Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Msza św. z okazji Obchodów Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych

Starosta Będziński Arkadiusz Watoła
Poseł na Sejm RP Waldemar Andzel
Senator RP Arkadiusz Grabowski
Radni Powiatu PiS
Klub Gazety Polskiej Będzin II
Członkowie i Sympatycy PiS-u Powiatu Będzińskego
zapraszają w dniu 28 lutego 2016r, (niedziela) na godz. 11.30 na Uroczystą Mszę św. z okazji Obchodów Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych, którą odprawi ks. kan. Stanisław Sarowski, proboszcz parafii św. Barbary DM w Będzinie Koszelewie. Po zakończeniu Mszy św. nastąpi złożenie kwiatów pod tablicą pamięci Zołnierzy Wyklętych znajdującej się przed Plebanią kościoła.Autor: Redakcja | 27/02/2016
Komentarze
#1 | PiB dnia 28.02.2016 10:28
Ucieszyłem się widząc i artykuł - i rozszerzający go komentrarz. Oczywiście, tak trzeba robić - i to przede wszystkim we własnym regionie, by jak najwięcej osób poinformować. jednak, przy okazji - czy nie warto takich informacji też dawać w portalach ogólnopolskich? Raz, dlatego że rzecz sama w sobie godna jest tego; dwa, nawet dodatkowo: bo to świetna okazja do rozbijania stereotypów o Małopolsce Zachodniej, Zagłębiu, które to stereotypy lokują region jako śląski, jak również - jako twór komunistyczny. W tym duchu próbowałem na - skądinąd zacnym - portalu prawy.pl taką właśnie listę napisać, jak Zagłębiak - ale zostało to zablokowane "z podejrzeniem spamu". Tak więc, przy okazji, chwała p. P. Dudale, Wydawcy tego portalu - że choć to "kosztuje" potem czasem wpisy dziwaczne, jednak nie blokuje takich list. Jednak, wracając do tematu - piszę o tych moich wpisach, w których w końcu jedynie wymieniłem miasta Zagłębia, przecież nie wszystkie tylko niektóre czczące tę pamięć: Będzin, Czeladź, Dąbrowę, Myszków, Olkusz, Sosnowiec, Zawiercie (bo Jaworzno już było). Sądzę, że jeżeli jeszcze czasem inni taką akcję podejmą, będzie to mieć wpływ także i na inne regiony - to też forma uczczenia, w tym wypadku: Żołnierzy wrogoodkomunistycznie Wyklętych" z Zagłębia! (a w innych wypadkach - odpowiednio inne osoby z Zagłębia byłyby uszanowane). Pozdrawiam z Łagiewnik Smile
#2 | Zagłębianin dnia 27.02.2016 12:15
Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” – 1 marca 2016
Groby Żołnierzy Wyklętych stały się nie samotnymi głazami, ale fundamentem dla ludzi "Solidarności" walczących o niepodległość.
było to powstanie antykomunistyczne, najkrwawsze i trwające najdłużej spośród wszystkich polskich insurekcji, bo aż 20 lat
KATOWICE
• 29 lutego: Kościół Mariacki godz. 11.00, kościół pw. NMP w Katowicach – wojewódzkie obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
• 1 marca: godz. 9.00–16.00, „Przystanek Historia” IPN w Katowicach im. Henryka Sławika – festiwal filmów nt. Żołnierzy Wyklętych oraz miniquiz historyczny z nagrodami dla uczestników
• 1 marca: godz. 17.00, „Przystanek Historia” IPN w Katowicach im. Henryka Sławika – spotkanie z Mariuszem Soleckim: „Żołnierze wyklęci – bohaterowie i antybohaterowie literatury”
• 3 marca: godz. 12.00, Pałac Młodzieży w Katowicach, ul. Mikołowska 26: Okruchy pamięci – wędrówka śladami żołnierza, ziemianina, ojca, konspiratora i więźnia – rtm. Witolda Pileckiego – uroczysty spektakl poświęcony pamięci „Żołnierzy Wyklętych” z udziałem Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”, uczniów XV LO w Katowicach oraz gości specjalnych. Ponadto spotkanie z Adamem Cyrą, autorem książki o W. Pileckim
• 10 marca: godz. 10.00, Sala Marmurowa Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach – prelekcja dr. Adama Dziuby „Konspiracja powojenna”
• 10 marca: godz. 17.00, „Przystanek Historia” IPN w Katowicach im. Henryka Sławika – „Od harcerza do więźnia Mokotowa” – spotkanie z dr. Tadeuszem Denkowskim, ostatnim żyjącym członkiem Ośrodka Krajowego „Kraj”
SOSNOWIEC
• 29 lutego: godz. 8.45, Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu, prelekcja dr. Adama Dziuby (IPN Katowice) „Konspiracja powojenna”
• 29 lutego – 11 marca: Gimnazjum nr 16 w Sosnowcu – prezentacja wystawy „»Niech polska ziemia utuli ich do spokojnego snu…« Ekshumacje i identyfikacje ofiar terroru komunistycznego”
• 14–31 marca: Gimnazjum nr 12 w Sosnowcu – prezentacja wystawy „»Niech polska ziemia utuli ich do spokojnego snu…« Ekshumacje i identyfikacje ofiar terroru komunistycznego”
• 14 marca: godz. 8.00, Gimnazjum nr 12 w Sosnowcu – wykład oraz warsztaty edukacyjne dla uczniów prezentujące postać Danuty Siedzikówny „Inki” oraz Elżbiety Zawackiej „Zo”
• 15 marca: godz. 9.30, Gimnazjum nr 12 w Sosnowcu – wykład oraz prezentacja wystawy „»Niech polska ziemia utuli ich do spokojnego snu…« Ekshumacje i identyfikacje ofiar terroru komunistycznego”
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney