Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz SedlakAtak wandali na kościół

W sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sosnowcu nieznany sprawca wybił w nocy z wtorku na środę szyby i witraże.
Kustosz sanktuarium ks. Karol Malasiewicz zauważył zniszczenia rano, gdy wszedł do kościoła. Wybitych było dziewięć pól w witrażach i dwie szyby.

Arkadiusz Chęciński | 07/02/2006 | Komentarze [1]
Ewakuacja Reala w Dąbrowie Górniczej

Ok. 400 klientów hipermarketu Real w Dąbrowie Górniczej zostało ewakuowanych przez straż pożarną. Powodem były zauważone pęknięcia na ścianach oraz nieodśnieżony dach obiektu

Arkadiusz Chęciński | 07/02/2006 | Komentarze [2]
Pałac Dietla nie na sprzedaż

Sosnowiecki Pałac Dietla nie będzie sprzedany. Obecny właściciel obiektu Stanisław Jerzy Kuliś oświadczył, że nie zamierza się go pozbywać. Kilka dni temu pojawiły się niesprawdzone informacje na temat sprzedaży zabytkowego Pałacu. Co prawda jest on umieszczony w spisie Agencji Nieruchomości Historycznych chodzi jednak tylko o wydzierżawienie jego części.

Ania Urgacz | 07/02/2006 | Komentarze [6]
Gdyby ciotka miała kółka...

„Gdyby ciotka miała kółka to by była tramwaj” - jak w starym dowcipie z brodą było. A że tramwaje wczoraj nie jeździły to i ciotka zasuwać musiała na piechotę bo autobusów nie podstawili również.

Krzysztof Korn | 07/02/2006 | Komentarze [10]
DTŚ - kiedy i czy w ogóle u nas?

Najwcześniej za 4 lata rozpoczną się projekty przedłużenia Drogowej Trasy Średnicowej w stronę Sosnowca i Dąbrowy Górniczej - pisze dzisiejsza Gazeta Wyborcza. Plany na najbliższe 4 lata? Za cztery lata będziemy mogli pojechać Drogową Trasą Średnicową z Katowic do Gliwic - obiecał w poniedziałek w Katowicach Jerzy Polaczek, minister transportu i budownictwa. Takie są plany rządu na teraz, jakie plany będzie miał rząd za cztery lata, być może już nowy rząd?

Agnieszka Rusak | 06/02/2006 | Komentarze [4]
Niemcy: Runął dach supermarketu, kilkanaście osób rannych

Wtorek 12.30. W Toeging nad Innem w Górnej Bawarii załamał się dach supermarketu. Według policji 12 osób zostało lekko rannych.
Na miejsce przybyły ekipy ratownicze z okolicznych miast. W rejonie Toeging padał w nocy śnieg. Według TVN24 12 osób zostało lekko rannych. Pierwsze doniesienia agencyjne mówiły o licznych ofiarach. Ciągle nie wiadomo dokładnie, ile osób było w budynku w chwili katastrofy. Wiadomosć za www.onet.pl.


Krzysztof Haładus | 06/02/2006 | Komentarze [3]
Prezydent Górski w poniedziałkowym FAKCIE

Poniedziałkowe wydanie gazety FAKT zamieściło informację o kandydaturze prezydenta Sosnowca Kazimierza Górskiego w konkursie na Europejczyka roku 2005, organizowanego przez miesięcznik "Monitor Unii Europejskiej". Pisaliśmy o tej nominacji przez radnych do tego zaszczytnego tytułu Pana Prezydenta 27 stycznia. Wyróżnienie to zostało również dostrzeżone przez poczytny dziennik, który zamieścił komentarz do tej informacji.

Krzysztof Haładus | 06/02/2006 | Komentarze [26]
200 rocznica górnictwa węglowego!

W niedzielę, 19 lutego o godz. 19.00 w kościele św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu Pogoni zostanie wykonane Oratorium Górnicze w dwusetną rocznicę Górnictwa Węglowego na Śląsku i w Zagłębiu.
Oratorium to jest opowieścią o stanie górniczym na przestrzeni dwustu lat; o ciężkiej i niebezpiecznej pracy pod ziemią, zaufaniu Opatrzności Bożej, pielgrzymkach na Jasną Górę i do Piekar Śląskich. Oratorium – arcydzieło wokalno-muzyczne – zostanie wykonane przez trzy chóry, sześciu solistów oraz Orkiestrę Symfoniczną Katowickiego Holdingu Węglowego pod dyr. Grzegorza Mierzwińskiego.

Piotr Dudała | 06/02/2006 | Komentarze [1]
Granice odpowiedzialności!

Chciałbym dzisiaj napisać kilka słów o sprawie, która nie dotyczy ani Sosnowca ani regionu. Mimo, że to sprawa ogólnopolska, europejska, a nawet światowa dotyczy mnie bezpośrednio. Chodzi o zamieszczenie w sobotnim dzienniku Rzeczpospolita karykatur Mahometa. Zrobiono to w imię obrony demokracji i wolności słowa. Efekt zaś jest taki, że Polska musiała wzmocnić ochronę swoich placówek dyplomatycznych w całym świecie muzułmańskim, zwiększyć środki bezpieczeństwa w bazach w Iraku, a obywatele polscy podróżujący na Bliski Wschód nie mogą się czuć w tych krajach bezpiecznie.

Piotr Dudała | 05/02/2006 | Komentarze [5]
Nowy komendant Policji w Sosnowcu

Zmienili się komendanci policji w Sosnowcu i Zawierciu. W Sosnowcu nowym komendantem miejskim policji został inspektor Marek Walczyński, dotychczasowy komendant miejski policji w Mysłowicach. Zastąpił na tym stanowisku inspektora Andrzeja Jachimczaka, który odszedł na emeryturę.

Arkadiusz Chęciński | 05/02/2006 | Komentarze [3]
Kilka ważnych spraw!

Już drugi miesiąc jesteśmy z Wami. Chciałbym, podobnie jak cały zespół redakcyjny, żeby serwis stale się rozwijał, by był coraz lepszy. Żeby tak się stało, musimy ze sobą współpracować. Tą współpracę widzę, poprzez dialog. Między innymi dlatego od dzisiaj pojawiła się ankieta dotycząca funkcjonowania serwsiu "Czy użytkownicy serwisu sosnowiecfakty.pl powinni logować się?". Chcemy poznać Wasze opinie. Jest to dla nas bardzo istotne, ponieważ są przypadki podszywania się pod pewne osoby. Chciałbym również, żebyście pod tym newsem, w komentarzach, umieścili swoje opinie dotyczące dotychczasowego funkcjonowania serwisu oraz propozycje na przyszłość, co nowego byście w serwisie oczekiwali, co należałoby poprawić, zmienić. Zapraszam do dyskusji!


Piotr Dudała - RedNacz

Piotr Dudała | 04/02/2006 | Komentarze [58]
news usunięty

Arkadiusz Chęciński | 04/02/2006 | Komentarze [1]
Wieczór autorski Janusza Osińskiego

W związku z żałobą narodową w zeszłym tygodniu zapowiadane spotkanie z Januszem Osińskim w Miejskim Klubie im. Jana Kiepury nie odbyło się. Informujemy, że zostało ono przełożone na jutrzejszy wieczór, 6 lutego na godz. 18.00. Wieczór połączony będzie z promocją najnowszej książki autora "Ludzie kultury i sportu 1945 - 2005". Zapraszamy!

Ania Urgacz | 04/02/2006 | Komentarze [4]
Ale jazda!

Jazda sosnowiecką taryfą rzecz jasna, posłuchajcie!


Krzysztof Korn | 04/02/2006 | Komentarze [18]
Akcja Zima!

Tegoroczna zima bardzo się nam wszystkim dała we znaki. Duże opady śniegu, silne mrozy, utrzymująca się tygodniami pokrywa śnieżna, oblodzenia dróg, chodników, a nawet dachów. O ile te ostatnie po katastrofie budowlanej w Katowicach znalazły się w centrum zainteresowania różnych służb i instytucji, to na poziomie gruntu sytuacja pozostaje na poziomie powiedzmy kolkwialnie takim sobie. Przekonuje nas o tym życie i...nasza ankieta: Jak oceniasz "Akcję Zima" w miescie? Przy okazji prezentujemy kilka zdjęć.

Piotr Dudała | 04/02/2006 | Komentarze [4]
Ferie na środulskiej górce.

10 stycznia br. pisaliśmy, że nasz Urząd Miasta stać na oświetlenie stoku za 200 tys. zł, podczas gdy w podolkuskim Jaroszowcu gmina zamontowała wyciąg o długości 165m za kwotę 150 tys. zł! Chyba w końcu komuś trochę głupio się zrobiło i w Sosnowcu też ustawiono tymczasowy wyciąg. Najwyższa pora, bo pomysłowi zagospodarowania stoku pod narty, stuknie w tym roku dziesięć lat! Jak na dziesięć lat sypania góry, ustawienie 60m długości tymczasowego wyciągu, to chyba niezbyt wielkie osiągnięcie. Kiedy już nasz Prezydent Górski zostanie Europejczykiem roku, do którego to konkursu zgłoszony został przez radnych, to może jednak trzeba będzie pochwalić się innymi osiągnięciami.

Krzysztof Haładus | 03/02/2006 | Komentarze [15]
Znowu dzieci ofiarami przemocy

2.02.2006 sosnowieccy policjanci doprowadzili do prokuratury 39-letniego mężczyznę podejrzanego o znęcanie sie nad rodziną . Jak ustalili prowadzący sprawę funkcjonariusze mężczyzna od dłuższego czasu w jednym z mieszkań przy ulicy Kierocińskiego, znęcał się fizycznie nad swoją konkubiną i ich 11-miesięczna córką.

Arkadiusz Chęciński | 03/02/2006 | Komentarze [1]
Be happy - czyli kup pałac!

Jednym z najcenniejszych sosnowieckich zabytków jest Pałac Dietla. Kiedyś pałac był nieomal kompletną ruiną. Wszystko miało się zmienić, gdy pod koniec 1997 r. pałac kupił od Skarbu Państwa Stanisław Jerzy Kuliś, właściciel Jamy Michalika w Krakowie. Zapłacił wtedy 202 tys. zł., co nie było wtedy, a tym bardziej dziś, zawrotną kwotą. Mówiło się wtedy, że jako sponsor Festiwalu im. Jana Kiepury w Krynicy zainteresował się rodzinnym miastem "Chłopaka z Sosnowca", a jako miłośnik obiektów zabytkowych kupił najcenniejszy zabytek architektury pałacowej w Zagłębiu. Podobno zamarzył, by w odnowionym pałacu mogli spotykać się artyści, ludzie nauki i kultury... Tak było kiedyś, obecnie Pan Kuliś "zmienił" zdanie. Pałac Dietla został wystawiony na sprzedaż (lub do wydzierżawienia). Wygląda na to, że od początku był to prostu tylko biznes.

Piotr Dudała | 03/02/2006 | Komentarze [14]
BARANI PĘD DO MEDIÓW

Pisałem, przestrzegałem, że źle się to skończy. Było to w epoce kamienia ciupanego (nie wchodząc w meandry historii czyli w czasach gdy nie było jeszcze www.sosnowiecfakty.pl), gdy ojciec dyktatorek Muchomorek z zakonu o.o.Regulantów już wtedy grał znaczonymi kartami. Wprawdzie każdy, kto cytuje swoje własne myśli może uważać się za skończonego to wolę się skończyć (w prozaicznym sensie znaczenia tego słowa) niż „zaczynać jak prawdziwy mężczyzna” z poprzedniej ekipy. W tym miejscu nie życzę sobie internautowych komentarzy, że miało być: „jak kończy prawdziwy mężczyzna”. Prawdziwy mężczyzna z klasą wie jak ma kończyć a tamten ze swoją klasą nie zna przecież własnej przyszłości, choć nie rysuje się świetlanie. I tak samo będzie z wodzostwami i tym razem (przepraszam za gramatykę) ale wolę dmuchać na zimne bo podobno liczba mnoga ma być wpisana do konstytucji.


Krzysztof Korn | 03/02/2006 | Komentarze [13]


Przenajświętsze Oblicze

Znajdź nas na Facebooku

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney