Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Targi Transportu Miejskiego Silesia KOMUNIKACJA

W środę – 24 czerwca rozpoczynają się Targi Transportu Miejskiego Silesia KOMUNIKACJA w Expo Silesia. Potrwają do 25 czerwca.Tego typu wystawa odbędzie się po raz pierwszy nie tylko w sosnowieckim Centrum Targowo-Wystawienniczym Expo Silesia, ale także w województwie śląskim. W pawilonach Expo, na powierzchni 5 tys. metrów kwadratowych zaprezentuje się czołówka autobusów miejskich dostępnych na polskim rynku, produkowanych przez takie firmy jak: Solaris Bus&Coach, Man - Star Truck, Mercedes Benz, Scania Polska, Solbus, Sor Poland, Maz Auto Poland, Autosan, BMC, TEM SA, ŁAZ.Dla zwiedzających targi będą okazją do zapoznania się z ofertami producentów taboru, jego wyposażenia, infrastruktury przystankowej, elementów informacji pasażerskiej itd. Po raz pierwszy w Polsce na imprezie targowej zaprezentowane zostaną również trolejbusy.

Targom towarzyszyć będą dwa wydarzenia organizowane przez Komunikacyjny Związek Komunalny GOP – międzynarodowa konferencja naukowa oraz przy współpracy z organizacjami działającymi na rzecz osób z niepełnosprawnością, wybrany zostanie produkt wyróżniony tytułem „Produkt w komunikacji miejskiej przyjazny dla osób z niepełnosprawnością”. Do komisji konkursowej zaproszeni zostali przedstawiciele Caritas Archidiecezji Katowickiej, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Fundacji Instytut Rozwoju Regionalnego, Centrum Integracja, Polskiego Związku Głuchych oraz Polskiego Związku Niewidomych.– Zdajemy sobie sprawę, z jakimi problemami borykają się w życiu codziennym osoby niepełnosprawne, również podczas korzystania z komunikacji miejskiej – mówi Alodia Ostroch, rzecznik prasowy KZK GOP. - Możliwość prezentacji i oceny produktów, również pod kątem dostosowania ich do potrzeb osób mniej sprawnych, ma się przyczynić do podniesienia funkcjonalności i estetyki środków komunikacji miejskiej, a organizowany konkurs ma wyróżnić produkty, które czynią tabor bardziej przyjaznym – dodaje rzecznik.

Podczas dwudniowej międzynarodowej konferencji naukowej będzie można posłuchać wykładów osób zajmujących się tematyką komunikacji miejskiej na szczeblu rządowym, a także zapoznać się z doświadczeniami naszych sąsiadów – przedstawicieli organizacji komunikacyjnych miast słowackich oraz czeskich. Udział w konferencji zapowiedziało prawie 200 osób – przedstawicieli branży z całej Polski.

Ponadto w drugim dniu targów, na terenie Centrum Targowo-Wystawienniczego odbędzie się o godz. 12 posiedzenie zarządu Górnośląskiego Związku Metropolitalnego. Rozpocznie się ono od podpisania umowy pomiędzy Expo Silesia i GZM-em, o wzajemnej współpracy i promocji. Przy tej okazji zostanie zaprezentowane stoisko wystawiennicze GZM-u, które będzie obecne na kolejnych targach w Expo Silesia.Godziny otwarcia targów:24 czerwca - środa, godz. 9 -17

25 czerwca - czwartek, godz. 9 -17

Szczegółowy program targów i konferencji można znaleźć na
stronie www.silesiakomunikacja.pl
Autor: Redakcja | 22/06/2009
Komentarze
#1 | dnia 01.01.1970 00:00
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney