Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Plecaki z przyborami szkolnymi

5 września uczniowie i studenci z niezamożnych będzińskich rodzin otrzymali plecaki z przyborami szkolnymi w ramach organizowanej od 15 lat przez członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej im. dra Adam Bilika dobroczynnej akcji "Nauka dla Każdego".

- Otrzymane plecaki z przyborami szkolnymi to duża pomoc dla nas. Już nie musimy wydać pieniędzy na przybory i plecaki. Koszt podręczników, stroju gimnastycznego z obuwiem oraz pozostałych rzeczy potrzebnych do szkoły jest dość wysoki. – mówi pan Mirosław, ojciec dwóch dziewczynek, które otrzymały plecaki.Tegoroczna 15. edycja dobroczynnej akcji „Nauka dla każdego” organizowana przez członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej im. dr A.Bilika i Parafialny Zespół Caritas skierowana jest jak zawsze do uczniów i studentów z niezamożnych będzińskich rodzin. Każdorazowy sukces akcji, to efekt zaangażowania życzliwych osób. Otrzymane w tym roku od Caritas diecezji sosnowieckiej plecaki, zostały wypełnione przyborami szkolnymi. Część przyborów pochodzi ze zbiórki prowadzonej w kościele św. Trójcy, a większość od fundatorów. – „Nauka dla każdego” to wspólne dzieło życzliwych ludzi, którzy nie są obojętni na biedę jaka dotyka wiele będzińskich rodzin. W Ich imieniu serdecznie dziękuję. – mówi Katarzyna Maciejewska, prezes Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej im. doktora Adama Bilika.

Fundatorami tegorocznych przyborów szkolnych, oprócz członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej i osób z parafii św. Trójcy, byli: Jan Kubik (kandydat na Posła RP), Jarosław Burzawa (radny Rady Miejskiej Będzina), Ks. Grzegorz Maciejewski, Ewa Fendrych, Komenda Powiatowa Policji w Będzinie (gdzie Dziekan i zarazem Proboszcz parafii św. Trójcy - Ks. Andrzej Stępień jest kapelanem) oraz Caritas diecezji sosnowieckiej, który przekazał plecaki dla dzieci i młodzieży w ramach akcji „Tornister pełen uśmiechów”. Ks. Mariusz Olejnik poświęcił plecaki i modlił się za dzieci i młodzież oraz ich rodziny.

- W tym roku udało nam się przekazać 56 plecaków. Ofiarowane i zakupione za zebrane środki finansowe przybory, przewieźliśmy do naszej siedziby, przeliczyliśmy, podzieliliśmy i powkładaliśmy do plecaków otrzymanych w ramach akcji Caritas „Tornister pełen uśmiechów”. – wyjaśnia Barbara Gajda, skarbnik Akcji Katolickiej.źródło: Katarzyna MaciejewskaAutor: Redakcja | 08/09/2015
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney