Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Jarmark Cudów w Gimnazjum nr 16

29 maja 2010 r. w Gimnazjum nr 16 im. Marii Konopnickiej w Sosnowcu odbędzie się piąty Festyn Rodzinny pod hasłem „Jarmark Cudów". Całkowity dochód z tej imprezy przekazany zostanie na rzecz Kuby Majzela, który od kilku lat choruje na postępujący zanik mięśni. Pragniemy, aby to spotkanie, adresowane do całej lokalnej społeczności, było atrakcyjną, niezapomnianą zabawą dla wszystkich uczestników - pisze Agnieszka Ubowska.

Pomysł zrodził się wśród nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 6 w Sosnowcu. Dziś społeczność naszego gimnazjum podjęła się realizacji tej imprezy.

Od tego roku szkolnego jednym z naszych uczniów został Jakub Majzel, który od kilku lat choruje na postępujący zanik mięśni ( dystrophie musculorum) i porusza się na wózku inwalidzkim. Mimo to jest inteligentnym i pogodnym chłopcem, który świetnie się uczy, ma wiele zainteresowań i stara się żyć tak, jak jego rówieśnicy.


Wszystko to sprawia, że pokochaliśmy Kubę , a jego problemy stały się naszymi. Choroba , na którą cierpi chłopiec, na dzień dzisiejszy jest nieuleczalna. Poprzez kosztowną rehabilitację można łagodzić i opóźniać jej postępowanie.

W związku z tym należy podejmować wszelkie działania, by zgromadzić jak najwięcej funduszy na leczenie. Stąd zrodził się pomysł „ Jarmarku Cudów". Tegoroczny jarmark zaplanowany został na 29 maja 2010 roku w godzinach od 10.00 do 14.00. i odbędzie się na boisku naszego gimnazjum w Sosnowcu przy ul. Legionów 21. Mamy nadzieję , że ten dzień stanie się świętem radości i uśmiechu, że każdy znajdzie czas dla rodziny i najbliższych, a przy wspólnej zabawie miło upłynie nam czas.Organizatorzy zapewniają wiele atrakcji dla różnych grup wiekowych. W programie między innymi: pokazy sztuk walki , występy Harleyowców i szczudlarzy, przejażdżki na kucyku i na quadzie , pokazy zespołów tanecznych - Beltane i Iguana Dance, taniec z ogniem, pokazy szermierzy i karateków, występ magika, szkolnego chóru , Teatru Du - Cha, zespołu cheerleaders, koncerty zespołów - Top Secret, Devra, Grzegorz Majzel Trio, kiermasze z książkami, rękodziełem ludowym, perfumami, biżuterią, stoiska - fryzjerskie, stylizacji paznokci, kosmetyczne; turnieje piłki siatkowej i tenisa stołowego.

Poza tym zapraszamy na pyszne ciasta, smalec domowej roboty, kiełbaskę z grilla, bigos i inne rozkosze podniebienia. W trakcie festynu będzie przeprowadzona licytacja wartościowych przedmiotów, a także trwać będzie loteria fantowa, gdzie każdy los wygrywa. Gwarantujemy niepowtarzalną atmosferę.źródło: Agnieszka UbowskaAutor: Piotr Dudała | 25/05/2010
Komentarze
#1 | dnia 01.01.1970 00:00
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney