Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz SedlakKaloryfery na Rudnej 1!

Mieszkam na osiedlu Rudna 1 na Pogoni. To duże komunalne osiedle z lat piędziesiątych ubiegłego stulecia, złożne głównie z jedno i dwupiętrowych bloków. Położone jest nieomal w centrum miasta. Do Dworca PKP jest stąd 5-10 minut pieszo. Głównym problemem mieszkańców osiedla jest ogrzewanie mieszkań zimą. Nie ma tu centralnego ogrzewania, a większość ludzi po prostu pali w piecach węglowych. Sprawę tę pilotuję od kilku lat, wygląda na to, że coś się w końcu ruszyło. Według informacji, jakie uzyskałem niedawno w mojej Wspólnocie, w tym roku wdrażany będzie pilotażowy program, który ma być przygotowaniem do podłączenia całego osiedla do sieci. Na pierwszy rzut pójdzie 8 bloków przy ul. Patryjotów i blok przy ul. Łącznej. Prace rozpoczną się w maju.

Piotr Dudała | 28/01/2006 | Komentarze [3]
news usuniętyArkadiusz Chęciński | 28/01/2006 | Komentarze [1]
Kalejdoskop wydarzeń kryminalnych

Tak jak wspomniał wcześniej Piotr chcę dziś zapoczątkować nowy stały dział naszej strony dotyczący bezpieczeństwa w naszym mieście. W każdy piątek i środę będe zamieszczał informacje o zdarzeniach kryminalnych, jakie miały miejsce w naszym mieście oraz o sukcesach naszych policjantów. Oprócz tego czekamy na wasze informacje o zagrożeniach, niebezpiecznych miejscach itp.


Zapraszamy do współpracy.

Arkadiusz Chęciński | 28/01/2006 | Komentarze [2]
Kronika kryminalna już wkrótce!

Pisaliśmy o tym, że Sosnowiec należy do najbardziej niebezpiecznych miast w regionie. Taka jest statystyka, takie są fakty. Mam przyjemność poinformować Was, że dzięki inicjatywie naszego redakcyjnego kolegi Arka Chęcińskiego, dwa razy w tygodniu, w środy i w piątki będziemy publikować informacje dotyczące pracy Policji, coś w rodzaju kroniki kryminalnej. Chcemy tym cyklem zmienić nastawienie do ciężkiej pracy Policji, budować społeczne zaufanie do niej, a tym samym przyczynić się do wzrostu poczucia bezpieczeństwa w mieście, co jest sprawą podstawową. Arku świetny pomysł - do dzieła!

Piotr Dudała | 28/01/2006 | Komentarze [1]
Zimowe atrakcje w Dabrowie Górniczej

Okazuje się, że jednak da sie zapewnić ciekawe atrakcje dla dzieci, które tegoroczne ferie spędzą - a taka jest ogromna większość - w domach. W dodatku zimowe zabawy odbywać się będą w różnych dzielnicach miasta. Niestety nie chodzi o Sosnowiec lecz Dąbrowę Górniczą. Zapraszamy więc do Dąbrowy.

Arkadiusz Chęciński | 28/01/2006 | Komentarze [8]
Chcieli go uciszyć?

Kilka dni temu Gazeta Wyborcza pisała, iż w Sosnowcu przed własnym blokiem został postrzelony Krzszysztof K. właściciel kantoru z Dąbrowy Górniczej. Bandyci nie skusili się na pieniądze, które przewoził. Prawdopodobnie chodziło o wcześniejsze porachunki. Chciano go po prostu uciszyć?!
Piotr Dudała | 28/01/2006 | Komentarze [1]
Ostrzeżenie ze Źródła!

W ostatnim czasie wiele polskich parafii i instytucji kościelnych otrzymało propozycję dopisania adresu swojej strony internetowej do "Polskiego Rejestru Internetowego". Podpisanie przysłanego w szarej kopercie "arkusza" jest jednoznaczne z podpisaniem umowy, w której parafia zobowiązuje się do zapłacenia ponad 850 euro rocznie niemieckiej firmie.Piotr Dudała | 28/01/2006 | Komentarze [3]
Niebezpieczny Sosnowiec, bezpieczna Dąbrowa Górnicza

Najwięcej przestępstw popełniono w Katowicach, Gliwicach, Bielsku-Białej i Sosnowcu, ale tytuł najbardziej niebezpiecznego śląskiego miasta roku 2005 otrzymał Chorzów. Na drugim biegunie są Dąbrowa Górnicza, Rybnik, Mysłowice, Bytom i Jaworzno. Zdaniem szefów policji te jednostki pracują najlepiej w regionie.

Arkadiusz Chęciński | 27/01/2006 | Komentarze [2]
Wyzwolenie czy zniewolenie - głos w dyskusji!

Decyduję się tu pisać, choć można się zastanawiać, czemu odrębny temat został znów do życia powołany - ale o tym poniżej. W każdym razie, wydaje mi się, że w zasadzie wypowiedzi w komentarzach p. Piotra Dudały jednoznacznie ukazują sprawę, nawet jeżeli nie wszystkie ujęcia "propagandowego podejścia" w artykule p. Piotra są podjęte - i nawet jeżeli komentarze idą za daleko. Nie wydaje mi się, by ten wspólny kierunek był ujęty przez p. Arkadiusza. Przeciwnie - on jakby chciał boczną drogą, jednak przywrócić te obchody, właśnie jakby obchody zniewolenia miasta.

PiB | 27/01/2006 | Komentarze [6]
Prezydent Górski Europejczykiem Roku 2005?

Miesięcznik "Monitor Unii Europejskiej" w listopadzie ubiegłego roku zgłosił się do wszystkich gmin z propozycją wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie na tytuł "Europejczyka Roku 2005" w 6 kategoriach. Jedna z nich zakłada zgłoszenie w kategorii "Gospodarz gminy, miasta, regionu" – osoby, która ma szczególne osiągnięcia w kontaktach z Unią Europejską. Sosnowieccy radni jednogłośnie zdecydowali na wczorajszej sesji o wytypowaniu kandydatury prezydenta Kazimierza Górskiego do tego konkursu.

Piotr Dudała | 27/01/2006 | Komentarze [10]
"Zjazd na czymkolwiek" już w niedzielę

W najbliższą niedzielę 29 stycznia na środulskim stoku odbędzie się "Zjazd na czymkolwiek". Ubiegłoroczna edycja tej imprezy przyciągnęła ponad czterdzieści drużyn i kilka tysięcy mieszkańców. Zabawa rozpocznie się o godz. 14.00, zapisy będą przyjmowane do godz. 13.00. Imprezę poprzedzą wyścigi saneczkarskie, które rozpoczną się o godz. 12.00. Poniżej, za Urzędem Miejskim, prezentujemy szczegółowy program imprezy. Zapraszamy serdecznie wszystkich milośników dobrej zabawy!

Ania Urgacz | 27/01/2006 | Komentarze [1]
Jeszcze o wyzwoleniu Sosnowca

Historia Polski jest wyjątkowo skomplikowana, również ten etap nie jest tylko biały bądź czarny, są tu również inne odcienie. Aby wiedzieć o czym piszę, bo wydaje mi się, że wiele osób piszące komentarze nie ma pojęcia o tych czasach, przeprowadziłem rozmawę z moim ojcem, pamiętającym te czasy, choć czasami z racji młodego wtedy wieku, jak przez mgłę.

Arkadiusz Chęciński | 27/01/2006 | Komentarze [13]
Desmont zaprasza

Klub Muzyczny Desmont (ul: Dekerta) zaprasza dziś o godz. 19.00 na koncert Rainbow Hi-Fi Soundsystem. Jest to muzyka z kręgu dancehall, ragga, roots, hip-hop i jungle. Za wstęp zapłacimy 5 zł. Natomiast już w niedzielę, 29 stycznia zagra zespół Będzie dobrze, to z kolei rytmy reggae. Bilety w cenie 7 zł a w przedsprzedaży 5 zł.

Ania Urgacz | 27/01/2006 | Komentarze [1]
Mozart masonem był i basta


„Zauberflötte” czyli „zaczarowana fujarka” (zasłyszane w orkiestrze filharmonicznej niedalekiego miasta C. :-) a o operę „Czarodziejski flet” chodzi oczywiście, czyli masoński manifest, „Mauerische Trauermusik KV 477 („Masońska muzyka żałobna”) czy „Eine kleine...” nie Nachtmusik bynajmniej a „Eine kleine Fleimauer Kantate” (taka tam „mała wolnomularska kantata”) świadczą o tym dobitnie. Zatem z przynależnością do wolnomularstwa Mozart nie krył się bynajmniej, choć groziło to o wiele bardziej przykrymi konsekwencjami niż dziś. „Nasz zacny przyjaciel” – tak mówiła o nim wiedeńska loża masońska „Dobroczynność” po jego śmierci w 1791 roku. Jednakże to jego twórczość, podobnie jak człowieka witruwiańskiego i einstainowską teorię względności ludzkość przesłała do wszechświata jako dziedzictwo planety Ziemia.

Krzysztof Korn | 27/01/2006 | Komentarze [2]
Pomnik Ojca Świętego... z żaglem!

Wczoraj w Urzędzie Miejskim - informuje strona internetowa Urzędu - odbyło się kolejne spotkanie Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Papieża Jana Pawła II. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz miasta, duchowieństwa, samorządowcy. Na początku spotkania architekt Danuta Fredowicz,która zajmie się realizacją projektu zagospodarowania Placu Papieskiego przedstawiła najnowszą wizualizację projektu. Do poprzedniego projektu dodano nowe elementy, w tym około 25 metrowy żagiel, który stanąłby tuż przy pomniku.


Piotr Dudała | 26/01/2006 | Komentarze [22]
Wyzwolenie czy zniewolenie?

Jak informuje sosnowiecki Urząd Miejski, 27 stycznia br. odbędą się uroczyste obchody 61 rocznicy Wyzwolenia Sosnowca. Dodam, co jakby się przemilcza, że przez Armię Czerwoną. Data ta rozpoczyna również 44 letni okres tzw. "dyktatury proletariatu", czyli rządów partii komunistycznej w Polsce, pod ścisłym nadzorem politycznym i militarnym Związku Radzieckiego. Stąd wielu ludzi uważa, że jest to początek okresu zniewolenia, zakończony dopiero wyborami w czerwcu 1989 r.

Piotr Dudała | 25/01/2006 | Komentarze [32]
Już po Pierwszym Balu

21 stycznia 2006 w Hotelu ORION w Sosnowcu odbył się Bal Charytatywny zorganizowany przez sosnowieckie Koła: Partii Demokratycznej Demokraci.pl , TPD Koło Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej Ruchowo oraz PTTK Integracyjny Klub Osób Niepełnosprawnych.

Ania Sporyszkiewicz | 25/01/2006 | Komentarze [3]
Partia Demokratyczna Demokraci.pl

Nowe władze Regionu Śląskiego!


7 stycznia 2006 obradował II Zjazd Regionu Śląskiego Partii Demokratycznej demokraci.pl Delegaci zgromadzeni na zjeździe dokonali wyboru nowych władz partii. Przewodniczącym Demokratów na Śląsku został Piotr Lewandowski.

Ania Sporyszkiewicz | 25/01/2006 | Komentarze [3]
Plac Jana Pawła II Wielkiego w Sosnowcu!

Od 1999 roku miejsce to nazywane jest Placem Papieskim. Od 2005 roku Rada Miejska nadała mu oficjalnie nazwę Placu Jana Pawła II Wielkiego. Od momentu śmierci stoi na nim tymczasowy pomnik naszego rodaka wykonany z masy żywicznej. Od 2006 roku miejsce to ma szansę zupełnie zmienić wygląd.

Piotr Dudała | 25/01/2006 | Komentarze [24]