Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Nocny Maraton Czytania Dzieł JPII w Sosnowcu

Od północy z 20 na 21 maja do 6 rano w kościele pw. Najśw. Serca PJ w Sosnowcu (obok dworca PKP w centrum miasta) trwać będzie Maraton Czytania Dzieł Jana Pawła II. Po Mszy św. o godz. 23.15 w czwartek o północy czytanie rozpocznie bp Grzegorz Kaszak. Po nim czytać będą przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń oraz siostry zakonne. Koniecznie trzeba się tej nocy wybrać do kościółka kolejowego!


Czytanie w SosnowcuSosnowiec włączy się do „Maratonu” od północy 21 maja do godziny 6.00 rano. Mieszkańcy Sosnowca i sąsiednich miast zgromadza się modlitwie już w piątek wieczorem w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sosnowcu w tzw. kościółku kolejowym w centrum miasta.Zbiór dziełNa tę okazję okolicznościowy zbiór dzieł Sługi Bożego Jana Pawła II przygotowuje Wydawnictwo św. Jacka w Katowicach. Zbiór, liczący ponad 1000 stron, otrzyma każde miasto, biorące udział w maratonie. Wybór najważniejszych dzieł Papieża Polaka będzie służył czytającym podczas maratonu.
L

Udział mieszkańcówWstęp do miejsca, gdzie odbywa się czytanie jest wolny. Podczas czytania należy do minimum odgraniczyć ruch na sali, zakazać używania telefonów komórkowych.Geneza Metropolitarnego Święta RodzinyW propozycjach programowych Metropolitalnego Święta Rodziny znajdują się sympozja, wykłady naukowe, koncerty, wystawy, kiermasze, konkursy, imprezy sportowe, festyny i pikniki. Od trzech lat niezapomnianymi wydarzeniami są koncerty inauguracyjne w zabrzańskim Domu Muzyki i Tańca, wspólne pielgrzymowanie oraz spotkania w Koszęcinie. Mieszkańców Śląska jednoczy też udział w mszach św. inaugurujących tydzień obchodów Metropolitalnego Święta Rodziny. Wymiernymi efektami tej inicjatywy są podejmowane w miastach i gminach uchwały oraz programy wspierające rodziny.„Maraton czytania dzieł Jana Pawła II”Rozpoczynamy w piątek, 21 maja br., w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sosnowcu w tzw. kościółku kolejowym w centrum miasta. W czwartek, 20 maja, o godz. 23.15 odprawimy Mszę świętą o rychłą beatyfikację i kanonizację Jana Pawła II. W piątek o północy sam rozpocznę czytanie wybranych fragmentów dzieł Jana Pawła II. Trwać ono będzie nieprzerwanie do godziny 6.00 rano.ks. Grzegorz Maciejewski / ks. Jarosław KwiecieńAutor: Piotr Dudała | 17/05/2010
Komentarze
#1 | anonim dnia 18.05.2010 19:36
O ile jest się katolikiem, p. Piotrze. Nie wszyscy są, a wielu jest osobami niewierzącymi. Póki co, jeszcze nie jest obowiązkowe, ale kto wie...co będzie za pare lat.Ostatnio czytałem artykuł, którego autor twierdzi, że będą prowadzone rozmowy o obowiązkowych ślubach kościelnych (katolickich) na terenie RP, a także o braku możliwości cywilnego rozwodu. Taki powrót do prawodastwa przedwojennego.O obowiązkowym zdawaniu religii na maturze już nie wspominając (kwestia 3- 6 lat).
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney