Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Sosnowieckie hospicjum prosi o 1 procent

Sosnowieckie Hospicjum św. Tomasza Ap. apeluje o przekazanie 1 procent podatku na rzecz organizacji, która zajmuje się nieuleczalnie chorymi. Jest to tym ważniejsze, że trwają przymiarki do rozpoczęcia na terenie miasta budowy hospicjum stacjonarnego.
Szanowni Państwo!Po raz kolejny, poprzez przekazanie 1% swojego podatku, wszyscy mamy możliwość zadecydowania gdzie część naszego podatku zostanie zagospodarowana. To od nas zależy, czy środki te będą służyć nam poprzez lokalne organizacje pożytku publicznego.1% podatku może być Państwa osobistym udziałem w zapewnieniu opieki dla nieuleczalnie chorych w naszym mieście, dzięki przekazaniu go na rzecz:

Hospicjum Św. Tomasza Ap. w Sosnowcu.Wystarczy w rozliczeniu podatkowym PIT wpisać nazwę Hospicjum Św. Tomasza Ap. w Sosnowcu, KRS 0000056797, i kwotę 1% podatku.Wszystkich tych, którzy chcieliby skorzystać z naszej pomocy przy rozliczeniu rocznego PIT-u, zwłaszcza emerytów, zapraszamy do siedziby Hospicjum na ul. 3-go Maja 1 (tzw. ”Plaster Miodu” za Cepelią) w każdy wtorek od godz. 10 do godz. 18.Szanowni Państwomiło nam poinformować Państwa, że w dniu 14.10.2009r. w Kancelarii Notarialnej w Sosnowcu przy al. Zwycięstwa Nr 4/IIc został podpisany akt notarialny ustanawiający fundację pod nazwą „Fundacja na rzecz budowy i funkcjonowania Hospicjum Św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu”.Aktem tym podejmujemy się kolejnego wyzwania jakie stawia przed nami życie, tj. budowy hospicjum stacjonarnego w Sosnowcu. W tak dużym mieście jakim jest Sosnowiec nie ma hospicjum stacjonarnego ani żadnego oddziału opieki paliatywnej, tymczasem potrzeby w tym zakresie są coraz większe. Od kilku lat obserwujemy stały wzrost liczby chorych, którzy zgłaszają się do hospicjum , a wśród nich rośnie liczba chorych samotnych lub pozostawionych w chorobie samemu sobie. Dla tych chorych opieka domowa jaką roztacza nasze hospicjum jest nie wystarczające. Dwie wizyty pielęgniarskie w ciągu tygodnia oraz wizyta lekarska co dwa tygodnie nie zastąpi opieki całodobowej , którą chorzy powinni otrzymywać od najbliższych. Z myślą o tych chorych, którzy takiej opieki nie mają chcemy wybudować Dom Hospicjum.Fundacja została zarejestrowana w Krajowym Rejestrze Sądowym w dniu 23.12.2009r. pod nr KRS 0000345093.Więcej: www.hospicjum.sosnowiec.plAutor: Hospicjum / kjkAutor: Piotr Dudała | 27/02/2010
Komentarze
#1 | SK. S-ec dnia 03.03.2010 08:54
Musimy wybudować hospicium!!!
To jest obowiązek mieszkańców. bo to jest dla każdego z nas!
Tak jak musimy wybudować pomnik Ks. Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. To On zerwał łańcuchy komunizmu w naszym mieście. To dzięki Niemu możemy się szczycić że jesteśmy miastem diecezjalnym. Więc do pracy panie i panowie!!!
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney