Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Diecezja sosnowiecka pomoże Haiti


Ks. biskup Grzegorz Kaszak poprosił proboszczów o zorganizowanie kwesty. W niedzielę wierni, dzieląc się pieniędzmi, odpowiedzą na apel o wsparcie. Przed większością kościołów w diecezji sosnowieckiej w niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek, na rzecz poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi na Haiti. Specjalny komunikat z prośbą do księży proboszczów o zorganizowanie takiej zbiórki podpisał 14 stycznia bp Grzegorz Kaszak.
- Chociaż teoretycznie kwesta mogła się odbyć już tydzień temu, chcieliśmy, by wierni byli do niej dobrze przygotowani. Zdajemy sobie sprawę, że wybierając się na niedzielną mszę zwykle nie noszą pieniędzy, które przecież w kościele nie są im potrzebne. Kwesta 17 stycznia byłaby więc niejako z zaskoczenia - mówi rzecznik sosnowieckiej kurii ks. Jarosław Kwiecień.W liście do proboszczów biskup Grzegorz Kaszak napisał: "Polacy zawsze byli narodem współczującym, potrafiącym dzielić się z innymi. Liczy się czas, ponieważ mieszkańcy tamtych terenów potrzebują natychmiastowej pomocy. Dlatego proszę duszpasterzy, aby w najbliższą niedzielę po otrzymaniu komunikatu w swoich parafiach przeprowadzili przed kościołami zbiórkę, a zebrane ofiary jak najszybciej przekazali do kasy Caritas. Równocześnie ofiary będą przeznaczone na cele tworzonego funduszu kryzysowego, który będzie służył ludziom, gdy znajdą się w nagłej potrzebie".List został rozesłany drogą elektroniczną a proboszczowie, którzy nie korzystają z internetu lub nie mają do niego dostępu otrzymali go w sposób tradycyjny, czyli pocztą.- Decyzja księdza biskupa o wsparciu dla Haitańczyków była spontaniczna, zaapelował o nią już 14 stycznia. Mam wielką nadzieję, że tak samo zareagują wierni - dodaje ks. Kwiecień.Apel biskupa został odczytany przez proboszczów w ubiegłą niedzielę we wszystkich kościołach, do których zdążył dotrzeć na czas. Także papież Benedykt XVI wezwał wszystkich ludzi do niesienia pomocy ofiarom trzęsienia ziemi na Haiti.Trzęsienie ziemi spowodowało, że tysiące mieszkańców straciło cały dorobek swego życia. Pod gruzami szpitali i domów mieszkalnych zginęły setki tysięcy ludzi. Pomoc humanitarna płynie z całego świata. Na miejscu są też polscy strażacy i ratownicy z psami wyszkolonymi do szukania ludzi w gruzowiskach.
źródło:www.sosnowiec.naszemiasto.pl
Autor: Bartosz Górski | 21/01/2010
Komentarze
#1 | Jurek dnia 22.01.2010 18:38
Niewiele, niewiele...Kościół w Polsce jest bardzo ubogi, zresztą nie przykłada zanczenia do wartości materialnych.Przecież to widać na każdym kroku, gdzie nie spojrzeć.
#2 | Ciekawski dnia 22.01.2010 18:24
Ciekawe ile na pomoc poszkodowanym dał sam bp. Kaszak, a także proboszczowie.
#3 | anonim dnia 22.01.2010 08:03
ale to już było, czytajcie swoje newsy!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney