Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Ekwador w Galerii w Starostwie

Najzdolniejsi uczniowie, zdobywcy stypendium Powiatu Będzińskiego wspólnie ze Starostą Będzińskim Adamem Lazarem uczestniczyli w otwarciu wystawy fotografii Moniki Teresy Śliwy pt. „Ekwador”. Jej wernisaż 4 października br., połączony został z premierową projekcją filmu dokumentalnego „Jeden z dwunastu”.
  


Jestem rodowitą Zagłębianką, urodzoną w Sosnowcu, mieszkającą w Będzinie – mówi o sobie Monika Śliwa. Ukończyłam Uniwersytet Śląski na Wydziale Radia i Telewizji na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej, co zaowocowało, tym że pracuję w Warszawie przy produkcji filmów fabularnych i dokumentalnych oraz seriali. W związku z moją pracą bardzo dużo podróżuję po Polsce  i po świecie. Pracuję również wiele lat społecznie, jestem v - ce prezesem Zarządu na rzecz Stowarzyszenia "Nie ma Głupich" na rzecz Republiki Domu Pomocy Społecznej w Chorzowie.


   


Wystawa prezentuje fotografie z wyprawy do Ekwadoru, którą Monika odbyła z grupą przyjaciół na przełomie lutego i marca tego roku. Jej celem było nakręcenie filmu o ojcu Janie Koczym z Zakonu Księży Werbistów, o Fundacji, którą stworzył i o pomocy dzieciom z ubogich rodzin Ekwadoru.


  


Film ten obecnie znajduje się w końcowej fazie produkcji. Wkrótce wejdzie na ekrany. Jego roboczą wersję zatytułowaną „Jeden z dwunastu” pokazaliśmy jako pierwsi. Jest relacją z tamtej wyprawy, ale mówi głównie o misji ojca Jana wśród najbiedniejszych, wśród mieszkańców slumsów.


  


Zarówno wystawa, jak i film mają być pomocne w propagowaniu idei adopcji dzieci przez Internet, która jest prowadzona przez Fundację ojca Jana.


 


Krótko o Fundacji. Jej pełna nazwa brzmi Fundacja “ San Jose Freinademetz SVD – FU SHEN FU”. Została ona założona dnia 17 października 2005 w miasteczku Ventanas, położonym w południowo-zachodniej części Ekwadoru. Fundacja ma cztery podstawowe cele. Jest to zapewnienie dzieciom codziennego posiłku w postaci obiadu, opieki zdrowotnej, edukacji oraz ich formacja, obejmująca kulturę osobistą i moralną edukację, jak i uczenie podstaw życia wspólnotowego w oparciu o wartości chrześcijańskie.  Autor: Redakcja | 04/10/2010
Komentarze
#1 | dnia 01.01.1970 00:00
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney