Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Witraż z wizerunkiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki

W niedzielę o godz. 9 podczas uroczystej Mszy św. w kościele pw. Świętej Trójcy w Będzinie poświęcony zostanie witraż z wizerunkiem bł. ks. Jerzego Popiełuszki. To kolejny witraż, który umieścimy w oknach nawy głównej naszego kościoła - powiedział proboszcz ks. kan. Andrzej Stępień. Witraż został ufundowany głównie przez zagłębiowskie firmy i związkowców.
 


Mszy św. przewodniczyć będzie ks. dr hab. Marian Duda, rektor Instytutu Teologicznego w Częstochowie. W latach 80. był duszpasterzem strajkujących studentów Politechniki Częstochowskiej. Osobiście znał ks. Jerzego Popiełuszkę. Na stronie internetowej parafii Świętej Trójcy dostępna jest homilia ks. Dudy wygłoszona w 1984 r. wspominająca ks. Jerzego oraz spotkania z nim.


 


Niecałe dwa miesiące temu, podczas Mszy św. w Nadzwyczajnej Formie Rytu Rzymskiego, ks. Czesław Tomczyk poświęcił witraż z wizerunkiem króla Kazimierza Wielkiego. Witraż dedykowany bł. ks. Jerzemu, jest kolejnym etapem rekonstrukcji kościoła pw. Świętej Trójcy, mającej na celu przywrócenie jej dawnego wyglądu.


 


Pracom związany z remontem i rekonstrukcją patronuje stowarzyszenie Ratujmy Kościół na Górce, które zajmuje się gromadzeniem środków finansowych na te cele. Stowarzyszenie jest również inicjatorem obchodów Roku Kazimierzowskiego w Będzinie.


 


Wśród fundatorów witraża są m.in.: PTHU Interpromex z Będzina, Zakład Przeróbki Mechanicznej Węgla z Dąbrowie Górniczej, Fabryka Przewodów Energetycznych z Będzina, SM Wspólnota z Będzina, ZOZ NSZZ Solidarność Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z Będzina, MK NSZZ Solidarność KWB Bełchatów, MPWiK z Będzina, KZ NSZZ Solidarność z Będzina, Związek Zawodowy Energetyków PKE w Będzinie, ZUPRB Karol Szklazek z Bełchatowa, państwo Karolina i Mateusz Przybył, poseł Ewa Malik, ks. Mieczysław Miarka, ks. Józef Stemplewski, ks. Andrzej Stępień, Stowarzyszenie Ratujmy Kościół na Górce, parafianie parafii Świętej Trójcy w Będzinie.


 


źródło: Parafia św. TrójcyAutor: Redakcja | 10/06/2010
Komentarze
#1 | dnia 01.01.1970 00:00
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney