Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Pyrzowice: i śmieszno i straszno


Siedzę sobie przy kasie biletowej na lotnisku w Pyrzowicach a tu nagle awantura: „To skandal! To afera!” Okazuje się, że facet ma ponad 50 kg bagażu, wyraża jednak swoje oburzenie w sposób dość nadpobudliwy, mówiąc najoględniej.Wiadomo, że można przewieźć tylko 30, za resztę trzeba dopłacić. Jest tak w każdych, nie tylko w tanich liniach. Jednakże w chwilę po uiszczeniu opłaty wpada z powrotem do biura z krzykiem (tu cytatów Państwu zaoszczędzę). Okazało się, że za skradzione mu bagaże i nadbagaże dopłacił jeszcze 640 zł :-) No cóż, można byłoby rzec (powołując się na rosyjskiego klasyka): Pyrzowice - tylko nie dla "Idiotów", zwłaszcza, że są o wiele mniej ciekawe destynacje, jak choćby Belfast (dokąd zmierzał). Jednak spotkać to może każdego, choćby leciał nawet do Ziemi Świętej.
Pyrzowice to obecnie bardzo elegancki port lotniczy, którego mogą pozazdrościć porównywalne porty lotnicze w Anglii, Włoszech czy Hiszpanii. Nie ma tu ścisku jak w Warszawie, nie jest tak brudno jak w Liverpoolu czy bałaganiarsko jak w Rzymie. Są tu już 2 terminale, o których Warszawa może pomarzyć. Jest czysto w toaletach, europejskie sklepy i kafejki, jakich nie uświadczyłem na podobnych małych lotniskach w Europie. I tu laurka się kończy, bowiem na lotnisku w Katowicach – Pyrzowicach zawodzi personel, i to nieomal na całej linii.Ludzi traktuje się tu jak towar, cargo, które można przewieźć, bądź nie. Nie zapomnę irytacji pasażerów odlatujących jesienią do północnych Włoch (Turyn albo Mediolan, nie pamiętam), którzy ponad 10 godzin czekali w Pyrzowicach bez konkretnej informacji ani należnych voucherów (posiłek + napój). Tak, to rola przewoźnika, ale są z tego tytułu również obowiązki które musi wziąć na siebie spedytor (w tym wypadku gospodarz Pyrzowic, czyli Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze). Gdy leciałem w tym samym dniu do Barcelony o godzinnym prawie opóźnieniu nikt nas nie raczył nawet poinformować, choć samolot na tablicy był oczywiście „on time”
Najsmutniejsze jest jednak to że, w Pyrzowicach kradną. Teraz kradną bagaże. Zaczynają od niezbyt rozgarniętych bądź pijanych pasażerów (o jednym z nich wspominałem na wstępie). Potem przyjdzie kolej na samochody (parking przed dworcem jest niestrzeżony), choć po raz pierwszy spotkałem się z możliwością dobrowolnie zakładanych blokad. Co prawda kosztuje to 20 zł, ale jest gwarancja, ze gdy wrócimy po paru dniach, auto będzie stało na miejscu. Mam nadzieję, że w Pyrzowicach nie ukradną jakiegoś samolotu, chociaż kto wie…W Poznaniu bezkarnie pomalowali wielkiego Boeinga sprayem. Zatem strzeżcie się Państwo, Pyrzowice to nie jest bezpieczne miejsce! Jeżeli jesteście sami, zawsze bagaż bierzcie z sobą, choćbyście mieli nawet do toalety wjeżdżać tym ogromnym wózkiem, czego byłem świadkiem.Krzysztof Korn


Autor: Krzysztof Korn | 27/01/2008
Komentarze
#1 | Frenchie dnia 18.12.2014 07:43
Thanks for the great info dog I owe you bigtgiy.
#2 | Parking "WIZ-PARK" dnia 11.08.2008 11:22
Wylatujesz na wakacje lub w sprawach biznesowych? nie masz gdzie zostawić samochodu lub przerażają cię ceny na lotniskowym parkingu? zapraszamy na nasz parking..

Całodobowy parking "WIZ-PARK" przy lotnisku "Katowice" w Pyrzowicach

Tylko u nas!
BEZPŁATNY TRANSFER PARKING-LOTNISKO oraz LOTNISKO-PARKING
a także ATRAKCYJNE CENY DLA KAŻDEGO..

Parking znajduje się przy prywatnej posesji w bezpośrednim sąsiedztwie Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Przowicach. Jest ogrodzony, oświetlony, strzeżony i monitorowany przez 24h/dobę.

Rezerwacja:
Tel: 785-635-671
Tel: 691-905-191
Adres e-mail:

Do rezerwacji należy podać:
Imię i Nazwisko
Telefon kontaktowy
Nr rejestracyjny samochodu
Data i godzina przyjazdu
Data i godzina odjazdu

Zapraszamy także na naszą stronę internetową : www.pyrzowice-par...
#3 | hehe dnia 10.08.2008 15:35
i do tego jak bagaż zostawisz to SG da ci 500 zł kary za bagaż bez opieki hehe
#4 | O Józku z bagien dnia 03.02.2008 13:43
Wim kim je OSTROWIAK! Podwiwejtese: to Jożin z Bażin, take narodni sosnowiecke straszidlo :-) Napadlo take straszidlo po sliwowice i i se żigo na portale.
#5 | OSTROWIAK dnia 03.02.2008 04:37
Poziom moich komentarzy jest taki na jaki zasluguja Wasze herr Korn "wypociny grafomana"!A co do mojej "angielszczyzny"napewno jest ona lepsza niz Wasza herr Korn.I jeszcze jeden komentarz,jesli do tej pory nie zostaliscie herr Korn Europejczykiem to Nim juz nie zostaniecie!!!!!
#6 | autor do Ostrowiaka dnia 02.02.2008 13:57
Jeżeli pańska angielszczyzna jest na poziomie komentarzy w języku polskim (j.w.), niechaj Królowa ma pana pod opieką :-)
#7 | OSTROWIAK dnia 02.02.2008 00:50
Herr niedoszly Europejczyku-grafomanie ,co to znaczy "ze swego punktu widzenia ...",i o ktorych "buszmenow" chodzi ?Tych z Kalachari czy z Australli.Bo jesli o tych ostatnich to niektorzy mowia po angielsku(australijsku) ale wiekszosc "paple" po swojemu.Ja osobiscie rozmawiam po angielsku dobre 25 lat.I jeszcze jedno, czy "...dojde z kim mam przyjemnosc.." ma byc forma zastraszenia mnie?
#8 | autor do Ostrowiaka dnia 31.01.2008 22:46
Nie aspiruję z powodu podróży po kilkunastu krajów świata do roli "światowca"; raczej próbuję nadrobić straty, gdy poprzedni ustrój dawał mi prócz biedy paszport do Bułgarii. Mam natomiast pewne szanse, aby stać się Europejczykiem. OSTROWIAKU, pan natomiast ze swego punktu widzenia w Ostrowach Górniczych nie ma szans nawet na buszmeństwo, bo oni mówią po angielsku od kilku pokoleń. Radzę ponadto jeszcze coś. Ponieważ piszę do innego portalu w Sosnowcu, proszę skomentować mój tekst tam a wtedy szybciutko po numerze IP dojdę z kim mam "przyjemność" od 2 lat. Właśnie zamierzam tam tam napisać kolejny felieton, zapraszam zatem do postów.
#9 | OSTROWIAK dnia 30.01.2008 02:06
Oooo! I znow odezwal sie "swiatowiec" herr KORN.Mam taka szczera nadzieje ze moze kiedys "talibany z Klewek"ukradna herr Korna i nie oddadza !!!
#10 | PANISKO dnia 28.01.2008 17:45
Pasażerowie tanich linii, czyli tzw "taniory", powinni mieć do dyspozycji przed odlotem wiatę n aparkingu koło porządnego terminalu. Sikanie w toi-toi za 5 złotych.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney