Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Ocalone relikwie będą otoczone kultem

Ze ściany kaplicy sióstr Misjonarek Świętej Rodziny w Białymstoku wydobyto ukryte tam przez ponad 20 lat relikwie błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Dwie fiolki krwi, fragment wątroby, śledziony i nerki pobrano podczas sekcji zwłok w białostockim prosektorium przeprowadzonej po wyłowieniu ciała męczennika z Wisły w październiku 1984 roku.Przez 2 lata przechowywano je w Zakładzie Medycyny Sądowej Akademii Medycznej w Białymstoku. Dzięki jednemu z pracujących tam lekarzy relikwie zostały przekazane władzom kościelnym, które w tajemnicy umieściły je w klasztornej kaplicy.W niedzielę podczas uroczystego nabożeństwa zostaną one umieszczone w kościele Zmartwychwstania Pańskiego w Białymstoku, gdzie wierni będą mogli się przy nich modlić za przyczyną nowego błogosławionego.źródło: Nasz Dziennik
Autor: Piotr Dudała | 10/06/2010
Komentarze
#1 | Medyk Patolog dnia 13.06.2010 16:37
Bez przesady - nawet największa wiara nie może uazasadniać takiego podejścia do sprawy jak we wpisie z 9,45 - czyn taki miał WTEDY znamiona profanacji. A domnienania że WTEDY ktoś zrobił to z narażeniem życia, wiedząc WTEDY że ma do czynienia relikwiami przyszłego błogosłowianego - jest obrazą i ośmieszaniem wiary. Już dziś słyszałem na Oddziale złośliwy komentarz - rodziny powinny ważyć zwłoki przed odbiorem z prosektorium aby sie nie okazało że jakiś oszołom pobrał sobie kawałki wątroby.
O mnie proszę się nie modlić, robię to samodzielnie co niedzielę, a o opisanym przypadku rozmawiałem z jednym z Księży - zgodził się ze mną że publikacje informacji o takich czynach nie służy Kościołowi.
#2 | @Adam dnia 13.06.2010 09:05
życzę Ci wszystkiego dobrego. i pomodlę się za Ciebie. Pozdrawiam
#3 | Adam dnia 13.06.2010 08:26
Polacy to jednak wielcy debile. Czy wy naprawdę wierzycie w te bzdury o jezuskach, boziach i błogosławionych kawałkach zwłok. To się nazywa PARANOJA.
#4 | @Trzeźwy ? dnia 12.06.2010 07:45
Bracia i siostry? Chyba towarzysze i towarzyszki!
Relikwie przynależą do błogosławionego męczennika ks. Jerzego są święte! To co nim zrobiono, za życia i po śmierci to jest zbeszczeszenie zwłok, tutaj była sekcja zwłok, po której zachowano z narażeniem życia fragmenty ciała Błogosławionego Jerzego. Miały one trafić do kosza albo pieca! Jakie więc może to być beszczeszczenie zwłok?
#5 | Trzeźwy ? dnia 11.06.2010 23:02
Chyba trzeźwy... Po przeczytaniu powyższego zaczynam mieć watpliwości czy naprawde jestem trzeźwy ale sprawdziłem kalendarz i zegarek - mamy jednak rok 2012. Opisany przypadek jest chyba ze średniowiecza bo w RP i to w roku 2012 to najzwyklejsze zbeszczeszenie zwłok. Czy osoby które w ten sposób ośmieszają naszą WIARĘ mają jeszcze mózg? Co na to Episkopat? Po co wymaga się od Księży wyższego wyktształcenia? Bracia i Siostry, opamiętajcie się.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney