Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Czesław Ryszka: DAMY RADĘ

12 września, w rocznicę zwycięskiej bitwy króla Jana III Sobieskiego pod Wiedniem, odbył się swoisty pojedynek na konwencje wyborcze pomiędzy zdecydowanym liderem sondaży Prawem i Sprawiedliwością  a Platformą Obywatelską. Przepraszam za ten batalistyczny ton, ale w „rządowych” środkach przekazu zapodano wcześniej, że premier Ewa Kopacz ogłosi rewolucyjne zmiany w podatkach, a konkretnie: zaproponuje likwidację składki ZUS oraz składki zdrowotnej. Faktycznie, tego dnia na konwencji Platformy Obywatelskiej pojawił się taki wyborczy oręż, ale jak to bywa ze strzelaniem z armat do wróbli: strzał okazał się niewypałem. Po tygodniu prawie już nikt o tym nie wspomina, pani premier nie wskazała bowiem, w jaki sposób zbilansują się środki z podatków, aby sfinansować tak emerytury i renty jak i leczenie Polaków. Jednym słowem, ekonomiści nie zostawili suchej nitki na tej rzekomo sensacyjnej i rewolucyjnej propozycji.Tego dnia odbyła się również konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości, podczas której padło wiele nowych obietnic, a dokładniej pisząc, realnych propozycji programowych po zwycięskich wyborach. Rzekomo „schowany” prezes Jarosław Kaczyński – jak donosiły prorządowe środki przekazu – wygłosił programowe przemówienie, w którym przewijała się zasadnicza myśl: „Chcemy Polskę dobrze zmienić! Nie możemy myśleć o rewanżu, odwecie, ale jak dobrze zmienić Polskę, to nasza podstawowa motywacja”. Przekonywał, że PiS ma konkretny program i warto dla niego podjąć najwyższy wysiłek. „Damy radę” - zapewniał.
Jaki to program? Przedstawiła go Beata Szydło, kandydatka na premiera po zwycięskich wyborach 25 października br. Daj Boże! Wymieniając zasadnicze projekty tego programu, w największym w skrócie, chodzi o nową ustawę o ochronie polskiej ziemi, aby w sytuacji po 1 maja 2016 r. polska ziemia orna i leśna nie była kupowana bez ograniczeń przez obcokrajowców. Dotyczy to również konstytucyjnej ochrony polskich lasów, dzięki czemu gwarantujemy, że znajdujące się pod nimi zasoby energetyczne jak węgiel kamienny, węgiel brunatny, gaz łupkowy i przebogate zasoby geotermalne pozostaną narodowym dobrem dla pokoleń.
W programie jest mowa o ustawie o nowych ubezpieczeniach dla rolników, która rozszerzałaby zakres pomocy i ubezpieczeń, dawała poczucie bezpieczeństwa rolnikom prowadzącym firmy rodzinne, przedsiębiorstwa rolne czy gospodarstwa rolne. Przy tej okazji Beata Szydło zapowiedziała również walkę w Brukseli o taki system dopłat dla rolników, jaki mają rolnicy niemieccy czy francuscy.
Kolejna kwestia dotyczy spraw przygotowanego Narodowego Programu Zatrudnienia: 1,2 mln nowych miejsc pracy dla młodych ludzi do 35. roku życia. W związku z tym ma być uchwalona ustawa o stawce godzinowej wynoszącej minimalnie 12 zł, ustawa o odliczeniu wydatków inwestycyjnych w roku ich poniesienia, o 10% podatku CIT dla małych firm, o zamówieniach publicznych, aby znalazł się w niej zapis, że 40 proc. inwestycji wykonywanych lokalnie ma być realizowanych przez miejscowe firmy. Chodzi tutaj to, aby przedsiębiorcy przez pierwsze dwa lata myśleli bezpiecznie o rozwoju firmy, a nie musieli się martwić, że w każdej chwili to, co założyli lub chcą rozwinąć, mogą po prostu stracić.
W pakiecie ustaw prorodzinnych znalazł się program Rodzina 500 + przewidujący m.in. wsparcie 500 zł od pierwszego dziecka w rodzinach mniej zamożnych, a w rodzinach lepiej usytuowanych będzie próg dochodowy od drugiego dziecka i na każde kolejne. Dla rodzin, gdzie są dzieci niepełnosprawne ten próg będzie podwyższony. Jest również projekt ustawy gwarantującej seniorom po 75 roku życia darmowe leki, a także obywatelski projekt ustawy o repatriantach. Aby w części sfinansować wspomniane projekty, ma być wprowadzony podatek od transakcji finansowych zwany podatkiem bankowym, zostaną również opodatkowane hipermarkety. Te bardzo konkretne rozwiązania mają szansę wejść w życie już od 1 stycznia 2016 r. pod warunkiem, że PiS oraz Zjednoczona Prawica zdobędą bezwzględną większość w nowym parlamencie. („Niedziela”, Prosto i jasno 39/2015)Autor: Redakcja | 26/09/2015
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney