Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz SedlakApel Wojewody Katowickiego!

Wojewoda śląski Tomasz Pietrzykowski zaapelował dzisiaj wieczorem, by mieszkańcy województwa jeszcze do końca tygodnia powstrzymali się od organizacji hucznych imprez i uczestnictwa w nich, choć żałoba narodowa dobiegnie końca w środę o północy.

Uważam, że powinniśmy poprzeć ten apel, jeśli chodzi o nasze miasto. Jest wiele istotnych ku temu powodów. Poszukiwane są osoby, które mogły zginąć w tej katastrofie, a lista ofiar nie jest jeszcze ostateczna. Odbywają się uroczystości żałobne i pogrzeby ofiar. Wydarzyła się naprawdę wielka tragedia. Wciąż jesteśmy w szoku, pogrążeni w zadumie i głębokim smutku!

Piotr Dudała | 31/01/2006 | Komentarze [2]
Msza żałobna w Archikatedrze Chrystusa Króla

W piątek, 3 lutego o godz.9.00 w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach odprawiona zostanie msza żałobna w intencji wszystkich ofiar oraz osób poszkodowanych podczas sobotniej katastrofy budowlanej. Mszę Świętą celebrował będzie Metropilta Katowicki Ksiądz Arcybiskup Damian Zimoń.Msza, koncelebrowana będzie przez co najmniej kilkunastu kapłanów. Podczas uroczystości artyści z Filharmonii Śląskiej w Katowicach wykonają "Requiem" Mozarta.

Piotr Dudała | 31/01/2006 | Komentarze [1]
Zagłębiowskie Towarzystwo Fotograficzne zaprasza w swe szeregi

"W fotografii zasadniczą rolę odgrywa intuicja. Nie potrzeba wiedzieć, dlaczego właśnie wtedy naciska się spust migawki, ale trzeba to zrobić w takiej chwili, która stanowi o wyniku" twierdził Henri Cartier-Bresson. Jaką rzeczywiście rolę odgrywa intuicja w sztuce fotografowania? Czym prócz niej się kierować? Jak unikać błędów? Na te i inne tematy można podyskutować na kolejnych spotkaniach Zagłębiowskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Ania Urgacz | 31/01/2006 | Komentarze [6]
Próba samobójcza projektanta hali

Jeden z projektantów dachu katowickiej hali, której szczątki pogrzebały 65 osób, próbował w poniedziałek się zabić. Jak donosi dzisiejsza prasa, Jacek J. chciał podciąć sobie żyły w opolskim hotelu. Został uratowany dzięki temu, że zaniepokojona brakiem kontaktu z nim żona zaalarmowała policję, informuje "Gazeta Wyborcza". Policjanci znaleźli go o 6.20 rano w poniedziałek. J. trafił do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Cały czas jest pilnowany przez policję.

Piotr Dudała | 31/01/2006 | Komentarze [1]
Ich ostatnia wystawa

Jak już pisaliśmy w Chorzowie pod gruzami dachu hali zginęło dwóch mieszkańców Sosnowca. Ojciec i syn. Zaczynamy poznawać szczegóły dotyczące tego tragicznego wydarzenia. Jak informuje dzisiejszy Dziennik Zachodni. 43-letni Mirosław Michalczyk, hodowca z Niwki zginął, gdy chciał ratować przysypanego gruzem 18-letniego Adriana.
Piotr Dudała | 31/01/2006 | Komentarze [1]
Ziobro o śledztwie ws. przyczyn katastrofy

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro poinformował, że prokuratorskie śledztwo w sprawie przyczyn katastrofy - zawalenia się hali w Katowicach obejmuje trzy etapy powstawania hali: projekt architektoniczny, wykonanie budynku i jego bieżącą eksploatację.
Nieprawidłowości stwierdzono na etapie wykonawstwa i zarządzania budynkiem - powiedział minister.Piotr Dudała | 30/01/2006 | Komentarze [8]
CBOS: 31 proc. Polaków nie chce pomagać innym

"Gazeta Wyborcza" poinformowała, iż CBOS przeprowadził badanie, z którego wynika, że 61 proc. Polaków uważa, że w dzisiejszych czasach trzeba być bardziej wrażliwym i gotowym do pomocy innym ludziom, natomiast prawie co trzeci ankietowany (31 proc.) twierdzi, że należy koncentrować się na walce o swoje sprawy, nie zważając na innych.

Jerzy Cholewa | 30/01/2006 | Komentarze [1]
Jerzy Cholewa w sosnowiecfakty.pl

To mnie przypadła przyjemność przedstawienia Państwu osoby Jerzego Cholewy. Od dnia dzisiejszego Jerzy będzie gościł na naszym serwisie w charakterze redaktora. Jurek jest założycielem i prezesem, działającego w Sosnowcu Stowarzyszenia Pomocy Bezrobotnym "Vita Activa", które planuje objąć swą działalnością teren Zagłębia Dąbrowskiego. Przewodniczy Zespółowi ds. Bezrobocia powołanemu przez SDPL w Sosnowcu. Jest społecznikiem w najlepszym tego słowa znaczeniu - możemy więc spodziewać się tekstów o nas, o społeczeństwie i jego bolączkach. Jurku, witaj na serwisie!

Agnieszka Rusak | 30/01/2006 | Komentarze [24]
Znaleziono ciało 65. ofiary tragedii w Katowicach

Na rumowisku zawalonej hali w Katowicach odnaleziono ciało kolejnej ofiary - mężczyzny. Poinformował o tym rzecznik wojewody śląskiego Krzysztof Mejer.
Rzecznik wojewody śląskiego Krzysztof Mejer powiedział, że ciało mężczyzny znajdowało się niedaleko miejsca, z którego kilka godzin wcześniej wyciągnięto zwłoki dwóch innych ofiar.Piotr Dudała | 30/01/2006 | Komentarze [1]
Zbiórka odzieży - Nie bądźmy obojętni!

Mail przesłany przez Jurka Cholewę brzmi krótko i treściwie. Informuję, że w odpowiedzi na apel MOPS-u przeprowadziłem w okolicznych (dla mojego domu) blokach zbiórkę używanej odzieży, którą następnie przekazałem do Ośrodka Opiekuńczego dla Bezdomnych w Sosnowcu przy ul. Piotrkowskiej. Udało mi się zebrać ponad pięćdziesiąt kilo odzieży i obuwia. Na moich oczach odzież ta trafiła do tych najbardziej potrzebujących. Akcja została rozpoczęta i nadal trwa. W tej chwili już czeka na przekazanie ok. 10 kg. W ciągu dwóch tygodni planuję dostarczyć kolejne 50 kg.

Agnieszka Rusak | 30/01/2006 | Komentarze [3]
PKE-Polska Energia SSA pomaga ofiarom tragedii

W dniu 30.01.2006 roku Prezes Zarządu PKE-Polska Energia SSA podjął decyzję, na mocy której cały dochód ze sprzedaży biletów na najbliższy mecz z Resovią SSA Rzeszów oraz dochód ze sprzedaży klubowych gadżetów zostanie przekazany na rzecz ofiar tragedii w Katowicach i ich rodzin.

Arkadiusz Chęciński | 30/01/2006 | Komentarze [1]
W katastrofie zginęło 8 cudzoziemców

Ośmiu cudzoziemców: dwóch obywateli Niemiec, dwóch Czechów, dwóch Słowaków, Holender i Belg zginęło w sobotniej katastrofie budowlanej hali targowej w Katowicach - poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Katowicach, Tomasz Tadla.
Dodał, że sześć ofiar z zagranicy zostało już zidentyfikowanych, trwa identyfikacja pozostałych dwóch.Piotr Dudała | 30/01/2006 | Komentarze [2]
Prezesi ukrywają bałagan?

Dach hali wystawienniczej numer 1, który teraz runął zabijając ludzi, został uszkodzony przez zalegający śnieg już na przełomie 2001 - 2002 roku. Nie wiadomo, czy wówczas remont wykonano poprawnie. Rok później wspólnicy Międzynarodowych Targów Katowickich m.in. z powodu "sprawy dachu" nie udzielili absolutorium członkom Zarządu - Janowi Hoppe i Tadeuszowi Burzcowi, odpowiedzialnym za funkcjonowanie obiektów.

Piotr Dudała | 30/01/2006 | Komentarze [3]
Śmierć na służbie

Wśród osób, które zginęły w katastrofie po zawaleniu się hali targowej w Katowicach jest policjant - sierżant sztabowy Tadeusz Bartosik. Do jego zadań należało zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom wystawy gołębi. W czasie katastrofy ratował osoby usiłujące wydostać się z hali wystawowej. Komendant Główny Policji Marek Bieńkowski wystąpił za pośrednictwem ministra SWiA do prezydenta RP o mianowanie poległego policjanta na stopień podkomisarza.

Piotr Dudała | 29/01/2006 | Komentarze [2]
Hokeiści z pomocą poszkodowanym

Do akcji oddawania krwi włączają się sosnowieccy sportowcy. Jutro w Szpitalu Miejskim nr 1 krew odda ok. 30-osobowa grupa hokeistów oraz działaczy Zagłębia Sosnowiec." Ludziom życia już nie wrócimy. Oddać krew to nasz obowiązek"- Apelujemy do innych klubów z naszego miasta aby przyłączyły się do akcji - podkreślił prezes sosnowieckich hokeistów Adam Bernat.

Arkadiusz Chęciński | 29/01/2006 | Komentarze [2]
Mieszkaniec Sosnowca na liście zaginionych

Wiadomości z Katowic zmieniają się z każda minutą. Obecnie zgodnie z informacjami zawartymi w telegazecie TVP wśród zaginionych jest jeden mieszkaniec Sosnowca 25 letni Radomir Kawecki.


Nie znalazłem natomiast informacji na temat znajdującego się poprzednio na liście zaginoionych Mirosława Muchy. Jedna z informacji w TVN mówi o odnalezieniu się jednej z zaginionych osób. Prawdopodobnie jest nią Pan Mirosław.

Arkadiusz Chęciński | 29/01/2006 | Komentarze [5]
Prośba o modlitwę w intencji zmarłych tragicznie mieszkańców Sosnowca!

Pisaliśmy, że wśród ofiar śmiertelnych tragedii w Katowicach znalazły się 2 osoby z najbliższej rodziny naszego kolegi Wojtka Kulawiaka. To mieszkańcy Niwki-Pawiaka. Przyłączany się do prośby Wojtka o modlitwę w ich intencji, o którą prosił Wojtek w imieniu swoim, swojej najbliższej rodziny oraz rodziny Michalczyk. Oto jego słowa: "Proszę o modlitwę w intencji zmarłych w tej tragedii ojca Mirosława (43 lat) i syna Adriana (18 lat) - mieszkańców Sosnowca oraz w intencji żony i małej Moniki - rodziny zmarłych". WIECZNY ODPOCZYNEK RACZ IM DAĆ PANIE...

Piotr Dudała | 29/01/2006 | Komentarze [5]
Kontrola dachów również w Sosnowcu!

W dniu dzisiejszym w Urzędzie Miejskim w Sosnowcu powołano zespół kontrolny złożony ze straży pożarnej, policji i inspektorów nadzoru budowlanego, który będzie sprawdzał stan dużych obiektów budowlanych. Prezydent Kazimierz Górski zaapelował do wszystkich służb odpowiedzialnych za usuwanie śniegu i lodu z dachów, rynien i balkonów, aby bardzo rygorystycznie przestrzegali rozporządzenia Wojewody w tej sprawie.


Piotr Dudała | 29/01/2006 | Komentarze [4]
Prokuratura potwierdziła dotąd śmierć 62 osób

Prokuratura potwierdziła dotąd śmierć 62 osób w katastrofie budowlanej w Katowicach - powiedział minister Zbigniew Ziobro. Podkreślił jednak, że nie musi to być "liczba zamknięta".
Wcześniej mówiło się o 67 ofiarach.Piotr Dudała | 29/01/2006 | Komentarze [2]