Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Czesław Ryszka: ROK POD ZNAKIEM DOBREJ ZMIANY

W listopadzie mijają 365 dni „dobrej zmiany”: rok od wyborczego zwycięstwa Prawa i Sprawiedliwości, partii, która po raz pierwszy od 25 lat ma samodzielną większość w Sejmie i Senacie. Należałoby się pochwalić, że „dobra zmiana” jest zmianą realną, skoro po roku PiS jest liderem sondaży, utrzymuje jedność, realizuje obietnice wyborcze. Z okazji „roczku” warto przypomnieć co już za, a co przed nami. Za, to m.in.: program Rodzina 500+, program budowy tanich mieszkań na wynajem Mieszkanie+, sześciolatki w domu, zakaz zabierania dzieci rodzicom z powodu biedy, darmowe leki dla seniorów, płaca minimalna na poziomie 2 tys. zł, 12 zł jako minimalna stawka godzinowa za pracę, ustawa chroniąca polską ziemię, 15-proc. stawka CIT dla przedsiębiorców, dekomunizacja przestrzeni publicznej, polityka historyczna, dywersyfikacja dostaw energii, przekop Mierzei Wiślanej, Via Baltica, modernizacja sił zbrojnych, nowa strategia obrony terytorialnej.Sukcesem był lipcowy szczyt NATO w Warszawie, którego efektem jest wzmocnienie wschodniej flanki sojuszu: od przyszłego roku w Orzyszu w pobliżu tzw. przesmyku suwalskiego będzie stacjonował międzynarodowy batalion, na którego czele staną Amerykanie. Do Polski przyjedzie też amerykańska brygada pancerna.
Są w Sejmie projekty o obniżeniu wieku emerytalnego, o zakazie handlu w niedzielę, o likwidacji gimnazjów, w sprawie tzw. frankowiczów; będzie podwyżka od 1 marca 2017 r. najniższych emerytur do 1000 zł. W KRUS wprowadzona zostanie gwarancja najniższej emerytury i renty na poziomie 1000 zł. Wzrosną również: renta socjalna do 840 zł oraz renta z tytułu częściowej niezdolności do pracy do 750 zł. Czekamy na projekt ustawy o podniesieniu kwoty wolnej od podatku.

Rząd Beaty Szydło przywraca zlikwidowane przez PO-PSL posterunki policji w małych miejscowościach. Jest już Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz Program „Dzielnicowy bliżej nas”, a także Aplikacja Moja Komenda, czyli mobilna wyszukiwarka dzielnicowych, zawierająca bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce. Zaczęła się reforma prokuratury i wymiaru sprawiedliwości, aby skończyć z zasadą, że są one silne wobec słabszych, a bezradne wobec silnych.

Następuje stabilizacja finansów publicznych. Już dziś mamy większe wpływy do budżetu, dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego, a także wprowadzeniu podatku bankowego, pakietu paliwowego, nowego podatku od gier i innych. O stabilności finansowej państwa świadczą liczne duże inwestycje zagraniczne, zwłaszcza w branży motoryzacyjnej.
Działa już komisja śledcza w sprawie Amber Gold, a powstaje komisja weryfikacyjna dla wyjaśnienia afery reprywatyzacyjnej. Ostatnio, po 13 latach, Hanna Gronkiewicz-Waltz przypomniała sobie, że jej mąż otrzymał kamienicę w Warszawie, i złożyła wniosek do Samorządowego Kolegium Odwoławczego o wznowienie postępowania w sprawie jej zwrotu. Pani Prezydent w piśmie do SKO przyznaje, że decyzje dotyczące zwrotu tej kamiennicy mogły zostać podjęte na podstawie fałszywych dokumentów. Moim zdaniem, to najlepszy dowód na to, jak bardzo potrzebna jest Komisja Weryfikacyjna, która zbada wszelkie przypadki reprywatyzacji, a właściwie proceder złodziejskiej reprywatyzacji w Warszawie.

Oczywiście, ktoś z opozycji czy tzw. KOD-u wytoczyłby przeciw mojemu wyliczeniu dziesiątki zastrzeżeń, aby utwierdzić Polaków w przekonaniu, że jest gorzej niż było w minionych 8 latach rządów PO-PSL. Wskazałby oczywiście na protesty zwolenniczek aborcji na życzenie, które są przedstawiane za granicą jako rewolucja polskich kobiet. Nie upieram się, że jest już w Polsce dobrze, ale uważam, że mamy rząd, który robi co może, aby zwykłym Polakom żyło się choć trochę lepiej. Godnie i bezpiecznie. (Niedziela, Prosto i jasno nr 45/2016)Autor: Redakcja | 01/11/2016
Komentarze
#1 | Społeczniczka dnia 03.11.2016 15:58
Panie Dudała - Pan masz wśród nich duże znajomości więc zrób Pan coś dla ludzi - zapytaj Pan tego Księdza od Cmentarza na Smutniej (Mireckiego) - dlaczego od lat jest tam taki bałagan, śmietnisko przy wejściach szczególnie przy tym tylnym wejściu od Gospodarczej? Przecież od lat wiadomo że wystawienie tam po JEDNYM kontenerze nie załatwia sprawy... Pan Ksiądz taki pazerny na kasę czy poprostu ma to w d...pie.
Jak to jest że znacznie większy Cmentarz w Będzinie jest wzorowo utrzymany, sprzątany a śmieci natychmiast usuwane? Wstyd dla Sosnowca i tyle!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney