Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Budujemy Dom Hospicyjny

Postanowieniem Sądu Rejonowego w Katowicach z dnia 23 grudnia 2009r. do Krajowego Rejestru Sądowego wpisana została „Fundacja na rzecz budowy i funkcjonowania Hospicjum św. Tomasza Ap. w Sosnowcu". Bylibyśmy bardzo szczęśliwi, gdyby do naszego przedsięwzięcia przyłączyli się ludzie dobrej woli, ludzie którym bliska jest idea wybudowania domu, miejsca w którym chorzy nieuleczalnie znajdą schronienie - powiedziała naszej redakcji Małgorzata Czapla, prezes Hospicjum Domowego św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu.Przyszłe Hospicjum ma mieć 20 miejsc oraz miejsca opieki dziennej. Nie jest jeszcze znana jego lokalizacja. Fundacja wystąpiła do władz Sosnowca o przyznanie na ten cel działki. Potrzebne są środki na budowę, wyposażenie, na wszystko. Niedawno udało się otworzyć hospicjum stacjonarne w Jaworznie, przy wydatnej pomocy władz tego miasta. Czy uda się to w Sosnowcu?


Nie wiemy! Wiemy, że jest ono potrzebne, a nawet bardzo potrzebne, ponieważ szybko rośnie liczba chorych na nowotwory. Zapadają na nie i starsi i młodzi. Jest wiele przypadków wyleczeń, ale w wielu wypadkach medycyna jest bezradna. Pacjent, którym może zostać każdy z nas, może wymagać opieki paliatywnej, którą nie zawsze można zapewnić mu w szpitalu lub w domu. Potrzebne, a właściwie to niezbędne, jest w naszym mieście Hospicjum Stacjonarne. Jego szybkie powstanie zależne jest nie tylko od władz miasta i grupy Bożych zapaleńców z Hospicjum św. Tomasza. W jakiś sposób zależy też od każdego z nas. W mojej rodzinie kilka osób zmarło na nowotwory. Moja mamusia, Janina Dudała, gdy miała 51 lat, dziadziuś Michał, gdy miał 83 lata, ciocia Janina Puszczewicz w wieku 69 lat. Ja mogę być następny, ale możesz to być też i ty. Warto teraz o tym pomyśleć, gdy jesteśmy młodzi i zdrowi, żeby pomóc tym co zachorują teraz, a być może w przyszłości nawet i sobie. Oby tak się nie stało, ale nie można też tego wykluczyć. Rak jest dzisiaj chorobą powszechną.Piotr Dudała


Rzeźba przedstawiająca Sługę Bożego Ojca Świętego Jana Pawła II, podarowana Hospicjum przez śp. pierwszego Biskupa Sosnowieckiego ks. dr Adama Śmigielskiego. Znajduje się ona w siedzibie stowarzyszenia przy ul. 3 Maja 1 w Sosnowcu.Autor: Piotr Dudała | 12/01/2010
Komentarze
#1 | anonim dnia 17.01.2010 10:54
proponuje apel (afisz) do uczestników pogrzebów aby zamiast składać kwiaty, złożyć ofiarę do puszki z przeznaczeniem na potrzeby Hospicjum.
Taki afisz mógłby wisieć w każdym Kościele i każdej kancelarii parafialnej oraz wręczany rodzinie osoby zmarłej załatwiającej formalności pogrzebowe.
Powodzenia. Szczęść Boże!
#2 | anonim dnia 14.01.2010 08:57
piekna rzeźba!
#3 | Pytanie dnia 13.01.2010 22:26
w końcu kiedyś musi się to skończyć, nie możemy wciąż żyć w jakimś PRL-owskim skansenie z jego układami, z Gierkiem w tle, gdzie czas zatrzymał się w miejscu...
ku..wa od 20 lat w Polska jest niepodległa, a tutaj co roku uroczyście w styczniu obchodzi się rocznicę wyzwolenia przez Armię Radziecką, reaktywuje się Klub Kuźnica, nagradza pośmiertnie towarzyszy nadaniem ich imienia miejskim obiektom sportowym,
ku.wa, gdzie my żyjemy?
czy w ogóle to ma jakiś sens?
#4 | ludek dnia 13.01.2010 22:09
Powyższy wpis jest mój .

P.S.
MY rónież popieramy !!!!!!!!!!
#5 | do @@ ludek dnia 13.01.2010 22:06
Sosnowieckie SLD bardzo nerwowe .Nie wiadomo, czy przed wizytą ,,Napierały" ,czy z powodu braku uchwalonego budżetu miasta.Toteż prezydent z całych sowich sił napiera na RM.
........
do @@
Z całą stanowczością stwierdzam ,że bojówkarzami
powinna zająć sie prokuratura .
ICH GURU powinien ponieść najwyższą karę za zorganizowanie bojówki i podżeganie do przestępstwa.
#6 | MY dnia 13.01.2010 22:01
POPIERAMY!!!!!!!!!!!!!
#7 | ludek dnia 13.01.2010 21:53
A wracając do budowy DOMU HOSPICYJNEGO to piękna inicjatywa .
#8 | @@ludek dnia 13.01.2010 21:49
to zawsze lepsze niż rzecznik bojówkarz, który namawia innych do przemocy, tutaj powinna inteweniować chyba prokuratura!
#9 | Inka dnia 13.01.2010 21:47
nie wydurniaj się idioto, w całej Polsce kładziono ten azbest, nie tylko Sosnowcu! Tak było za komuny, bo nikt tym się nie przejmował!
#10 | @ludek dnia 13.01.2010 21:47
Tak jest, zgadzam się i popieram. Pan Pięta musi zostać prezydentem, a P. Dudała wice, no chociaż rzecznikiem prasowym UM. Wtedy będziemy dopiero mieli prawdziwą, katolicką władzę.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney