¦więty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

¦więty Michał Archanioł

¦więty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy ¦więci


Gloria TV


WikiZagłębie


¦w. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Wandali wypuszczono

18 maja informowali¶my, że Policja zatrzymała 3 wandali dewastuj±cych przystanek autobusowy na 3-go Maja. Chyba ich wypuszczono bo zdewastowali co¶ bardziej warto¶ciowego: windy przy Warszawskiej / Modrzejowskiej w budynku stanowi±cym siedzibę posterunku Straży Miejskiej oraz w hali dworca PKP. Tak powiedział mi pracownik pasażu handlowego. Policzmy!Poprzednio ta sama winda była nieczynna prawie 4 miesi±ce (od pocz±tku grudnia do końca marca, artykuł ze stycznia "Winda nieczyna", zapraszam). Zarówno koszty jak zwłaszcza czas naprawy nie mie¶ciły się w powszechnie przyjętych standardach. Na moje zapytania w tej sprawie otrzymałem takie oto pismo: "Odpowiadaj±c na Pana pismo z dnia 05.04. br. przesłane drog± elektroniczn± informuję.
1. Remont windy osobowej zlokalizowanej w budynku technicznym przy ul. Modrzejowskiej 1A, która służy mieszkańcom do przemieszczania się z ulicy Warszawskiej i Modrzejowskiej na ul.3-go Maja trwał kilka tygodni, ze względu na fakt, że konserwator tego urz±dzenia tj. firma Schindler miała trudno¶ci z zakupem niezbędnych do naprawy czę¶ci zamiennych.
2. Koszt remontu wyniósł 17.600 zł + podatek VAT.
3. Administracja pasażu zwróciła się z pro¶b± do pracowników Straży Miejskiej obsługuj±cych monitoring, jak również patroluj±cych ci±gi handlowe, o szczególne zwrócenie uwagi na urz±dzenia dĽwigowe". Pismo podpisane przez Dyrektora MZZL mgr inż. Grzegorza Starkowskiego
Wiemy, dlaczego tak długo, nie wiemy dlaczego tak drogo i mogliby¶my to wszystko pu¶cić w niepamięć, gdyby nie fakt, że Straż Miejska dopu¶ciła aby w jej siedzibie doszło się kolejnego aktu wandalizmu. A może nie potrzebna nam Straż Miejska. Zaraz. Ile to kosztuje... Nie, nie chcę nawet liczyć. Znacznie taniej wyjdzie pomalowanie zebr na 3-go Maja, jak w miastach cywilizowanego ¶wiata. Co na to panowie z Wydziału Organizacji Zarz±dzania Drogami i Ruchem Drogowym Urzędu Miasta w Sosnowcu?
Krzysztof Korn
Autor: Krzysztof Korn | 21/05/2006
Komentarze
#1 | Kesar dnia 18.12.2014 12:28
Jestem mieszkańcem Sosnowca. Wczoraj (23 08 2012) miałem prjnezmyość napić się doskonałej kawy w Kawiarni przy ul. Modrzejowskiej w Sosnowcu. Bardzo miła i fachowa obsługa. Dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy o moim ulubionym napoju. Z nadzieją , że spotka mnie to samo w kawiarni przy ul. Zwycięstwa wstąpiłem tam dzisiaj. Lokal przy uczęszczanej ulicy. W środku dwie panie z obsługi . Była 16'45. Na drzwiach napisano ,że czynne do 17;00. Jedna z pań poinformowała mnie że kawę podają do godz 16;30. Druga z pań dodała ,że ekspres jest już wymyty. Panie Grzegorzu, czy to Pan wprowadził takie zarządzenia ?- jeśli tak to proszę zmienić godziny otwarcia kawiarni ,albo personel. Pozdrawiam Jan.
#2 | anonim dnia 24.05.2006 01:26
17.600 zł ??!! k*** musi być jaka¶ technologia kosmiczna... no cóż kto¶ z rodziny musiał zarobić Wink
#3 | Sceptyk dnia 23.05.2006 22:59
nak jako¶ Ľle zaprojektowane to nowoczesne centrum, schody tylko poruszaj± się do góry, jak winda się zepsuje to kto¶ niepełnosprawny, kto chce zej¶ć nie ma możliwo¶ci, lipa
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
¦więty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

¦więty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney