Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Integracja

INTEGRACJA to organizacja pozarządowa, celem której jest uzyskanie pełnych praw dla osób niepełnosprawnych. Walczy o godność osób najbardziej poszkodowanych przez los, osób wyrzuconych poza nawias społeczeństwa, ich edukację, dostępność do rynku pracy ale głównie o ich rehabilitację… Rehabilitację, a czym oni zawinili? Że nie mówią, nie widzą, nie umieją zrobić pierwszego kroku bez wózka inwalidzkiego? To im przynosi pomoc INTEGRACJA, od dziś obecna wreszcie na Śląsku i w Zagłębiu25.III.09 zainaugurowała w Katowicach swoją działalność piąta filia fundacji INTEGRACJA po Warszawie, Trójmieście, Zielonej Górze i Krakowie. W katowickiej filii (jak w pozostałych) niepełnosprawnym osobom pomogą w zdobyciu pracy dzięki funduszom UE: doradca zawodowy, psycholog i prawnik. Beneficjenci nauczą się jak pisać CV, jak odbyć rozmowę kwalifikacyjną z pracodawcą, ale i pracodawca dowie się, jak zatrudnić niepełnosprawnego pracownika i jakie z tego tytułu korzyści płyną.


Zbliża się południe, osoby niepełnosprawne właśnie zmierzają na otwarcie centrum, to one tym razem są w centrum uwagi śląskich mediów.


Na uroczystym otwarciu był Piotr Pawłowski, znany z mediów założyciel INTEGRACJI, człowiek, z którym krótka rozmowa dodaje wiele optymizmu i otuchy. Byli ludzie, którzy do funkcjonowania śląskiego centrum INTEGRACJA włożyli wiele, ale ponieważ są politykami nie zawsze się o nich mówi dobrze: niepełnosprawny poseł Marek Plura z PO w Katowicach, poseł Jarosław Pięta z Sosnowca (również PO). A przecież bez nich nie powstałoby to centrum. Byli przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, w tym wiele osób z Sosnowca: Piotr Zarzycki (Sejmik Wojewódzki), Mariusz Kucharski (reprezentant prezydenta Sosnowca d/s. osób niepełnosprawnych). Zatem, czy ktoś nas na Śląsku marginalizuje?

Tak? A czyż Dyrektor Śląskiego Centrum INTEGRACJA również jest Ślązakiem? Nowego dyrektora znam od paru dobrych lat i nic nie słyszałem o jego śląskości, natomiast sporo dowiedziałem się o jego zmysłach organizacyjnych. Po tym jak byłem przed miesiącem w Śląskim Centrum INTAGRACJA na zaproszenie pierwszego dyrektora - Łuksza Strączka (fot. pośrodku między prezesem INTEGRACJI Piotrem Pawłowskim a posłem PO - Markiem Plurą), aby współuczestniczyć w projektowaniu podjazdu dla wózków oraz (przepraszam) toalet dla niepełnosprawnych, nie wierzyłem, że ten obiekt powstanie w tak krótkim czasie. Jednak na przekór wszystkim powstał. To jest właśnie nasza integracja.Dane praktyczne:


Siedziba Śląskiego Centrum Integracji ma miejsce przy ul. Dąbrowskiego 22 / róg Kobylińskiego (za Urzędem Marszałkowskim). Idąc od południowej strony dworca PKP, z ul. Wojewódzkiej należy skręcić w ul. Kobylińskiego (3-cia przecznica).


Biuro INTEGRACJI czynne jest codziennie od 8:00 – 16:00Krzysztof Korn

Autor: Krzysztof Korn | 25/03/2009
Komentarze
#1 | Chandradip dnia 18.04.2014 18:09
Faktycznie wnętrze trochę nieżyciowe, ale z takiej ptaery chociaż dzieci cukierkf3w nie podpierają ... bo kto tam sięgnie ;-)Ale za to żyrandole piękne! No i tak piwniczka na wino ;-P
#2 | ON dnia 07.09.2010 19:40
Piotr Pawłowski prezes Stowarzyszenia Przyjaciół INTEGRACJI to również Członek Rady Nadzorczej IMPEL za 60 tys.PLN. Dlaczego się o tym nie mówi, bo co IMPEL ma złą opinię.

www.nie-pelnospra...
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney