Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Małgorzata Wassermann ujawnia szokujące informacje na temat sekcji zwłok ojca

Małgorzata Wassermann, córka zmarłego w katastrofie smoleńskiej Zbigniewa Wassermanna, podczas Konferencji Smoleńskiej opowiadała o dokumentacji medycznej sekcji zwłok ojca. Wassermann twierdzi, po porównaniu dokumentów sekcyjnych sporządzonych przez stronę rosyjską i polską, że "śledzionę i serce zamiast w jamie brzusznej zaszyto w nodze". Jej wypowiedź cytuje portal wpolityce.pl."W ramach oględzin zewnętrznych. Nie opisano: stanu po zabiegu operacyjnym w obrębie jamy brzusznej – żołądka, dwunastnicy, jelita cienkiego, trzustki, złamania ścian oczodołów, żuchwy, zmian w obrębie uzębienia, złamania stawu biodrowego, kości łonowych i kulszowych, dokładnego opisu złamania żeber, tętniakowatego poszerzenia aorty w części wstępującej, wylewów w obu uszach środkowych" - Małgorzata Wassermann przytoczyła fragmenty polskiego protokołu sekcyjnego. I komentarz biegłych: "w trakcie sądowo-lekarskiej sekcji zwłok wykonanej w Moskwie pobrano do badań dwa fragmenty wątroby. W 1989 r. Zbigniew Wassermann miał usunięty pęcherzyk żółciowy, Mimo to w protokole w Moskwie opisano prawidłowy pęcherzyk żółciowy wraz z zawartością żółci…"

Wassermann wymieniała także opisane w Moskwie zmiany, których nie potwierdziły oględziny ekshumowanych zwłok. - Złamanie nosa, choć nie można było tego opisać; złamanie obu łopatek, mimo iż mniejsze niż opisane złamanie dotyczyło tylko jednej; złamania obu obojczyków, których w rzeczywistości nie stwierdzono; uszkodzenia rdzenia kręgowego, mimo iż zastosowana technika sekcyjna nie pozwalała na ich stwierdzenie; opisano grubość kości potylicznej, choć sposób otwarcia czaszki nie pozwalał na taki pomiar - wskazywała córka zmarłego.

Małgorzata Wassermann wskazała także na nieprawidłowości w technice sekcyjnej. Mówiła m.in., że zwłok nie umyto przed ani po sekcji. Dodał, że "śledzionę i serce zamiast w jamie brzusznej zaszyto w nodze".

- Nie da się usprawiedliwić w żaden sposób tego, że w Polsce nie zostały przeprowadzone sekcje zwłok! - powiedziała. Córka zmarłego polityka dodała, że prokuratura musi ustosunkować się do tych dowodów.

Źródło: wpolityce.plAutor: Redakcja | 22/10/2013
Komentarze
#1 | PAWLO dnia 22.10.2013 21:30
@Leszek, kto ma odmienne zdanie musi być "czerwony"? Nie, jest, czarny, zielony, albo, nijaki, tylko czerwony. No, to juz wiem o tobie wszystko. A, może jesteś taki "uczony" jak Maculewicz ??? Prawda, prawda i tylko MOJA PRAWDA. Znalazł, zdjęcia, na wycieraczce- jak kiedyś powiedział. A, może , On był znaleziony na wycieraczce ?!
#2 | Stanisław Iż dnia 22.10.2013 20:43
Leszku, jak myślisz, co by było, gdyby ten samolot rozbił sie np. w Nowym Jorku? Byłaby to katastrofa czy zamach? Co rozumiesz pisząc "czerwonych"?
#3 | Leszek dnia 22.10.2013 19:01
dla czerwonych przecież wszystko jest w "porządku", Ruscy to przyjaciele, zwykła katastrofa, samolot zawadził o brzozę, a oni pomogli usunąć bałagan, czyż nie?
#4 | Stanisław Iż dnia 22.10.2013 18:42
W katastrofie zginął równiez gen. Stanisław Komornicki-Nałęcz, weteran Powstania Warszawskiego, obrońca Starego Miasta. Dziwna cisza panuje na ten temat...
#5 | PAWLO dnia 22.10.2013 16:09
Jakie jeszcze szczegóły upubliczni z prywatnych spraw. Zginęło 96 osób a patrząc na media wydaje sie ze zginęło tylko kilu PISowców. Ciekawe ze pozostałe rodziny normalnie przezywają żałobę tylko PISułmanom nie zgadza się ilość paznokci i innych detali. Zapomnieli że zginęli w katastrofie a nie zmarli w łóżku
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney