Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz SedlakJerzy Cholewa w sosnowiecfakty.pl

To mnie przypadła przyjemność przedstawienia Państwu osoby Jerzego Cholewy. Od dnia dzisiejszego Jerzy będzie gościł na naszym serwisie w charakterze redaktora. Jurek jest założycielem i prezesem, działającego w Sosnowcu Stowarzyszenia Pomocy Bezrobotnym "Vita Activa", które planuje objąć swą działalnością teren Zagłębia Dąbrowskiego. Przewodniczy Zespółowi ds. Bezrobocia powołanemu przez SDPL w Sosnowcu. Jest społecznikiem w najlepszym tego słowa znaczeniu - możemy więc spodziewać się tekstów o nas, o społeczeństwie i jego bolączkach. Jurku, witaj na serwisie!

Agnieszka Rusak | 30/01/2006 | Komentarze [24]
Znaleziono ciało 65. ofiary tragedii w Katowicach

Na rumowisku zawalonej hali w Katowicach odnaleziono ciało kolejnej ofiary - mężczyzny. Poinformował o tym rzecznik wojewody śląskiego Krzysztof Mejer.
Rzecznik wojewody śląskiego Krzysztof Mejer powiedział, że ciało mężczyzny znajdowało się niedaleko miejsca, z którego kilka godzin wcześniej wyciągnięto zwłoki dwóch innych ofiar.Piotr Dudała | 30/01/2006 | Komentarze [1]
Zbiórka odzieży - Nie bądźmy obojętni!

Mail przesłany przez Jurka Cholewę brzmi krótko i treściwie. Informuję, że w odpowiedzi na apel MOPS-u przeprowadziłem w okolicznych (dla mojego domu) blokach zbiórkę używanej odzieży, którą następnie przekazałem do Ośrodka Opiekuńczego dla Bezdomnych w Sosnowcu przy ul. Piotrkowskiej. Udało mi się zebrać ponad pięćdziesiąt kilo odzieży i obuwia. Na moich oczach odzież ta trafiła do tych najbardziej potrzebujących. Akcja została rozpoczęta i nadal trwa. W tej chwili już czeka na przekazanie ok. 10 kg. W ciągu dwóch tygodni planuję dostarczyć kolejne 50 kg.

Agnieszka Rusak | 30/01/2006 | Komentarze [3]
PKE-Polska Energia SSA pomaga ofiarom tragedii

W dniu 30.01.2006 roku Prezes Zarządu PKE-Polska Energia SSA podjął decyzję, na mocy której cały dochód ze sprzedaży biletów na najbliższy mecz z Resovią SSA Rzeszów oraz dochód ze sprzedaży klubowych gadżetów zostanie przekazany na rzecz ofiar tragedii w Katowicach i ich rodzin.

Arkadiusz Chęciński | 30/01/2006 | Komentarze [1]
W katastrofie zginęło 8 cudzoziemców

Ośmiu cudzoziemców: dwóch obywateli Niemiec, dwóch Czechów, dwóch Słowaków, Holender i Belg zginęło w sobotniej katastrofie budowlanej hali targowej w Katowicach - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Katowicach, Tomasz Tadla.
Dodał, że sześć ofiar z zagranicy zostało już zidentyfikowanych, trwa identyfikacja pozostałych dwóch.Piotr Dudała | 30/01/2006 | Komentarze [2]
Prezesi ukrywają bałagan?

Dach hali wystawienniczej numer 1, który teraz runął zabijając ludzi, został uszkodzony przez zalegający śnieg już na przełomie 2001 - 2002 roku. Nie wiadomo, czy wówczas remont wykonano poprawnie. Rok później wspólnicy Międzynarodowych Targów Katowickich m.in. z powodu "sprawy dachu" nie udzielili absolutorium członkom Zarządu - Janowi Hoppe i Tadeuszowi Burzcowi, odpowiedzialnym za funkcjonowanie obiektów.

Piotr Dudała | 30/01/2006 | Komentarze [3]
Śmierć na służbie

Wśród osób, które zginęły w katastrofie po zawaleniu się hali targowej w Katowicach jest policjant - sierżant sztabowy Tadeusz Bartosik. Do jego zadań należało zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom wystawy gołębi. W czasie katastrofy ratował osoby usiłujące wydostać się z hali wystawowej. Komendant Główny Policji Marek Bieńkowski wystąpił za pośrednictwem ministra SWiA do prezydenta RP o mianowanie poległego policjanta na stopień podkomisarza.

Piotr Dudała | 29/01/2006 | Komentarze [2]
Hokeiści z pomocą poszkodowanym

Do akcji oddawania krwi włączają się sosnowieccy sportowcy. Jutro w Szpitalu Miejskim nr 1 krew odda ok. 30-osobowa grupa hokeistów oraz działaczy Zagłębia Sosnowiec." Ludziom życia już nie wrócimy. Oddać krew to nasz obowiązek"- Apelujemy do innych klubów z naszego miasta aby przyłączyły się do akcji - podkreślił prezes sosnowieckich hokeistów Adam Bernat.

Arkadiusz Chęciński | 29/01/2006 | Komentarze [2]
Mieszkaniec Sosnowca na liście zaginionych

Wiadomości z Katowic zmieniają się z każda minutą. Obecnie zgodnie z informacjami zawartymi w telegazecie TVP wśród zaginionych jest jeden mieszkaniec Sosnowca 25 letni Radomir Kawecki.


Nie znalazłem natomiast informacji na temat znajdującego się poprzednio na liście zaginoionych Mirosława Muchy. Jedna z informacji w TVN mówi o odnalezieniu się jednej z zaginionych osób. Prawdopodobnie jest nią Pan Mirosław.

Arkadiusz Chęciński | 29/01/2006 | Komentarze [5]
Prośba o modlitwę w intencji zmarłych tragicznie mieszkańców Sosnowca!

Pisaliśmy, że wśród ofiar śmiertelnych tragedii w Katowicach znalazły się 2 osoby z najbliższej rodziny naszego kolegi Wojtka Kulawiaka. To mieszkańcy Niwki-Pawiaka. Przyłączany się do prośby Wojtka o modlitwę w ich intencji, o którą prosił Wojtek w imieniu swoim, swojej najbliższej rodziny oraz rodziny Michalczyk. Oto jego słowa: "Proszę o modlitwę w intencji zmarłych w tej tragedii ojca Mirosława (43 lat) i syna Adriana (18 lat) - mieszkańców Sosnowca oraz w intencji żony i małej Moniki - rodziny zmarłych". WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ IM DAĆ PANIE...

Piotr Dudała | 29/01/2006 | Komentarze [5]
Kontrola dachów również w Sosnowcu!

W dniu dzisiejszym w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu powołano zespół kontrolny złożony ze straży pożarnej, policji i inspektorów nadzoru budowlanego, który będzie sprawdzał stan dużych obiektów budowlanych. Prezydent Kazimierz Górski zaapelował do wszystkich służb odpowiedzialnych za usuwanie śniegu i lodu z dachów, rynien i balkonów, aby bardzo rygorystycznie przestrzegali rozporządzenia Wojewody w tej sprawie.


Piotr Dudała | 29/01/2006 | Komentarze [4]
Prokuratura potwierdziła dotąd śmierć 62 osób

Prokuratura potwierdziła dotąd śmierć 62 osób w katastrofie budowlanej w Katowicach - powiedział minister Zbigniew Ziobro. Podkreślił jednak, że nie musi to być "liczba zamknięta".
Wcześniej mówiło się o 67 ofiarach.Piotr Dudała | 29/01/2006 | Komentarze [2]
Na liście zaginionych są mieszkańcy Sosnowca

Jak podaje na pasku informacyjnym TVP2 wśród osób uznawanych za zaginione znajdują się dwaj mieszkańcy Sosnowca. Są to Mirosław Mucha i Radomir Kawecki.

Arkadiusz Chęciński | 29/01/2006 | Komentarze [2]
PiS i PO dla poszkodowanych

Jak informuje dzisiejsza „Gazeta Wyborcza” parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej przekażą dla ofiar tragedii na konto Caritasu 100 tyś zł oraz na czas trzydniowej żałoby narodowej wstrzymają się od publicznej debaty o bieżących sprawach politycznych.


Klub parlamentarny PiS zadeklarował 500 tyś zł.Arkadiusz Chęciński | 29/01/2006 | Komentarze [4]
Spotkanie z Jurkiem Adamuszkiem

W piątek 3 lutego o godz. 19.00 w Domu Polskim w Ottawie obędzie się spotkanie z Jurkiem Adamuszkiem, naszym podróżnikiem, odkrywcą, pisarzem ("Wyrachowane szalenstwo", "Kuba to nie tylko Varadero", "Slonie na olejno"), rekordzistą Quinessa, a przede wszystkim niezwykle interesującym czlowiekiem.


Barbara Gołębiowska | 29/01/2006 | Komentarze [1]
100 tys. zł na pomoc ofiarom tragedii w Katowicach

Caritas Polska przeznaczyła 100 tys. zł na pomoc ofiarom tragedii w Katowicach. Pieniądze zostaną wykorzystane do sfinansowania leczenia, rehabilitacji i pomocy psychologicznej dla poszkodowanych i ich rodzin. Wczoraj Caritas Archidiecezji Katowickiej przekazała na pomoc 300 tys. zł.Piotr Dudała | 29/01/2006 | Komentarze [2]
Abp Zimoń: wobec katastrofy inne niepokoje schodzą na dalszy plan

"W obliczu śmierci najwyraźniej ujawnia się tajemnica ludzkiego istnienia" - powiedział metropolita katowicki arcybiskup Damian Zimoń podczas niedzielnej Mszy św. w intencji ofiar katastrofy budowlanej, która wydarzyła się w wczoraj w Katowicach. "W obliczu takich sytuacji nasze niepokoje, wszystkie poróżnienia, schodzą na drugi plan" - mówił arcybiskup. W liturgii w katedrze pw. Chrystusa Króla uczestniczył m.in. premier Kazimierz Marcinkiewicz.


Piotr Dudała | 28/01/2006 | Komentarze [2]
100 tys. zł dla rodzin ofiar od Samoobrony

100 tys. zł na pomoc dla rodzin ofiar katastrofy w katowickim centrum targowym postanowił przekazać ze składek członkowskich Samoobrony przewodniczący tego ugrupowania Andrzej Lepper.
Jak poinformował, uczynił tak "działając z własnej inicjatywy i w odpowiedzi na liczne apele z organizacji terenowych".Arkadiusz Chęciński | 28/01/2006 | Komentarze [3]
Obowiązek usuwania śniegu z dachów i balkonów

Tomasz Pietrzykowski, wojewoda śląski, wydał rozporządzenie w sprawie obowiązku usuwania śniegu i lodu z dachów, rynien i balkonów. Wojewoda polecił starostom i prezydentom miast, a także śląskim komendantom policji i straży pożarnej oraz śląskiemu wojewódzkiemu inspektorowi nadzoru budowlanego zorganizowanie zespołów kontrolnych, które przeprowadzą kontrole bezpieczeństwa obiektów budowlanych.

Arkadiusz Chęciński | 28/01/2006 | Komentarze [2]


Przenajświętsze Oblicze

Znajdź nas na Facebooku

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney