Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Szpital wychodzi na prostą

Mając na uwadze dobro pacjentów oraz ustosunkowując się do problemów finansowych, z jakimi boryka się Powiatowy Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej, Rada Społeczna PZZOZ pozytywnie zaopiniowała propozycje zmian w organizacji placówek, które mają na celu redukcję długów szpitala. Przeniesienie oddziału Położniczo – Ginekologicznego oraz Oddziału Noworodków i Wcześniaków, a co za tym idzie Bloku Operacyjno Położniczo – Ginekologicznego i dołączenie go do funkcjonującego w Czeladzi, przynieść redukcję zadłużenia 1,5 miliona złotych. Po wprowadzeniu proponowanych zmian organizacyjnych przez Radę Społeczną PZZOZ kolejną redukcję zadłużenia w wysokości 1,2 miliona złotych przyniesie połączenie oddziału Chorób Wewnętrznych I w Będzinie wraz z Oddziałem Chorób Wewnętrznych II w Czeladzi w jeden.Do Będzina zostanie przeniesiony Zakład Pielęgnacyjno – Opiekuńczy oraz Oddział Rehabilitacji, a także powróci po 3 latach nieobecności Oddział Opieki Paliatywnej, co również jest bardzo istotne z faktu, iż wielu pacjentów w podeszłym wieku z terenu Będzina, pokonując wiele utrudnień musi udać się do Czeladzi w celu wykonania badań diagnostycznych i konsultacji lekarskich. to Będzie to bardzo pomocne i rozwiąże wiele problemów osób starszych, zwłaszcza mieszkańców gminy Będzin. Prowadzona optymalizacja ma na celu udoskonalenie struktury organizacyjnej powiatowego szpitala i wyjście zakładu z pętli zadłużenia, a także wpłynie pozytywnie na poziom świadczonych dla pacjentów usług.

W związku z przeniesieniem Działu Anestezjologii oraz Oddziału Chirurgii Ogólnej, a w konsekwencji Bloku Operacyjno Chirurgicznego byłoby nieroztropnym i niegospodarnym finansowanie w dalszym ciągu Laboratorium oraz Pracowni Mikrobiologii w Będzinie. Jako, że w/w jednostki świadczą usługi adekwatne dla zleceń oddziałów pracujących w Czeladzkim Szpitalu, logicznym jest połączenie laboratoriów w jedno, co przyniesie ponad pół milionową redukcję zadłużenia.

Zrujnowany stan finansowy, jaki zostawił poprzedni Zarząd Powiatu nie może się pogłębiać, a proces ten należy czym prędzej zahamować. Podjęte kroki mają na celu ograniczenie kosztów, które pogrążają powiatową placówkę zdrowotną z roku na rok. Odważne, szeroko konsultowane, będące ratunkiem przed likwidacją Szpitala decyzje Rady Społecznej PZZOZ, już w pierwszym roku restrukturyzacji przyniosą redukcję zadłużenia na poziomie blisko 5 milionów złotych, a także zniosą zamęt informacyjny wśród pacjentów dotyczący usług świadczonych przez poszczególne szpitale. Należy zaznaczyć, że proces restrukturyzacji PZZOZ będzie przebiegał z zachowaniem wszystkich dotychczasowych miejsc pracy. Wbrew plotkom oraz wszelkim negatywnym opiniom trzeba jasno i wyraźnie podkreślić, iż zmiany w strukturze organizacyjnej placówki nie są elementem procesu prywatyzacji. Scentralizowanie poszczególnych oddziałów oraz jednostek powiązanych w wymiarze struktury organizacyjnej PZZOZ pozwoli na lepsze wdrażanie decyzji oraz osiąganie celów przez tę jednostkę, nie zapominając o jej podstawowym założeniu, które brzmi: ,,Leczymy z troską i odpowiedzialnością, bo życie i zdrowie pacjenta jest prawem najwyższym”.

źródło: www.powiat.bedzin.plAutor: Redakcja | 19/12/2015
Komentarze
Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney