Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Rusza Centrum Pomocy Rodzinie Caritas - bezpłatna pomoc prawna i psychologiczna

Dzięki współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Caritas Diecezji Sosnowieckiej rusza Centrum Pomocy Rodzinie Caritas, które działać będzie do końca 2015 roku. W ramach działalności Centrum mieszkańcy Sosnowca, Będzina, Dąbrowy Górniczej i okolic, którzy nie mają środków na płatną pomoc prawną i psychologiczną oraz doradztwo prawne, a borykają się z problemami np. uzależnienia alkoholowego w najbliższej rodzinie bądź przemocą spowodowaną nadużywaniem alkoholu będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad prawnych i psychologicznych oraz pomocy terapeutycznej grupy wsparcia dla osób borykających się z problemem alkoholowym.Projekt Centrum skierowany jest do wszystkich osób potrzebujących fachowej pomocy specjalistów. Z roku na rok zwiększa się liczba osób zgłaszających się po różne formy pomocy do Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Często jest to prośba o pomoc w postaci wsparcia materialnego i finansowego. Niskiemu doposażeniu nierzadko jednak towarzyszą problemy zagrażające funkcjonowaniu rodziny, takie jak przemoc, problem uzależnienia alkoholowego, problemy ekonomiczne, niejasna sytuacja prawna. Dlatego projekt Centrum Pomocy Rodzinie Caritas ma służyć jej ochronie tak by mogła dawać wsparcie jej członkom oraz by móc zapewnić wsparcie i pomoc w rozwiazywaniu życiowych problemów. Zadaniem projektu jest ochrona wartości jaką jest rodzina, pozwalając na rozwiązywanie wielu problemów w rodzinach dysfunkcyjnych oraz w rodzinach borykających się z problemami spowodowanymi konsekwencjami uzależnień.

Porady, zarówno prawne jak i psychologiczne prowadzone przez doświadczonych specjalistów, odbywać się będą w wyznaczone dni tygodnia, średnio po 10 h tygodniowo w godzinach dopołudniowych i popołudniowych w Caritas Diecezji Sosnowieckiej. Zapisywać się na nie można telefonicznie (pod numerem telefonu (32) 363 03 70 lub kom. 600 807 991 od godz. 8.30 do 16.00 ) oraz osobiście w Sekretariacie Caritas Diecezji Sosnowieckiej przy ul Korczaka 5 w Sosnowcu. Porady będą udzielane bezpłatnie.

Porady prawne będą udzielane w zakresie:

prawa rodzinnego, opiekuńczego,
prawa karnego,
prawa administracyjnego i prawa pracy,
przygotowania pism procesowych, skarg, pozwów min. w sprawie zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa, pozwu o alimenty itp.
wskazanie organizacji, instytucji, które mogą pomóc w rozwiązaniu problemów.
Kontakt: Daria Słonecka, tel. 785-207-203, mailowy: dslonecka@caritas.pl

źródło: www.sosnowiec.info/plAutor: Redakcja | 08/08/2015
Komentarze
#1 | Vevin dnia 09.09.2015 00:40
I do not know how to express my grief for the Wayne failmy's loss. Michael was a wonderful man and his efforts to preserve his father's memory and image have not gone unnoticed. My thoughts and prayers are with the Wayne failmy. We love you and hope you will find comfort in your time of loss. Michael, Duke and Toni are together and at peace now, but we will always miss them.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney