Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz SedlakOstatnia droga!

Dzisiaj na Cmentarzu Komunalnym w Sosnowcu-Dańdówce przy ul. Wojska Polskiego odbył się pogrzeb Adriana (lat 17) i Mirosława (lat 41) Michalczyków. Ostatnią posługę ofiarom ubiegłotygodniowej katastrofy budowlanej w Katowicach oddała najbliższa rodzina, władze miasta oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy Sosnowca.


Rodzinie zmarłych składamy najgłębsze wyrazy współczucia.

Piotr Dudała | 03/02/2006 | Komentarze [5]
Ostatnie pożegnanie

Dzisiaj o godz. 13.oo na Cmentarzu Komunalnym w Sosnowcu - Dańdówce, przy ul. Wojska Polskiego rozpoczną się uroczystości pogrzebowe tragicznie zmarłych w katastrofie budowlanej w Katowicach, Adriana oraz Mirosława Michalczyków. Osoby, które zamierzają uczestniczyć w ceremonii pogrzebu proszone są o przyniesienie symbolicznej białej róży.


Piotr Dudała | 03/02/2006 | Komentarze [1]
Sosnowiec pamięta

W najbliższy poniedziałek, 6 lutego o godz. 12.00 przy Tablicy na budynku Huty Buczek w Sosnowcu przy ul. Staszica złożone zostaną kwiaty. Uroczystości odbędą się z okazji 101 rocznicy Rewolucji 1905 r. W tym miejscu od kul carskich żołnierzy zginęło kilkudziesięciu robotników ówczesnej Huty Katarzyna. We wtorek 7 lutego o godz. 12.00 zaplanowano obchody 143 rocznicy Powstania Styczniowego. Pod płytą upamiętniającą tamte wydarzenia wmurowaną w budynek sosnowieckiego dworca złożone zostaną kwiaty. W uroczystościach wezmą udział przedstawiciele władz samorządowych, kombatanci, młodzież szkolna i mieszkańcy Sosnowca. źródło: UM SosnowiecPiotr Dudała | 02/02/2006 | Komentarze [1]
www.diecezja.sosnowiec.pl

Diecezja sosnowiecka przeprowadza się. Oczywiście tylko wirtualnie. Na przełomie stycznia i lutego zmienia się bowiem adres strony internetowej informującej o wszystkim, co dzieje się na jej terenie. Nowy adres to :www.diecezja.sosnowiec.pl. Warto tam zajrzeć, bo każdy może znależć coś dla siebie.

Piotr Dudała | 02/02/2006 | Komentarze [3]
Sprawa sosnowieckiego pogotowia - stanowisko RM w Sosnowcu

01.02.06 zamieściliśmy artykuł dotyczący przekształceń w sosnowieckim Pogotowiu Ratunkowym. Przekształceń powodujących kontrowersje, oraz protesty pracowników. Rada Miejska początkowa przeciwna połączeniu z Wojewódzkim Pogotowiem Ratunkowym zmieniła swoje zdanie co wywołało zdziwienie nawet wśród niektórych radnych. Dlatego dziś zamieszczamy stanowisko Rady Miejskiej w w/w sprawie.

Arkadiusz Chęciński | 02/02/2006 | Komentarze [5]
Dożywocie dla gwałciciela z Sosnowca

Sąd Okręgowy w Katowicach skazał 40-letniego Piotra S. z Sosnowca na dożywocie. Mężczyzna, któremu nadano przydomek „wampir z Sosnowca” był oskarżony o dwa morderstwa, trzy brutalne gwałty i usiłowanie popełnienia kolejnego morderstwa. Oskarżony został zatrzymany w kwietniu w 2004 r. po popełnieniu ostatniego przestępstwa.

Arkadiusz Chęciński | 02/02/2006 | Komentarze [1]
Stanowisko Kurii w sprawie artykułu w Superexpressie!

Kościół i duchowni z diecezji sosnowieckiej, podobnie jak w całym kraju, objęli poszkodowanych w katastrofie w Katowicach wieloraką pomocą, także finansową - pisze w specjalnym komunikacie prasowym ks. Jarosław Kwiecień, Rzecznik Prasowy sosnowieckiej Kurii. Do tej pory Caritas przeznaczył w diecezji dla rannych i rodzin zmarłych kilkadziesiąt tysięcy złotych. Tymczasem dziennikarze niektórych mediów - uważa ks. Kwiecień widzą w tej tragedii okazję do szukania pseudosensacji. Komunikat publikujemy w całości.Piotr Dudała | 02/02/2006 | Komentarze [3]
news usunięty

Arkadiusz Chęciński | 02/02/2006 | Komentarze [2]
Pojechali po śmierć!

Wśród uczestników sobotniej wystawy gołębi na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich było około 50 hobbystów z Sosnowca. Dwóch zginęło. Ojciec i syn - Mirosław i Adrian Michalczykowie. Ból po takiej stracie jest nie do opisania.

Piotr Dudała | 02/02/2006 | Komentarze [1]
Katastrofa mogła wydarzyć się już w 2002 roku

Od początku z halą nr 1 katowickich targów były poważne problemy, dziś nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Zarządcy nawet nie dokonywali corocznych obowiązkowych przeglądów technicznych. Gdyby nie awaryjne podpory, już w 2001 i 2002 roku runęłaby co najmniej jedna trzecia dachu. Tak zeznali konstruktorzy hali podczas procesu toczącego się w gliwickim Sądzie Okręgowym w latach 2003-2005.


Piotr Dudała | 02/02/2006 | Komentarze [1]
Setki osób czuwają przy trumnie ks. Twardowskiego

Setki osób czuwają przy zwłokach księdza Jana Twardowskiego wystawionych w warszawskim kościele Wizytek. Zmarły 18 stycznia ksiądz-poeta przez wiele lat był rektorem tego kościoła. Świątynia będzie otwarta całą noc.Piotr Dudała | 01/02/2006 | Komentarze [2]
Uroczystości pogrzebowe ś.p. Adriana i Mirosława Michalczyków

W imieniu rodziny i znajomych pragnę poinformować iż w sobotę 04.02.2006 roku o godz. 13.oo na Cmentarzu Komunalnym w Sosnowcu - Dańdówce, przy ul. Wojska Polskiego rozpoczną się uroczystości pogrzebowe tragicznie zmarłych w katastrofie budowlanej w Katowicach, 18 letniego Adriana oraz 41 letniego Mirosława Michalczyków. Pozostawione w bólu dziewięcioletnia siostra i córka Monika oraz matka i żona Teodozja pragną, aby wszyscy, którzy wezmą udział w ich ostatniej drodze, pożegnali Adriana symboliczną białą różą.


Łącząca się w modlitwie i bólu redakcja.

Arkadiusz Chęciński | 01/02/2006 | Komentarze [2]
news usunięty

Piotr Dudała | 01/02/2006 | Komentarze [2]
Gołębie błądzą po Polsce

Tragedia w Katowicach wydarzyła się w czasie wystawy gołębi. One też uczestniczą, obecnę są w tym wydarzeniu. Część z nich odleciała. Wycieńczone, potłuczone gołębie, które uratowały się z sobotniej katastrofy, błądzą po Polsce. - Usiadł na parapecie mojej galerii. Zabrałem go do domu, od kilku dni siedzi w koszyku pod kocem. Co robić? - martwi się Piotr Kolasiński z Wrocławia.


Piotr Dudała | 31/01/2006 | Komentarze [2]
Fakty TVN: Kontrowersyjny wyrok sądu ws. odszkodowania dla MTK

Tomasz Sekielski, reporter Faktów TVN dotarł do kontrowersyjnego wyroku sądowego z listopada zeszłego roku. Sąd w Gliwicach nakazał wówczas wypłacenie Towarzystwu Ubezpieczeniowemu Hestia odszkodowania Międzynarodowym Targom Katowickim.
Z ustaleń sądu wynika, że na początku stycznia 2002 roku w skutek opadów śniegu i zawiei na dachu pawilonu wystawowego powstał tzw. worek śnieżny o wysokości około trzech metrów. Pod naporem śniegu ugięciu uległ jeden z dźwigarów nośnych.

Piotr Dudała | 31/01/2006 | Komentarze [2]
Co z sosnowieckim pogotowiem

W sosnowieckim pogotowiu trwa protest przeciwko planowanemu połączeniu Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu z Wojewódzkim Pogotowiem Ratunkowym.

Arkadiusz Chęciński | 31/01/2006 | Komentarze [16]
Uroczystości pogrzebowe ś.p. Adriana i Mirosława Michalczyków

W imieniu rodziny i znajomych pragnę poinformować iż w sobotę 04.02.2006 roku o godz. 13.oo na Cmentarzu Komunalnym w Sosnowcu - Dańdówce, przy ul. Wojska Polskiego rozpoczną się uroczystości pogrzebowe tragicznie zmarłych w katastrofie budowlanej w Katowicach, 18 letniego Adriana oraz 41 letniego Mirosława Michalczyków. Pozostawione w bólu dziewięcioletnia siostra i córka Monika oraz matka i żona Teodozja pragną, aby wszyscy, którzy wezmą udział w ich ostatniej drodze, pożegnali Adriana symboliczną białą różą.


Łącząca się w modlitwie i bólu redakcja.

Arkadiusz Chęciński | 31/01/2006 | Komentarze [1]
www.sosnowiecfakty.pl - pierwszy miesiąc w necie!

Jesteśmy z wami jeden miesiąc - styczeń. Po prostu 31 dni. Pewnie jeszcze nie zdążyliście się do nas całkiem przyzwyczaić?. Trochę statystyki. Odwiedziliście nas w tym czasie 8.402 razy, co daje środnią 271 wizyt dziennie. W "najlepszym" dniu było 478 wizyt, a w "najgorszym" 172 wizyty. W tym czasie "zaliczyliście" 18.649 odsłon, co jest całkiem dobrym wynikiem. Dziennie wychodzą prawie 602 odsłony!. Najwięcej sympatyków mamy oczywiście w Sosnowcu, ale odwiedzają nas również goście z innych miast Polski, a poza tym internauci, pewnie byli mieszkańcy Sosnowca, z Holandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Belgii, Włoch, Bułgarii, USA i Kanady.

Piotr Dudała | 31/01/2006 | Komentarze [17]
Apel Wojewody Katowickiego!

Wojewoda śląski Tomasz Pietrzykowski zaapelował dzisiaj wieczorem, by mieszkańcy województwa jeszcze do końca tygodnia powstrzymali się od organizacji hucznych imprez i uczestnictwa w nich, choć żałoba narodowa dobiegnie końca w środę o północy.

Uważam, że powinniśmy poprzeć ten apel, jeśli chodzi o nasze miasto. Jest wiele istotnych ku temu powodów. Poszukiwane są osoby, które mogły zginąć w tej katastrofie, a lista ofiar nie jest jeszcze ostateczna. Odbywają się uroczystości żałobne i pogrzeby ofiar. Wydarzyła się naprawdę wielka tragedia. Wciąż jesteśmy w szoku, pogrążeni w zadumie i głębokim smutku!

Piotr Dudała | 31/01/2006 | Komentarze [2]


Przenajświętsze Oblicze

Znajdź nas na Facebooku

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney