Czytanie na dziś

Pomoc dla Pawła

Święty Ojciec Pio

Gloria TV


WikiZagłębie


SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na Google

SosnowiecFakty na twitterze


Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy prawica w Polsce się zjednoczy?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Św. Jakub Apostoł

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Ks. Michael McGivney


Caritas Sosnowiec ma 220 miejsc dla bezdomnych i otwiera jadłodajnię w Olkuszu

Są jeszcze wolne miejsca w noclegowniach i domach dla bezdomnych prowadzonych przez Caritas diecezji sosnowieckiej. Instytucja ta ma przygotowanych 220 miejsc dla mężczyzn i 12 dla kobiet. Dodatkowo 1 grudnia otworzy w Olkuszu jadłodajnię dla ubogich, gdzie jednorazowo będzie można wydać 120 posiłków.
W Sosnowcu bezdomni trafiają do noclegowni Caritas przy ul. Kaliskiej 25 albo do Ośrodka Opiekuńczego dla Bezdomnych przy ul. Piotrkowskiej 19. Noclegownia Caritas może przyjąć 60 osób. W Będzinie Dom dla Bezdomnych Caritas w Łagiszy może zapewnić schronienie dla ponad 40 potrzebujących. W dąbrowskiej noclegowni do dyspozycji potrzebujących jest 40 miejsc, w tym 30 dla mężczyzn i 12 dla kobiet. Budynek mieści się w dzielnicy Ząbkowice przy ul. Łącznej. Współpraca miasta z Caritas gwarantuje także działalność domu dla bezdomnych mężczyzn w Ząbkowicach, przy alei Zwycięstwa 6. Tam do ich dyspozycji jest 50 miejsc. Mają pokoje dwu i trzyosobowe. Są też trzy posiłki dziennie. - Dobrze, że jest takie miejsce, gdzie możemy przetrwać zimę - mówi jeden z przebywających w noclegowni mężczyzn.Nowym ośrodkiem prowadzonym przez Caritas będzie jadłodajnia dla najbiedniejszych w Olkuszu. Zakres wszystkich, prowadzonych od pięciu lat prac adaptacyjnych był znaczny. W ramach remontu dobudowano nowe skrzydło budynku, wykonano nowy dach, wstawiono nowe okna i drzwi oraz otynkowano budynek wewnątrz. Samo wyposażenie kuchni kosztowało przeszło 120 tys. zł. - Stacja powstaje na terenie byłej łaźni miejskiej przy ul. Żuradzkiej – wyjaśnia ks. Stefan Wyporski, dyrektor Caritas w Sosnowcu. Jednorazowo w jadłodajni będzie można wydać codziennie około 120 posiłków dla najbiedniejszych mieszkańców Olkusza i okolic. 1 grudnia bp Grzegorz Kaszak poświęci wyremontowany budynek, by już dzień później mógł przyjąć pierwsze osoby, które nie stać na przygotowanie sobie ciepłego posiłku.kjk (KAI)Autor: Piotr Dudała | 29/11/2010
Komentarze
#1 | Janek dnia 01.12.2010 08:12
Zapewniam Pana, że skromność posłów SLD i PO jest niczym wobec skromności polskiego kleru katolickiego.Tak ubogich, prawych i poświęcających sie Polsce i bliźnim ludzi nieczęsto się spotyka. Aż łzy w oczach sie pojawiają...
#2 | Andrzej dnia 01.12.2010 00:40
I właśnie polityka uczy mnie ,ze muszę czerpać wzory ze skromnego bytu posłów SLD i PO ,a gardzić bogactwem i blichtrem otaczającym Jarosława K.
#3 | Jenek dnia 30.11.2010 22:23
To jest po prostu polityka, coś jak wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego w orędziu do Rosjan. A ja widziałem rzeczywistość, chociaż całe życie uczono mnie o katolickiej skromności, nie przywiązywaniu znaczenia do rzeczy materialnych.Od tamtej pory sam sobie zacząłem zadawać pytania. Wiara w pewne wartości odeszła - na zawsze...
#4 | Andrzej dnia 30.11.2010 22:04
No cóż ,rzeczywiście najgłębszą miłość do bliżniego (niekoniecznie obu płci) widzę wyrażnie w SLD - ( Pan Kalisz ,Pan Napieralski, Pani Senyszyn itd. ) i PO ( Pan Premier Tusk ) - zapowiedż polityki miłości ,aż do bólu. Ale do rzeczy ,co z moim pytaniem ?
#5 | Janek dnia 30.11.2010 21:45
Widziałem taki ośrodek Caritasu, widziałem tez Dom Św Józefa w Będzinie ( dla księży). Jako katolik teraz dziwnie się czuję. Z jednej strony bieda aż piszczy, z drugiej Bizancjum...Coś tu jest nie tak z tą miłością do bliźniego.
#6 | @ Andrzej dnia 30.11.2010 18:38
A przysięgnij się że przybywa i w że mieście się nic w temacie nie robi.
#7 | Andrzej dnia 30.11.2010 00:22
A co robią wladze miasta dla bezdomnych ,których ciągla przybywa ? Czekam na odpowiedż wyznawców Prezydenta Górskiego i Premiera Tuska rządzących naszym miastem.
Dodaj komentarz
Nick:

Kod potwierdzający:


Wpisz kod potwierdzający:

Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?