Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


ORSZAKI TRZECH KRÓLI PRZEJDĄ PRZEZ DIECEZJĘ

W aż 13 miastach naszej diecezji oraz niemal 450 miejscach w Polsce i zagranicą przejdą 6 stycznia Orszaki Trzech Króli. Tegorocznym hasłem barwnych korowodów z licznym udziałem całych rodzin są słowa: "Nade wszystko miłosierdzie – Miłość. Pokój. Przebaczenie". W naszej diecezji na te uliczne jasełka, połączone z radosnym kolędowaniem zapraszamy do Będzina, Bukowna, Czeladzi, Jaworzna-Jelenia, Olkusza, Siewierza i Sosnowca, a także Zendka, Sączowa, Sąspowa, Gotkowic, Pilicy i Wolbromia.

Głównymi postaciami w pochodzie są Trzej Królowie: Kacper, Melchior i Baltazar, którzy wraz z towarzyszącymi im orszakami dwórek, rycerzy i wojowników prowadzą wszystkich przybyłych uczestników do Stajenki w poszukiwaniu Jezusa. Po drodze można zobaczyć sceny przypominające o wydarzeniach towarzyszących Narodzeniu Pańskiemu. Na całej trasie Orszaku wybrzmiewają także kolędy.


Aby oddać pokłon nowonarodzonemu Jezusowi można wraz z królami wyruszyć z następujących miejsc:

BĘDZIN - rozpoczęcie Mszą św. o g. 11.30 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Orszak przejdzie Nowym i Starym Warpiem, ul. Małachowskiego, głosząc radosną nowinę o Narodzeniu Chrystusa. Pokłon Dzieciątku i zakończenie Orszaku przy "żywej szopce" pod murami kościoła Świętej Trójcy.

BUKOWNO - orszak rozpocznie się o g. 10 pod Miejskim Ośrodkiem Kultury i będzie zmierzał w kierunku kościoła św. Andrzeja Boboli, gdzie o g. 11 odprawiona zostanie Msza św.

CZELADŹ - orszak rozpocznie się Mszą św. w kościele św. Mateusza o g. 10. Zakończenie na terenie Galerii Sztuki Współczesnej Elektrownia.

GOTKOWICE – orszak rozpocznie się o g. 13.15 przy Szkole Podstawowej, gdzie odegrane zostaną dwie sceny biblijne. Ok. g. 14 scena III przy kapliczce na skrzyżowaniu w stronę Sułoszowej, a 10 minut później scena IV w kaplicy w Gotkowicach.

JAWORZNO-JELEŃ - orszak rozpocznie się o g. 9.45 pod Szkołą Podstawową i zakończy Mszą św. ok. g. 11 w kościele Krzyża św.

OLKUSZ - trzy orszaki wyruszą z olkuskich parafii - Dobrego Pasterza, św. Maksymiliana i św. Andrzeja Apostoła, by o g. 12.30 spotkać się na olkuskim Rynku. Mszy św. na rozpoczęcie orszaku o g. 10 w parafii św. Maksymiliana przewodniczyć będzie Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak.

PILICA - orszak wyruszy z rynku o godz. 10.45 i przemaszeruje do Sanktuarium Matki Bożej Śnieżnej w Pilicy – Biskupicach na Mszę św. o godz. 11.00. Następnie o godz. 11.45, również z pilickiego Rynku, orszak przemaszeruje do pilickiej kolegiaty św. Jana Chrzciciela i Jana Ewangelisty na Mszę św. o godz. 12.00. W obydwu świątyniach uczestnicy Orszaku pokłonią się Dzieciątku i Świętej Rodzinie.

SĄCZÓW – orszak rozpocznie się o g. 10 na "Orliku" przy ul. Wolności, a zakończy się w kościele św. Jakuba.

SĄSPÓW – orszak rozpocznie się Mszą św. odprawianą o g. 12 w kościele parafialnym św. Katarzyny. O g. 13 rozpocznie się przemarsz do Publicznej Szkoły Podstawowej Fundacji "Elementarz". Po przybyciu do szkoły wystawione zostaną jasełka bożonarodzeniowe oraz odbędzie się wspólne śpiewanie kolęd i poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

SIEWIERZ - orszak o g. 14 wyruszy spod kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa i przejdzie ulicami Osiedla Zachód: Bema, Lipową i Targową. Wystąpi m.in. młodzież szkolna z Siewierza, Brudzowic oraz z Żelisławic. Oprawę muzyczną zapewni chór "Barka" oraz Orkiestra Dęta OSP Siewierz.

SOSNOWIEC - rozpoczęcie Mszą św. o g. 10 w kościele Chrystusa Króla w Sosnowcu-Klimontowie. Meta orszaku znajduje się na Placu Papieskim.

WOLBROM - orszak rozpocznie się o g. 11 i wyruszy z trzech miejsc: I część z Gimnazjum nr 4, ul. Miechowską do Rynku, II część z placu autobusowego ul. Żwirki i Wigury do Rynku, III część z placu autobusowego ul. Mariacką do Rynku. Na zakończenie odbędą się Jasełka i Msza św. w kościele św. Katarzyny.

ZENDEK – orszak rozpocznie się o g. 10 przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II. Na zakończenie zostanie odprawiona Msza św. w kościele parafialnym.

Zapraszamy do wzięcia udziału w tej niezwykłej uroczystości. Dołączmy do wielotysięcznej rzeszy wszystkich polskich i zagranicznych Orszaków, które już od dziewięciu lat tworzą tradycję rodzinnych przemarszów ulicami dużych miast, miasteczek oraz wsi. Każdy z uczestników przemarszu otrzyma od organizatorów koronę. Przygotowane zostały również specjalne śpiewniki z kolędami i pastorałkami.Autor: Redakcja | 05/01/2016
Komentarze
#1 | Orszak Trzech Króli 2016 dnia 05.01.2016 23:39
Orszak Trzech Króli 2016 Sosnowiec
6 stycznia 2016 ulicami Sosnowca przejdzie Orszak Trzech Króli. Początek po mszy o godz. 10.00 w kościele p.w. Chrystusa Króla. Orszak przejdzie ulicami Kraszewskiego, Hubala Dobrzańskiego, Wesołowskiego, Gwiezdną, 11 Listopada na Plac Papieski, gdzie w godz. 12.00-15.00 odbędzie się wspólne kolędowanie. Na trasie czekają różne ciekawe scenki i niespodzianki. Aby było kolorowo i radośnie:
* Parafia Chrystusa Króla w Klimontowie – przyjmuje kolor niebieski (peleryna, narzutka lub nakrycie głowy),
* Parafia Najświętszej Marii Panny Różańcowej – przyjmuje kolor czerwony (peleryna, narzutka lub nakrycie głowy),
* mieszkańcy Sosnowca spoza w.w. parafii i goście – kolor zielony (peleryna, narzutka lub nakrycie głowy).
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney