Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Sprzeciw radnych.


Podczas wczorajszej sesji Rady Miejskiej radni sprzeciwili się finansowaniu przez miasto całego projektu „Zagospodarowanie placu Papieskiego”.Przed głosowaniem poprawki do Wieloletniego Planu Inwestycyjnego, której przyjęcie umożliwi ogłoszenie przetargu na roboty budowlane na placu Papieskim, kilku radnych wyraziło swój pogląd na temat roli miasta w realizacji tego przedsięwzięcia.Daniel Miklasiński (klub PO), Karol Winiarski (niezależny), Krzysztof Haładus (klub PiS), Tomasz Bańbuła (klub LiD) i Zbigniew Dziewanowski (PIRS) jednym głosem powiedzieli:
- Miasto nie powinno być inwestorem tego projektu, należy powołać społeczny komitet zagospodarowania placu, organizować zbiórki w kościołach. Miasto powinno się włączyć w drugi etap zagospodarowania placu, a nie finansować budowy symboli religijnych.Odmienny pogląd wyraził radny Aleksander Kalański: - Samorząd powinien w znacznym stopniu dofinansować zagospodarowanie placu Papieskiego. To jest kluczowa sprawa dla naszego miasta, a nie wirtualny stadion za kilkaset milionów.
Podobne spojrzenie, chociaż nie wyrażone w tak zdecydowany sposób, zaprezentował Wiesław Suwalski.Radny Karol Winiarski usiłował się dowiedzieć, jaki jest szacunkowy koszt realizacji całego projektu. Odpowiedzi nie uzyskał, za to usłyszeliśmy mało przekonywające obietnice wiceprezydenta Ryszarda Łukawskiego, że miasto będzie się starać o wsparcie inwestycji ze strony firm i instytucji.Poprawkę do WPI radni przegłosowali pod warunkiem, że Prezydent wstrzyma się z ogłoszeniem przetargu do czasu wypracowania wspólnego stanowiska władz miasta.źródło:www.sosnowiec.info.plAutor: Bartosz Górski | 31/01/2008
Komentarze
#1 | Cheap Michaheal Kors Bags dnia 18.09.2014 12:57
c
#2 | Anca dnia 01.09.2014 02:45
Thanks a vast deal representing dissuscing this with anybody you really make happen precisely what you're talking approximately! Bookmarked. Kindly moreover talk to my internet site =). We may have a hyperlink vary shrink in the middle of us!
#3 | Mehta dnia 18.04.2014 15:22
There is an *awesome* place off the main square that has a great vateriy of salads and veggie items called Chimera that's next to a store called Oh! Calcutta. It's on the south end of the square, I think St Anny, but I can't remember. I think it was 12zl for a full meal (more for the larger combination) one hot portion and three cold salads a great deal and healthy too! Smile There's also a really nice market north of the main square just outside the greenbelt around the Old Town. The Old Town is really easy to walk around, and there are tons of great bars and clubs if you're into those, especially in and around the New Square in Kazimierz, the old Jewish quarter just south of the Old Town. I was there last July and had a great time! Let me know if you'd like any other tips.
#4 | wiesz dnia 25.05.2008 14:31
Nie da się tego czytać ze spokojem. I znów politykierstwo. Już chyba i modlitwy wszystkich świętych nie pomogą, by tym miastem (jak i krajem) zajęli się ludzie od siebie nawzajem nie uzależnieni. Czy każdy polityk musi być nie nażartą świnią? Tu cytat: " Jestem politykiem a więc jestem świnią. Jeśli nie głaszczę dzieci tzn., że podbieram im cukierki". Gdzie są mądrzy i bezinteresowni ludzie! Bo jeszcze mam nadzieję, że tacy gdzieś są
#5 | wierny dnia 27.03.2008 22:55
jarosław wolski ten babiarz i dziwkarz niech nie zabiera głosu - w Zagórzu przeleciał już chyba wszystko razem z kozami.
#6 | anonim dnia 06.02.2008 14:44
inaczej nazywać ten wkład np.datki, co łaska itp.-każde słowo "publiczne" trąci myszką i słynną ul.Mariacką lub Szkolną
#7 | nick dnia 05.02.2008 10:40
budowanie centrum pamięci, Jana Pawła II, apostaty, czyli zdrajcy Chrystusa za nasze podatki to bezczelne nadużycie tej żydowskiej sekty. jak widać tę mafię tworzą zdawałoby się obozy przeciwstawne: komuniści, zarząd Miasta i hierarchowie kościoła, który się mieni Chrystusowym.
tylko zdecydowany sprzeciw może ich zmusić do przeznaczenia tych środków dla dobra mieszkańców, a nie oszołomstwa
#8 | erilo dnia 04.02.2008 21:42
dodam, że tu potrzebna jest natychmiastowa kontrola NIK i innych służb, aby odsłonić wszystkie nieprawidłowości władz Sosnowca z ostatnich lat. Zadania celowe są lekceważone, jak też i wystąpienia do władz o tych sprawach, a finansuje się pomysły trupy "czerwono-czarnych"
#9 | erilo dnia 04.02.2008 15:25
może najpierw Miasto zajęloby sięswoimi obowiązkami wynikającymi z Ustawy o Samorządze. bo jak do tej pory to olewa swoje obowiązki, konkretnie w odniesieniu do Targowiska przy Mierowszewskiego, gdzie od kilkunastu lat nie wykonało dróg dojścia do punktów handlowych i usługowych i gdzie klienci brudzą odzież i buty i uszkadzają kończyny, co mnie samego spotkało i podałem władze do prokuratora. A nie finansowanie spętania umysłowego w kłamstwie czym zajmuje się Kościół.
a z p. Suwalksim, kłamcą, to sobie pogadamy oddzielnie.
#10 | anonim dnia 04.02.2008 09:31
na dobre komunistom odbiło sumienie, mamona jednak nie wystarczy jak gnębicie robotnika teraz jako kapitaliści[a pamiętacie lata peregrynacji ...nawoływali,żeby jechać na wieś bo "każda fura gnoja wywieziona w pole, to cios zadany imperializmowi światowemu"W.Gomułka ]
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney