Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe


Sławomir Matusz: Jestem za postawieniem w Sosnowcu pomnika Edwardowi Gierkowi - wielkiej czerwonej kartki!

W komentarzu do newsa "Gierek popiera Adamca", zamieszczonym w serwisie www.sosnowiec.info.pl Sławomir Matusz, znany sosnowiecki poeta napisał: "Jestem za postawieniem w Sosnowcu pomnika Edwardowi Gierkowi - wielkiej czerwonej kartki!, Gierek pozostawił po sobie kartki: na cukier, mięso, wódkę, czekoladę, kawę, papierosy - więc i jemu zafundujmy w Sosnowcu kartkę na pamiątkę! Był komunistą - więc czerwona kartka mu się należy!
Autor: Redakcja | 09/10/2010
Komentarze
#1 | eryka dnia 12.10.2010 08:59
Komuna juz raczej nie wroci..wiec daremne zale, prozny trud...ale nie wstydzmy sie hiatorii.Gierek juz do niej przeszedl i wszystkie jego bledy i wypaczenia..chyba nikt zdrowo myslacy nie zechce nasladowac jego polityki. Wiec pomnik dla Edwarda G. - To raczej pomnik dla dinozaura, prehistorycznego gada...Tyranozauruss juz nie wroci !
#2 | Łukasz Mowiński Sosnowiec dnia 11.10.2010 20:49
Jednak ciężko z tym Stasiem gadać, uparty, nie daje sie wygonić, a czasami nawet nieźle pisze. Gdyby Dudała pomyslał, zaprosił by go do współpracy. Też wykształcony, obyty w świcie, stopień naukowy wyższy od Piotra, chyba więcej też kierunków uczelnianych, chyba troche młodszy.Jeżeli dobrze domyślam się o kogo chodzi, ale chyba tak, przez znajomego. Forum nabrałby kolorytu, a z pewnością byłoby dużo bardziej interesujące. No i Piotr miałby okazję się wykazać swoją inteligencją w polemikach.Czasami gdzieś tam migają mi jego teksty, i naprawdę bardzo mi sie podobają za racjonalizm i logiczność faktów.Inni forumowicze by na tym skorzystali.Taka lużna propozycja jako forumowa ciekawostka.
#3 | Uważny Obserwator dnia 11.10.2010 20:24
ALEŻ CIĄGNIE SIĘ KAŻDY TEMAT ZWIĄZANY Z EDKIEM.
Przecież to strasznie dziwne i niepojęte - DLACZEGO portal proplatwormerski, nie ukrywajacy swych sympati do PO, parti rządzącej w kraju, tak strasznie i bezkrytycznie chwalacy kazde dzialanie PO - wraz z gronem swoich stałych wpisywaczy forumowych - DOSTAJE SZAŁU I ORGAZMU na cokolwiek związanego z lewicą, z jej ludźmi, z zapomnianym Gierkiem ? Przecież na każdym kroku piszecie że LEWICA zdycha i dni jej policzone.
Przecież coś tu nie gra - albo wcale nie jesteście tacy silni, mało ludzi was popiera albo ta LEWICA i GIERKOWCY nie są tacy słabi i głupi jak ich przedstawiacie. Jak coś jest słabe i zdycha to sie to ignoruje a nie przypomina i reklamuje na każdym kroku. Czy oprócz obsesji anty lewicowej i robieniem szumu wokół siebie macie coś do zaproponowania miastu by żyło się lepiej?
#4 | an. dnia 11.10.2010 20:09
Nie piszczie i nie mówcie już o Gierku bo ktoś nerwowy wreszcie pójdzie na cmentarz i rozpieprzy mu pomnik. Albo mu mawali kupę.
#5 | Stanisław Iż. dnia 11.10.2010 18:32
Jakich czerwonych? I jak można na publicznym forum narzucać wszystkim swoje poglądy? Niby w jaki sposób??? Raczej narzucanie poglądów ma miejsce wtedy, gdy z dyskusji wykasowuje się wypowiedzi, pozostawiając "właściwe".To jest raczej narzucanie...Wpisy sie czyta lub nie, polemizuje z nimi lub równnież nie...A skoro forum ma w nazwie Sosnowiec i 3 punkt Misji???Właśnie dlatego trzeba i to koniecznie.
#6 | anonim dnia 11.10.2010 16:35
załóż sobie bloga, a nie narzucaj wszystykim swoich czerwonych poglądów!
#7 | Stanisław Iż. dnia 11.10.2010 11:51
A niby dlaczego? Nie widzę powodu, aby nie korzystać do prawa do swobodnej wypowiedzi.Po to sa takie miejsca.
#8 | anonim dnia 11.10.2010 09:46
Satanisławie iż dajcie pokój!
#9 | anonim dnia 11.10.2010 08:03
Panie Sławku, to co Pan pisze, jest oczywiste. Niemniej jednak, był kiedys taki polityk, który twierdził, że "nieważne, jaka Polska będzie, biedna, czy bogata, demokratyczna czy nie, ważne, aby była katolicka".Od tamtej pory już nigdy i nigdzie nie został wybrany, przepadł w polityce na wieki. Tak jak to co Pan napisał, mnie nie odpowieda również, tak jak słowa tego polityka.Podobnie jest z partiami o skrajnych poglądach. Np. ZCHN praktycznie już nie istnieje, LPR czy Samoobrona w ogóle nie dostały sie do parlamentu.Nie dziwi to Pana? W kraju, który jest okreslany jako katolicki, takie partie, zamiast dominować, w systemie demokratycznym nie mają znaczenia.
#10 | S. Matusz dnia 11.10.2010 07:49
Idee Lenina wiecznie żywe... Przewodnia rola PZPR w narodzie i wierność ZSRR... - mnie też poczucie humoru tow. Gierka nie odpowiadało.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney