Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Czesław Ryszka: KILKA DZIEŁ MIŁOSIERDZIA POD CHOINKĘ

Nie mam wątpliwości, że Prawu i Sprawiedliwości uda się spełnić wyborcze obietnice, ponieważ nie były to pobożne życzenia wyjęte „z sufitu”, ale oczekiwania milionów polskich rodzin. Pierwsza sprawa: pięćset złotych na dziecko, począwszy od drugiego, a w rodzinach o mniejszych dochodach - od pierwszego dziecka. To przecież obowiązek państwa, a nie jakaś jałmużna. Dziecko to nie koszt, to inwestycja. Należy tym wsparciem nie tylko przełamać zapaść demograficzną, ale podjąć walkę z biedą, która dotyka bardzo wielu rodzin, zwłaszcza wielodzietnych. Ale też, o czym ostatnio mówiła premier Beata Szydło, obok programu Rodzina 500+, rząd uczynił kolejny krok dla bezpieczeństwa polskich rodzin: rodzicom z powodu biedy nie będzie można odebrac dzieci.Wśród innych zapowiedzianych zmian, przypomnę, jest sprawa obniżenia wieku emerytalnego do sześćdziesięciu lat dla kobiet i sześćdziesięciu pięciu lat dla mężczyzn – prezydencka ustawa jest w Sejmie po pierwszym czytaniu (w 2012 r. koalicja rządząca PO-PSL bez uzasadnienia podniosła wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn do 67 lat). Obecnie po uchwaleniu ustawy nie będzie przymusu przejścia na emeryturę, każdy dokona rozsądnego wyboru, czy chce dłużej pracować, by mieć wyższą emeryturę, czy też zakończyć zawodową aktywność.

Podobnie mają się sprawy z podniesieniem kwoty wolnej w podatku PIT z obecnych 3 tysięcy do 8 tysięcy złotych, z bezpłatnymi lekami od 75 roku życia, wsparciem dla przedsiębiorców, podwyższeniem minimalnej stawki godzinowej do 12 złotych, powrotem do obowiązku szkolnego od siódmego roku życia itd.

Dlatego jak słyszę jazgot opozycji, skąd weźmiecie pieniądze na te wszystkie projekty, to mam ochotę odpowiedzieć: choćby spod ziemi. To wszystko jest zbilansowane, rząd pokazał źródła finansowania i w tej chwili – jeżeli projekty zostaną przyjęte, jeżeli wejdą w życie - to nie ucierpią na tym finanse publiczne.

Na szczęście Prawo i Sprawiedliwość ma w obecnym Sejmie wystarczającą większość aby te ustawy i reformy przeprowadzić, nie zważając na to, że media publiczne i prywatne straszą Polaków ruiną finansów państwa. Gdyby tylko to. Przypomnę, że w związku z zamieszaniem wokół Trybunału Konstytucyjnego Platforma Obywatelska domagała się w Parlamencie Europejskim debaty w sprawie „zamachu” na demokrację w Polsce. Ten obrzydliwy donos, na szczęście, nie wypalił, ale dobrze oddaje sytuację, kto i jak rozumie demokrację. Obecny rząd nie chce zawieść społeczeństwa, które było przez tyle lat poniewierane, że zapewne utraciło już wiarę w demokrację, rozumianą jako kierowanie się wolą społeczeństwa.

I na koniec: pisząc ten tekst, doszły do mnie życzenia papieża Franciszka, skierowane do Polaków podczas środowej audiencji generalnej. Brzmiały: „Niech Najświętsza Dziewica pomoże nam przeżywać radość spotkania z łaską Bożą, która wszystko przemienia”. W nawiązaniu do rozpoczętego Świętego Roku Miłosierdzia, papież Franciszek dodał, że to najlepsza zachęta, „abyśmy na wzór Matki Najświętszej stawali się świętymi i doskonałymi przed obliczem Boga (por. Ef 1, 4) i doświadczyli w naszym życiu Bożego przebaczenia przez podejmowane dzieł miłosierdzia”.

Czyż takimi dziełami miłosierdzia dla polskiego społeczeństwa nie są wymienione wyżej rządowe i prezydenckie ustawy? Obyśmy umieli je przyjąć i docenić. („Niedziela”, Prosto i jasno nr 51/2015)Autor: Redakcja | 16/12/2015
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney