Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Dla dzieci osieroconych

W sobotę 9 października w ramach VIII ogólnopolskiej kampanii "Hospicjum to też Życie" w Państwowej Szkole Muzycznej I Stopnia im. Fryderyka Chopina w Będzinie odbędzie się koncert charytatywny podczas którego będzie przeprowadzona zbiórka do puszek na Fundusz Dzieci Osieroconych i zakup jednorazowego sprzętu medycznego dla ciężko chorych pacjentów będących w okresie terminalnym. Na scenie wystąpią tancerze tańca latynoamerykańskiego oraz solistki z będzińskiego Ośrodka Kultury. Wstęp wolny.
  


Będzin po raz czwarty przystąpi do kampanii "Hospicjum to też Życie". W Dniu Światowego Dnia Hospicjum i Opieki Paliatywnej 9 października w PSM im.F.Chopina (ul. Sportowa 5) odbędzie się koncert charytatywny i zbiórka do puszek na Fundusz Dzieci Osieroconych, których rodzic był pod opieką domowego hospicjum Fundacji "Pro Salute" oraz na zakup jednorazowego sprzętu medycznego dla ciężko chorych pacjentów będących w okresie terminalnym. Z tej okazji wydrukowane zostały cegiełki o nominałach 10, 20, 30 złotych.


 


- Zakupując cegiełkę można wesprzeć fundusz dzieci, których ojciec lub matka są lub byli w stanie terminalnym. - wyjaśnia Teodozja Kumor - Ormianin, koordynator Centrum Wolontariatu Hospicyjnego Fundacji "Pro Salute" w Będzinie.


 


Od września do grudnia w szkołach przeprowadzone zostaną prelekcje na temat pomocy dzieciom osieroconym, utworzona zostanie baza dzieci oraz odbędzie się miejski konkurs plastyczny dla uczniów pod hasłem "Słonik - mój przyjaciel".


 


- "Słonik" będzie symbolem dzieci osieroconych ponieważ najdłużej ze wszystkich zwierząt zachowuje żałobę po stracie najbliższych. Odejście bliskiej osoby (rodzica) jest szczególnie  trudne dla dzieci, a pragniemy by nasze wspólne działania pomogły dzieciom przejść przez te trudne okresy i sprawiły by stały się silniejsze. - mówi Teodozja Kumor - Ormianin. - Poprzez konkurs chcemy żeby uczniowie dowiedzieli się, że obok nich są dzieci, które nie mają rodzica. Konkurs zachęci media do promowania działań na rzecz dzieci osieroconych.


 


Organizatorem konkursu są Fundacja Pro Salute, Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego w Będzinie, Ośrodek Kultury w Będzinie oraz Szkoła Podstawowa nr 10. Konkurs jest skierowany do uczniów szkół podstawowych, oddziałów zerowych oraz podopiecznych świetlic środowiskowych. Uczestnicy wykonują jedną pracę przestrzenną nie większą niż 15cmx15cmx15cm wybranymi przez siebie technikami plastycznymi (np. plastelina, modelina, masa solna, glina, tekstylia, papier itp.)


 


Od 10 września do 8 października można składać prace konkursowe w Szkole Podstawowej nr 10 ul.Sportowa 2. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 22 października. 6 listopada będzie można przyjść do siedziby hospicjum w ramach Otwartego Dnia Hospicyjnego oraz wysłać SMS na nr. 7279 o treści POMAGAM (koszt 2,44 z VAT). 5 grudnia to Dzień Wolontariusza poświęcony tym, którzy bezinteresownie pomagają potrzebującym wsparcia i chorym.


 


Szczegółowe informacje będą dostępne na stronach: www.okultura.bedzin.pl, www.wolontariat.prosalute.info, www.sp10bedzin.webpark.pl.


 


Cegiełki można nabywać w Ośrodku Kultury w Będzinie, Szkole Muzycznej, Fundacji Pro Salute oraz przed koncertem.


 


 Autor: Redakcja | 04/10/2010
Komentarze
#1 | dnia 01.01.1970 00:00
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney