Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Grzywny za grzeszki wzrosną podwójnie

W przyszłym roku trzeba będzie większą uwagę przykładać do tego, jak zachowujemy się w bloku, parku, na ulicy czy podczas jazdy samochodem. Za wylanie nieczystości na ulicę, rzucony papierek na chodnik czy uprzykrzanie życia sąsiadowi można słono zapłacić. Grzywny za takie wykroczenia wzrosną dwukrotnie, z 250-500 zł do 500-1000 zł.Ministerstwo Sprawiedliwości podwyższy grzywny za wiele drobnych naruszeń prawa. Jest już gotowy projekt zmian, który trafił do rządowych konsultacji. Wyższe grzywny zaczną obowiązywać najwcześniej przed przyszłorocznymi wakacjami.Podwyżki ministerstwo tłumaczy inflacją, bo wysokość obecnych grzywien ustalono dziesięć lat temu. - Wykroczenia to bardzo ważny element systemu odpowiedzialności karnej w rozwiniętym technologicznie świecie. Chcemy, żeby odpowiedzialność za nie była dla sprawców dolegliwa - mówi wiceminister sprawiedliwości, Zbigniew Wrona.Grzywny wzrosną m.in. za kąpiel w miejscach zabronionych, wszczęcie fałszywego alarmu, zakłócanie ciszy nocnej i spokoju sąsiadów, czy niszczenie legalnie powieszonych plakatów. Wyższe kary będą za drażnienie zwierząt, niszczenie urządzeń przeciwpowodziowych, porzucanie przedmiotów na drogach oraz nieuprzątanie śniegu z chodników. Więcej zapłacą też rodzice zdemoralizowanych dzieci, które popełniają przestępstwa, oraz osoby unikające obowiązkowych szczepień przeciwko gruźlicy i chorobom zakaźnym.- Grzywny to najtańszy z punktu widzenia państwa sposób karania sprawców wykroczeń - przekonuje Tomasz Szafrański, naczelnik wydziału prawa karnego w resorcie sprawiedliwości.Jest też dobra wiadomość. Resort sprawiedliwości chce, żeby w Polsce, tak jak na Zachodzie, można było legalnie leżeć na trawie w mieście, chodzić po niej, czy spacerować z psem. Chodzi o tereny rekreacyjne i parki. Teraz za deptanie trawnika można zapłacić do 1 tys. zł. Samorządy lokalne mają wyznaczyć specjalne rewiry w miejscach masowej rekreacji.Nowością w kodeksie wykroczeń będą też kary dla przewoźników za brudne autobusy i pociągi, wyższe kary za zanieczy- szczenie wody pitnej oraz dostarczanie złej jakości wody do kranów. Za to ostatnie grozić ma nawet 10 tys. zł grzywny.W 2007 r. polskie sądy rozpatrywały 412 tys. spraw o wykroczenia. Grzywny zasądzono w 363 tys. przypadków.


źródło: Mariusz Jałoszewski - POLSKA Dziennik Zachodni
Autor: Piotr Dudała | 23/12/2008
Komentarze
#1 | Świąteczny dnia 26.12.2008 13:53
Jasne że na Policje albo lepiej jakiś smyków napuścić a hałasujące dzieci wytruć i potem będziecie żyli długo i szczęśliwie jak wiekszość Zagłębiakow ze sobą. Robi remont to kiedyś go skończy. Chyba nie sądzisz że robi ten remont tobie na złość. Tatuś pewnie robi remont popołudniu bo rano zarabia na chleb dla dzieci.
Chyba jednak będziesz musiał wrócić wrażliwcu do rodziny na wieś, spokój , cisza, sielanka...
Wesołych Świąt i Cichego Nowego Roku.
#2 | ER dnia 26.12.2008 11:25
Mam sąsiadów których dzieci do późna w nocy hałasują bo popołudniu nie mogą bo tatuś robi remont (wiercenie, kucie młotkiem itp)... nie mam zamiaru się przeprowadzać a rozmowy z nimi nie przynoszą skutku - mam ich zgłosić na policję czy jak?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney