Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Pany na włościach

Mieszkałem w Krakowie a tam mówiło się „pany”. Są zatem faceci, którzy uważają, że byli panami świata i dlatego dolar kosztuje, ile kosztuje. Ale co niektórym samolot wylądował na biurkach. Są watażkowie, którzy myślą, że rządzą Polską, dlatego złotówka kosztuje tyle a nie więcej. Są też idioci, którzy myślą, że w Sosnowcu można być prezesem spółdzielni mieszkaniowej albo szefem MZZL i Sosnowiec należy do nich. Zapytałem zatem jednego z szefów tej firmy (to taki facet, co rządzi nieruchomościami w Sosnowcu, choć sam nie dorobił się jednej) dlaczego wypierniczył kilkanaście osób z kamienicy przy Warszawskiej 18. On nie wie, ale ja chyba tak.Jedna z najpiękniejszych kamienic w Sosnowcu, styl secesyjny, róg Modrzejewskiej i Warszawskiej. Sosnowieckie media niemal orgazmu nie dostawały, gdy była remontowana (przepraszam panie z rozgłośni Radyja), ale tak naprawdę nikt nie będzie tam mieszkał. Warta jest kilkanaście milionów. Właściciel wypierniczył wszystkich na zbity pysk, dał oczywiście lokale (pożal się Boże) zastępcze. Pozostało tam tylko 2 lokatorów: babcia, która nie może się ruszać i jeden z lokatorów, który ruszać się może, ale nie chce za bardzo. Właściciel już znalazł pozostałym mieszkania na czas remontu „zastępcze”. Jakie? Jakie zastępstwo, takie mieszkania. Jedno z nich widziałem. Czy ci ludzie wrócą tam? Oczywiście, że nie! Kamienica na rogu Modrzejowskiej / Warszawskiej jest dla banków, notariuszy, prawników ale nie dla ludzi.A co dołożył do tego Starkowski, szef MZZL, który tych biednych ludzi postanowił wyrzucić? Przecież nie posądzam go o korupcję, tak samo jak prezydenta Sosnowca, wszystkich prezydentów świata, burmistrzów, wójtów i sołtysów w Polsce Ale zaraz, zaraz… Kto jest szefem Starkowskiego?Krzysztof Korn

Autor: Krzysztof Korn | 17/02/2009
Komentarze
#1 | malina dnia 25.02.2009 20:42
no widzę że zapanowala cisza... gdzie wszyscy krzykacze???
#2 | malina dnia 25.02.2009 15:06
Nie wiedzialam że wlascicielem tej kamienicy jest Gmina Sosnowiec!!!??? Czy to aby na pewno jest sprawdzona informacja Panie Korn.Proszę o wpis z Pana strony z wyjaśnieniem.Czekamy. Być może i Pan Redaktor Naczelny wytlumaczy nam skąd ta informacja odnośnie wlasności.
#3 | zimorodek dnia 25.02.2009 13:04
Szkoda czasu i nerwów na czytanie takich lipnych artykułów!!! Bardzo łatwo jest napisać niesprawdzone, wyssane z palca informacje, które uderzają w godność i dobre imię innych ludzi. Nawet nie zadał Pan sobie trudu, żeby sprawdzić kto był właścicielem tej kamienicy. Bezpodstawne oskarżenia to chyba Pana specjalność. To jest stek bzdur. Oby jak najmniej takich dziennikarzy, a ten artykuł ociera się o zniesławienie.
#4 | anonim dnia 25.02.2009 12:43
Panie Korn-być może zna się Pan na muzyce ale o nieruchomościach ma Pan nikłą wiedzę i w dodatku jest Pan marnym dziennikarzem - po pierwsze niech Pan sprawdzi właściciela tej posesji, po drugie niech się Pan nauczy pisać poprawnie gramatycznie i stylistycznie zdania a dopiero później proszę spróbować napisać artykuł-ale lepiej było by gdyby Pan został przy brzdękoleniu na fortepianie
#5 | ludek dnia 19.02.2009 14:16
Jeżeli myślicie ,że cała powierzchnia w tej kamienicy jest wynajęta ,to mylicie się .
Najważniejsze to okłamać najemców i pod pretekstem remontu ich wyprowadzić do .... bez prawa do powrotu.
Przykra ta polityka ,,Starkowskiego"
A co potem-wyodrębnienie poszczególnych nieruchomosci lokalowych i sprzedaż ???????
#6 | vigo dnia 19.02.2009 13:40
skoro w mieście nie ma ani jednego przywoitego biurowca w centrum to banki i kancelarie "wypychają" ludzi z ich kamienic bo moga więcej zapłacić... nic dziwnego.
#7 | @ OSTROWIAKA dnia 19.02.2009 08:58
Chciałbym powiedzieć, ze jesteś żałosny, ale powiem inaczej: jesteś zwykłym idiotą, który nie potrafi spójnie sprecyzować przynajmniej 2 słów. Na tym zasadza się miejscowy układ i nie jesteś na tyle wielkim głupkiem, aby o tym nie wiedziec, bo uczestniczysz w tym.
#8 | pytanie do autora dnia 19.02.2009 07:41
kto jest właścicielem tego domu: osoba prywatna czy MZZL?
#9 | OSTROWIAK dnia 19.02.2009 07:10
Herr Korn,jesli juz Macie takie silne ciagoty do grafomanstwa ,Piszcie "sobie a muzom" o flecikach,skrzypeczkach i takich innych dyrdymalach a te sprawy zostawcie innym "fachowcom".
#10 | ludek dnia 18.02.2009 20:52
Chyba tak i Górski na placu budowy.Za póżno sie zorientowałem a jestem w innym pokoju.;-)
Słyszałem komentarz mieszkańca ,,ciekawe ,czy p.prezes u siebie w domu,w porze zimowej też w taki sposób prowadził by remont.
K-zik był ubrany w leninówkę(czapka)
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney