Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Modlitwa o beatyfikację Arcybiskupa Jana Cieplaka

Od ubiegłorocznych wakacji w kościele pw. św. Jana Chrzciela w Będzinie, co środę po Mszy Św. wieczornej odmawiana jest modlitwa o beatyfikację Arcybiskupa Jana Cieplaka. W tym roku, w dniu 7 grudnia przypadła 100-rocznica Jego konsekrowania na biskupa. Przypominamy dzisiaj krótki życiorys tego zasłużonego, ale wciąż zapomnianego, męża stanu, Polaka, patrioty i Sługi Bożego oraz tekst tej modlitwy.Krótki życiorys Sługi Bożego Arcybiskupa Jana Cieplaka,


Wypis metrykalny kościoła parafialnego w Będzinie z dnia 23 sierpnia 1857 roku stwierdza, że Jacenty Cieplak, górnik z kolonii Reden, która wówczas należała jeszcze do parafii będzińskiej, przyniósł do kościoła Św. Trójcy w Będzinie do Chrztu św. dziecię urodzone 17 sierpnia 1857r. z małżonki Julii z Bugajskich. Dziecięciu temu nadano na Chrzcie św. imię Jan Chrzciciel.


Proboszczem wówczas był w Będzinie ks. Franciszek Wiśniewski.

17 sierpnia 1857 urodził się, 24 lipca 1881r. wyświęcony na kapłana, 7 grudnia 1908r. konsekrowany na biskupa, 29 kwietnia 1919r. mianowany arcybiskupem, 1920-1923r. więziony trzykrotnie i na śmierć skazany w Moskwie. 1924r. w kwietniu uwolniony za wstawiennictwem Rządu Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej.
17 lutego 1926r. zmarł w Passaic N.J., 16 marca zwłoki zostały przywiezione do Wilna i złożone w katedrze.

Od 23 czerwca 1952r. w Rzymie toczy się przygotowawczy proces do beatyfikacji Sługi Bożego Arcybiskupa Cieplaka.

O łaskach otrzymanych za przyczyną sługi Bożego należy zawiadomić postulatora pod adresem:

Rt. Rov.Magr. Walery Meysztowicz 284 Via degli Scipioni Roma, Italy lub swego Ks. Proboszcza.
Modlitwy o beatyfikację Sługi Bożego Arcybiskupa Jana Chrzciciela Cieplaka i o różne osobiste łaski za Jego przyczynąBoże, Ojcze Wszechmogący, który w ciężkich i niebezpiecznych czasach posyłasz Swemu Kościołowi wielkich świętych na obronę Wiary na wzór do naśladowania i na duchownych wodzów w walce ze złem, spraw prosimy Cię pokornie, aby sługa Twój Jan został wkrótce wyniesiony na ołtarze i stał się uciemiężonym narodom przykładem męstwa i wierności w wyznawaniu wiary katolickiej. Przez Chrystusa Pana naszego Amen.

Panie Jezu Chryste, Któryś słudze Twemu Janowi udzielił męstwa w znoszeniu dla Imienia Twego głodu więzienia i prześladowań, na Twoje święte rany, prosimy, abyś przybliżyć raczył chwilę zaliczenia sługi Twojego w poczet błogosławionych i świętych.
Amen.Duchu Święty Boże, racz nas oświecić, natchnąć i prowadzić do walki ze złem naszych czasów przykładem Twego wiernego sługi Jana i użycz nam tej łaski, o którą Cię dla jego zasługi prosimy. (Tu wymień osobistą prośbę).O Pani co, na Jasnej Królujesz Górze, racz nam wyjednać u tronu Pana niebios tę wielką łaskę, iżby nowy szczególniejszy Orędownik zagrzewał z nieba zastępy bojowników w obecnej walce o najświętszą sprawę. Przez Chrystusa Pana naszego Amen.Imprimatur + Stanisław W. Bona

Greon Bay Wis 12 czerwca 1953r.
Portret Arcybiskupa Jana Cieplaka pędzla Leonarda Mierkiewicza z Dąbrowy Górniczej.
Kościół św. Jana Chrzciciela w Będzinie


Autor: Piotr Dudała | 15/12/2008
Komentarze
#1 | anonim dnia 26.12.2008 05:05
Pięciu księży z gminy Bisztynek - kandydatami na ołtarze.
Pięciu księży proboszczów z terenu obecnej gminy Bisztynek może zostać wyniesionych na ołtarze. Wszyscy zginęli w 1945 r. z rąk żołnierzy radzieckich. Nie opuścili swych parafii mimo, że mogli to uczynić. Do końca byli ze swymi wiernymi. 15 września 2007 r. w olsztyńskich archikatedrze św. Jakuba rozpoczął się proces beatyfikacyjny 34. męczenników drugiej wojny światowej, ofiar nazizmu i komunizmu. Wśród nich jest 28. księży, jedna siostra zakonna i 5 osób świeckich.

#2 | anonim dnia 23.12.2008 03:33
Środa popielcowa wypadła w tym roku b. wcześnie, bo 17 lutego. Ponieważ Ks. Arcybiskup Twardowski pojechał na pogrzeb Ks. Kardynała Dalbora do Poznania, ceremonie popielcowe odprawił ks. infułat Zajchowski pontificaliter. Po mszy śpiewanej o g. 8, kazanie wygłosił Ks. Banach, po czym nastąpiło święcenie popiołów, procesja i msza św. z asystą, którą odprawił ks. Kan. Badeni. Po procesji wikary posypuje głowy popiołem od ołtarza Serca Jezusowego. W czasie mszy św. i święcenia popiołów śpiewają zwykle klerycy. Po mszy o g. 10 i 12 posypuje się popiół, przy czym o 12 konieczna jest pomoc, gdyż ludzi jest b. dużo.

W dzień pogrzebu Prymasa Polski śp. Ks. Kardynała Dalbora umarł drugi Książę Kościoła Polskiego Ks. Arcybiskup Jan Cieplak. Po przebyciu gehenny bolszewickiej, skazaniu na śmierć, dzięki staraniom dyplomatycznym zwolniony, wrócił do Polski, potem do Rzymu, wysłany został do Stanów Zjednoczonych dla zbadania tamt. stosunków polsko-kościelnych, gdzie zastała go nominacja na pierwszego Arcybiskupa Metropolitę Wileńskiego. Gdy gotował się do powrotu, zachorował i umarł w New Jersey dnia 17 lutego br. Ciało zabalsamowane ma być przewiezione do Wilna.

#3 | Mario dnia 20.12.2008 08:22
szkoda, że tą sprawę w ogóle nie zainteresowane są media, za wyjątkiem tygodnika Niedziela!
#4 | anonim dnia 17.12.2008 13:26
good work!!!!!!!!!!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney