Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Pyrzowice: i śmieszno i straszno


Siedzę sobie przy kasie biletowej na lotnisku w Pyrzowicach a tu nagle awantura: „To skandal! To afera!” Okazuje się, że facet ma ponad 50 kg bagażu, wyraża jednak swoje oburzenie w sposób dość nadpobudliwy, mówiąc najoględniej.Wiadomo, że można przewieźć tylko 30, za resztę trzeba dopłacić. Jest tak w każdych, nie tylko w tanich liniach. Jednakże w chwilę po uiszczeniu opłaty wpada z powrotem do biura z krzykiem (tu cytatów Państwu zaoszczędzę). Okazało się, że za skradzione mu bagaże i nadbagaże dopłacił jeszcze 640 zł :-) No cóż, można byłoby rzec (powołując się na rosyjskiego klasyka): Pyrzowice - tylko nie dla "Idiotów", zwłaszcza, że są o wiele mniej ciekawe destynacje, jak choćby Belfast (dokąd zmierzał). Jednak spotkać to może każdego, choćby leciał nawet do Ziemi Świętej.
Pyrzowice to obecnie bardzo elegancki port lotniczy, którego mogą pozazdrościć porównywalne porty lotnicze w Anglii, Włoszech czy Hiszpanii. Nie ma tu ścisku jak w Warszawie, nie jest tak brudno jak w Liverpoolu czy bałaganiarsko jak w Rzymie. Są tu już 2 terminale, o których Warszawa może pomarzyć. Jest czysto w toaletach, europejskie sklepy i kafejki, jakich nie uświadczyłem na podobnych małych lotniskach w Europie. I tu laurka się kończy, bowiem na lotnisku w Katowicach – Pyrzowicach zawodzi personel, i to nieomal na całej linii.Ludzi traktuje się tu jak towar, cargo, które można przewieźć, bądź nie. Nie zapomnę irytacji pasażerów odlatujących jesienią do północnych Włoch (Turyn albo Mediolan, nie pamiętam), którzy ponad 10 godzin czekali w Pyrzowicach bez konkretnej informacji ani należnych voucherów (posiłek + napój). Tak, to rola przewoźnika, ale są z tego tytułu również obowiązki które musi wziąć na siebie spedytor (w tym wypadku gospodarz Pyrzowic, czyli Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze). Gdy leciałem w tym samym dniu do Barcelony o godzinnym prawie opóźnieniu nikt nas nie raczył nawet poinformować, choć samolot na tablicy był oczywiście „on time”
Najsmutniejsze jest jednak to że, w Pyrzowicach kradną. Teraz kradną bagaże. Zaczynają od niezbyt rozgarniętych bądź pijanych pasażerów (o jednym z nich wspominałem na wstępie). Potem przyjdzie kolej na samochody (parking przed dworcem jest niestrzeżony), choć po raz pierwszy spotkałem się z możliwością dobrowolnie zakładanych blokad. Co prawda kosztuje to 20 zł, ale jest gwarancja, ze gdy wrócimy po paru dniach, auto będzie stało na miejscu. Mam nadzieję, że w Pyrzowicach nie ukradną jakiegoś samolotu, chociaż kto wie…W Poznaniu bezkarnie pomalowali wielkiego Boeinga sprayem. Zatem strzeżcie się Państwo, Pyrzowice to nie jest bezpieczne miejsce! Jeżeli jesteście sami, zawsze bagaż bierzcie z sobą, choćbyście mieli nawet do toalety wjeżdżać tym ogromnym wózkiem, czego byłem świadkiem.Krzysztof Korn


Autor: Krzysztof Korn | 27/01/2008
Komentarze
#11 | BODZIO dnia 28.01.2008 17:12
To jest tak, gdy się płaci psie pieniądze z linię-taniochę, a chce być obsługiwanym jak w klasie biznes za wielką forsę. Jeśli ktoś jada w barach mlecznych, nie ma pretensji, że nie otrzymuje srebrnych nakryć.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney