Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Sosnowiec: ponad 3500 zgłoszeń na Tydzień w Diecezji przed ŚDM

Diecezja Sosnowiecka jest już przygotowana do przyjęcia młodych w ramach Tygodnia w Diecezji. Poprzedzać on będzie Światowe Dni Młodzieży. Do tej pory chęć przeżycia kilku dni na terenie diecezji zgłosiły 3593 osoby. Przeważają Włosi, ale są też chętni do przyjazdu np. z Brunei czy Ghany.

Goście zza granicy przebywać będą w diecezji na ogół od 20 do 25 lipca (środa - poniedziałek) 2016 roku). Ponieważ na terenie diecezji znajduje się międzynarodowe lotnisko w Pyrzowicach, część dotrze drogą powietrzną. Pozostali przyjadą autokarami. - To olbrzymie przedsięwzięcie organizacyjne. Trzeba dla naszych gości zapewnić przyjęcie, parkingi, przewodników, wyżywienie i noclegi - wyjaśnia ks. Szymon Wojciechowski z komitetu organizacyjnego wydarzenia. Większość przybyszy zamieszka w parafiach u rodzin. To one, zgodnie z zasadą staropolskiej gościnności, przyjmą ich pod swój dach, częściowo zapewniając również posiłki.Czwartek będzie dniem dekanalnym. Parafie już planują, razem z samorządowcami, jak atrakcyjnie wypełnić pobyt młodych ludzi. Dekanat św. Barbary w Sosnowcu np. w porozumieniu z władzami, chce zaprosić gości na główny stadion miejski, czyli Stadion Ludowy. - Będzie Msza święta, rozgrywki sportowe. Po nich wyruszymy, razem z młodzieżą polską, w Sosnowieckim Marszu Młodych do Parku Sieleckiego na… grilla. Wieczorem w ramach Festiwalu Narodów w auli Szkoły Muzycznej przedstawiciele poszczególnych krajów pokażą swoje tańce i piosenki - opowiada ks. Wojciechowski.

W połowie dekanatów diecezji odbywają się już, oprócz działań organizacyjnych, spotkania modlitewne i formacyjne. W listopadzie spotkają się po raz kolejny liderzy parafialni Światowych Dni Młodzieży, by podzielić się doświadczeniem przygotowań. Do parafii wkrótce trafią też kolejne plakaty i foldery informacyjne. - W ramach najbliższej wizyty kolędowej księża wręczą wszystkim rodzinom deklaracje przyjęcia młodzieży, która do nas przyjedzie - dodaje ks. Marek Bigaj, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego. Planowane są też kolejne spotkania przedstawicieli samorządów. W ramach pobytu w diecezji sosnowieckiej odbędzie się m.in. wspólny wyjazd młodzieży do Oświęcimia i na Jasną Górę, gdzie goście razem z Polakami poczują atmosferę pieszej pielgrzymki pod jasnogórski Szczyt. Przygotowywane jest też spotkanie na Placu Papieskim w Sosnowcu.

Wśród grup, które już wyraziły zainteresowanie przybyciem do diecezji sosnowieckiej są m.in. mieszkańcy Argentyny, Australii Boliwii, Brunei, Czech (500-osobowa pielgrzymka rowerowa), Ekwadoru, Francji, Ghany, Hiszpanii, Hong - Kongu, Indii, Malty, Puerto Rico, Rosji, Ukrainy, Salwadoru, Stanów Zjednoczonych i Włoch. Kolejne grupy kontaktują się z Centrum ŚDM w Sosnowcu, gdzie zapadną też decyzje, do których parafii goście zostaną skierowani. Docelowo w diecezji sosnowieckiej przebywać będzie ok. 5 tys. młodzieży zza granicy. Centrum rozpoczęło też przygotowania do zorganizowania udziału młodych z diecezji w Światowych Dniach Młodzieży. Wszystkie informacje można znaleźć na specjalnej stronie internetowej (www.smds.pl).


źródło: www.diecezja.sosnowiec.plAutor: Redakcja | 05/10/2015
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney