Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak


Caritas Sosnowiec ma 220 miejsc dla bezdomnych i otwiera jadłodajnię w Olkuszu

Są jeszcze wolne miejsca w noclegowniach i domach dla bezdomnych prowadzonych przez Caritas diecezji sosnowieckiej. Instytucja ta ma przygotowanych 220 miejsc dla mężczyzn i 12 dla kobiet. Dodatkowo 1 grudnia otworzy w Olkuszu jadłodajnię dla ubogich, gdzie jednorazowo będzie można wydać 120 posiłków.
W Sosnowcu bezdomni trafiają do noclegowni Caritas przy ul. Kaliskiej 25 albo do Ośrodka Opiekuńczego dla Bezdomnych przy ul. Piotrkowskiej 19. Noclegownia Caritas może przyjąć 60 osób. W Będzinie Dom dla Bezdomnych Caritas w Łagiszy może zapewnić schronienie dla ponad 40 potrzebujących. W dąbrowskiej noclegowni do dyspozycji potrzebujących jest 40 miejsc, w tym 30 dla mężczyzn i 12 dla kobiet. Budynek mieści się w dzielnicy Ząbkowice przy ul. Łącznej. Współpraca miasta z Caritas gwarantuje także działalność domu dla bezdomnych mężczyzn w Ząbkowicach, przy alei Zwycięstwa 6. Tam do ich dyspozycji jest 50 miejsc. Mają pokoje dwu i trzyosobowe. Są też trzy posiłki dziennie. - Dobrze, że jest takie miejsce, gdzie możemy przetrwać zimę - mówi jeden z przebywających w noclegowni mężczyzn.Nowym ośrodkiem prowadzonym przez Caritas będzie jadłodajnia dla najbiedniejszych w Olkuszu. Zakres wszystkich, prowadzonych od pięciu lat prac adaptacyjnych był znaczny. W ramach remontu dobudowano nowe skrzydło budynku, wykonano nowy dach, wstawiono nowe okna i drzwi oraz otynkowano budynek wewnątrz. Samo wyposażenie kuchni kosztowało przeszło 120 tys. zł. - Stacja powstaje na terenie byłej łaźni miejskiej przy ul. Żuradzkiej – wyjaśnia ks. Stefan Wyporski, dyrektor Caritas w Sosnowcu. Jednorazowo w jadłodajni będzie można wydać codziennie około 120 posiłków dla najbiedniejszych mieszkańców Olkusza i okolic. 1 grudnia bp Grzegorz Kaszak poświęci wyremontowany budynek, by już dzień później mógł przyjąć pierwsze osoby, które nie stać na przygotowanie sobie ciepłego posiłku.kjk (KAI)Autor: Piotr Dudała | 29/11/2010
Komentarze
#1 | Janek dnia 01.12.2010 07:12
Zapewniam Pana, że skromność posłów SLD i PO jest niczym wobec skromności polskiego kleru katolickiego.Tak ubogich, prawych i poświęcających sie Polsce i bliźnim ludzi nieczęsto się spotyka. Aż łzy w oczach sie pojawiają...
#2 | Andrzej dnia 30.11.2010 23:40
I właśnie polityka uczy mnie ,ze muszę czerpać wzory ze skromnego bytu posłów SLD i PO ,a gardzić bogactwem i blichtrem otaczającym Jarosława K.
#3 | Jenek dnia 30.11.2010 21:23
To jest po prostu polityka, coś jak wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego w orędziu do Rosjan. A ja widziałem rzeczywistość, chociaż całe życie uczono mnie o katolickiej skromności, nie przywiązywaniu znaczenia do rzeczy materialnych.Od tamtej pory sam sobie zacząłem zadawać pytania. Wiara w pewne wartości odeszła - na zawsze...
#4 | Andrzej dnia 30.11.2010 21:04
No cóż ,rzeczywiście najgłębszą miłość do bliżniego (niekoniecznie obu płci) widzę wyrażnie w SLD - ( Pan Kalisz ,Pan Napieralski, Pani Senyszyn itd. ) i PO ( Pan Premier Tusk ) - zapowiedż polityki miłości ,aż do bólu. Ale do rzeczy ,co z moim pytaniem ?
#5 | Janek dnia 30.11.2010 20:45
Widziałem taki ośrodek Caritasu, widziałem tez Dom Św Józefa w Będzinie ( dla księży). Jako katolik teraz dziwnie się czuję. Z jednej strony bieda aż piszczy, z drugiej Bizancjum...Coś tu jest nie tak z tą miłością do bliźniego.
#6 | @ Andrzej dnia 30.11.2010 17:38
A przysięgnij się że przybywa i w że mieście się nic w temacie nie robi.
#7 | Andrzej dnia 29.11.2010 23:22
A co robią wladze miasta dla bezdomnych ,których ciągla przybywa ? Czekam na odpowiedż wyznawców Prezydenta Górskiego i Premiera Tuska rządzących naszym miastem.
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Oceny
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?Przenajświętsze Oblicze

Znajdź nas na Facebooku

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney