Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W OTTAWIE

Apel do wszystkich Polaków w Ottawie


Drodzy Przyjaciele! - czytamy w specjalnej przygotowanej ulotce - Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ottawie proponuje, w każdym polskim domu połóżmy pod choinkę kopertę z czekiem na 10 dolarów dla nieznanego, chorego dziecka w Polsce. Wyższa kwota zostanie oczywiscie powitana z wdzięcznoscią.

Po wielu konsultacjach, dyskusjach i spotkaniach, Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ustaliła temat kolejnego, XVII Finału. Temat brzmi:

WCZESNE WYKRYWANIE NOWOTWORÓW U DZIECI
Na temat onkologii dziecięcej mówi się bardzo dużo. Dzieci ze schorzeniami onkologicznymi w Polsce mają bardzo dobrą i fachowa opiekę medyczną. Największą bolączka jest finansowanie leczenia, czyli zaopatrywanie chorych dzieci w bardzo drogie lekarstwa, jednak na co dzień tak rodzice, jak i chore dzieci, radzą z tym sobie otrzymując wsparcie bardzo oddanego ich sprawom personelu medycznego. Jest jednak pewien problem, który przewijał się we wszystkich rozmowach, a który dotyczy bardzo późnego zdiagnozowania dzieci z problemami onkologicznymi, co w sposób zdecydowany zmniejsza ich szanse na wyzdrowienie. Zwrócono nam uwagę, że wczesna diagnostyka jest elementem niezwykle istotnym, który w wielu przypadkach decyduje o życiu! Aby problem ten znacząco zmniejszyć, w całym kraju powinny zostać utworzone ośrodki wyposażone w ultranowoczesny sprzęt do wczesnej diagnostyki, a dostęp do tych ośrodków powinien być dla każdego dziecka bezproblemowy. Rozpoczęliśmy już konsultacje z grupą lekarzy-ekspertów, z którymi wstępnie ustalamy, jaki sprzęt będziemy chcieli kupić i do których dokładnie ośrodków w Polsce powinien on trafić. Ale to nie jedyny cel styczniowej zbiórki. Chcemy, aby kolejny, XVII Finał stał się ogromną kampanią spoleczną, która uświadomi rodzicom możliwości i konieczność wczesnej diagnostyki dzieci z chorobami onkologicznymi.Zlicytuj bilet lotniczy do Polski !


Polskie Linie Lotnicze LOT - ufundowały "Orkiestrze" bilet lotniczy Toronto-Warszawa-Toronto do wykorzystania w roku 2009. Komisyjna licytacja biletu odbędzie się po Nowym Roku w Domu Polskim a uzyskane pieniądze zostaną w całości przekazane na rzecz Fundacji WOŚP. Dokładna data licytacji zostanie podana na naszej stronie internetowej pod koniec grudnia. Zapraszamy wszystkich chętnych i przypominamy, ze w roku ubiegłym bilet zostal zlicytowany za 1,000$.


Barbara Gołębiowska


zródło: www.wosp-ottawa.comAutor: Barbara Gołębiowska | 21/12/2008
Komentarze
#1 | Walerian dnia 23.12.2008 03:51
to chyba nie pierwszy raz?
#2 | anonim dnia 23.12.2008 03:38
Brawo Pani Basiu!!!!!!!!!!!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney