powinny zostać nienaruszone (są bardzo wytrzymałe). W tupolewie okna po katastrofie były całe – rosyjskie służby rozbijały je łomami tuż po katastrofie.

– Można mówić o podręcznikowym nagromadzeniu cech, które pozwalają na podjęcie badania tej katastrofy z uwzględnieniem eksplozji jako jej przyczyny – mówi Antoni Macierewicz.

źródło: www.niezalezna.plAutor: Redakcja | 19/10/2013
Komentarze
#1 | Mikel dnia 24.10.2013 18:29
Z wielkim dystansem odnoszę się do ludzi, a nawet się boję tych, którzy w imię własnych jedynie słusznych racji, głoszą kompletne brednie, niedorzeczności, na każdym kroku upatrują podstęp, zdradę, zamach, robiąc z siebie i innych idiotów itp. Kompromitując siebie, nigdy nie przyznają się do błędu, ani też racji oponentowi. Mało tego, są gotowi oddać życie na ołtarzu kłamstwa. Celowo nie podaję adresatów. Mądry się domyśli. Smile
#2 | PAWLO dnia 22.10.2013 22:06
@ " nu pogdił" KIM KIMKOLWIEK JESTEŚ naucz się pisać po ROSYJSKU, GAMONIU !!!
#3 | nu pogodił dnia 20.10.2013 17:36
pawlo ty okoncził toż samoje wysszoju zawiedienije szto putin
#4 | Leszek dnia 20.10.2013 16:32
była sąsiadka, która stała się sąsiadem, oboje z naprzeciwka!
#5 | Sąsiad z naprzeciw dnia 20.10.2013 13:23
Inż. Gajewski to przede wszystkim dał nam się poznać jako ekspert i znawca Skypa - ale mniejsza o to bo w tym wskazanym, jego dziele, wyraźnie napisał że "symptomy... mogą wskazywać na to, że maszyna eksplodowała".
Mogą... a nie wskazują - więc nie róbcie ludziom wody z mózgu.
Ciągłe to przywoływanie materiałów o katastrofie smoleńskiej, widziane oczami tylko jednej strony, wyraźnie określa zapatrywania właścicieli tego portalu. Jak się chce udawać poważny portal o charakterze społecznym - wypadałoby zachować choć odrobinę rzetelności, przedstawiając inne stanowiska i widzenia tej tragicznej sprawy.
#6 | PAWLO dnia 19.10.2013 07:39
Pytam : czy na tego debila NIE MA paragrafów ? Ten człowiek zeruje na najniższych instynktach ,jest niebezpieczny ! Czas najwyższy aby ta Pisowska menażerię zwącą się ,,zespołem parlamentarnym,, ROZGONIĆ na ,, cztery wiatry,, ! Natomiast maciarewicz winien być osadzony za poprzednie czyny ,gdy zniszczył wywiad i kontrwywiad ! Megaloman , który zwiał ze Smoleńska po drodze puszczając ze strachu baki winien zniknąć ze sceny politycznej i to RAZ NA ZAWSZE wraz ze swoim prezesina !!
A, czemu nie przytoczycie slow Rońdy,Profesor Rońda jako jeden z ekspertów zespołu nieustraszonego inkwizytora Maciorewicza przyznał na antenie tatki dyrektora (TV Trwoń), że blefował ws katastrofy smoleńskiej. Tak, robi katolik, człowiek wierzący.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney