Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz SedlakKondolencje

Solidaryzując się w bólu i cierpieniu, składamy Rodzinom i bliskim ofiar katastrofy budowlanej w Katowicach, głębokie wyrazy współczucia. Niech Bóg ma w opiece dusze tych, którzy zginęli w tych tragicznych okolicznościach, a pamięć o nich nigdy nie ustanie.Zarząd Powiatu


Platformy Obywatelskiej RP w Sosnowcu


| 28/01/2006 | Komentarze [3]
Prezydent ogłosił żałobę narodową

Prezydent Lech Kaczyński ogłosił żałobę narodową po katastrofie w centrum targowym w Katowicach. Będzie ona obowiązywać od godz. 16 w niedzielę do środy, 1 lutego, włącznie.
Oficjalnie prezydent ogłosił żałobę podczas konferencji prasowej w Katowicach.


Bądźmy solidarni, zapalmy świeczkę w oknie o 17.15!


Redakcja serwisu sosnowiecfakty.plPiotr Dudała | 28/01/2006 | Komentarze [1]
Wśród ofiar są mieszkańcy Sosnowca

Zapewne większość z nas śledzi informacje z Katowic, miejsca największej tego typu katastrofy w ciągu ostatnich dwudziestu lat na świecie. Wielu o rozmiarze tragedi i nazwiskach poszkodowanych dowiaduje się od przyjaciół i znajomych. Niestety również i do mnie dotarła tragiczna wiadomość.

Arkadiusz Chęciński | 28/01/2006 | Komentarze [13]
BOŻE, MIEJ ICH W OPIECE


Drodzy Państwo. Już w tej chwili, o godzinie 14:00 wiemy że, co najmniej 66 osób zginęło w największej katastrofie budowlanej w Polsce. 141 dalszych zostało poszkodowanych; leżą w śląskich i zagłębiowskich szpitalach. Psy zlokalizowały ponadto 13 miejsc gdzie mogą znajdować się ofiary. Oprócz Polaków również osoby zza zagranicy są ranne bądź uznane za zmarłych, w tym jedna potwierdzona – obywatel Belgii, gdyż w chwili tragedii odbywała się tam międzynarodowa wystawa. Bądźmy jednak myśli najlepszej, ale przy temperaturze -15 nie należy spodziewać się, że pozostałe osoby na miejscu rumowiska poprawią swoje warunki. Nadzieja jest ciągle zawsze. Módlmy się za nich: Requiem aeternam dona eis, Domine: et lux perpetua luceat eis. (Ad primam Missam) Msza Pierwsza.


W imieniu całego zespołu redakcyjnego - Krzysztof Korn

Krzysztof Korn | 28/01/2006 | Komentarze [2]
Informacje o poszkodowanych

W dwóch sosnowieckich szpitalach znajdują się poszkodowani we wczorajszej katastrofie. W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Św. Barbary przebywa 11 osób, w Szpitalu Miejskim nr 1 - jedna osoba. Wśród pacjentów jest jedna mieszkanka Sosnowca narodowości francuskiej oraz jeden obywatel Holandii. Do hospitalizowanych osób udali się prezydent Kazimierz Górski oraz wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jacek Kazimierczak.


Piotr Dudała | 28/01/2006 | Komentarze [1]
Apel władz samorządowych o oddawanie krwi!

Sosnowieckie władze samorządowe apelują do wszystkich mieszkańców naszego miasta o włączenie się do akcji oddawania krwi dla poszkodowanych we wczorajszej katastrofie. Od godz. 7.00 w poniedziałek będzie czynna stacja krwiodawstwa w Szpitalu Miejskim nr 1 przy ul. Zegadłowicza 3. źródło: UM Sosnowiec
Piotr Dudała | 28/01/2006 | Komentarze [4]
Z pomocą dla ofiar

Polski Caritas uruchomił specjalne konto, na które można wpłacać pieniądze dla ofiar i poszkodowanych w katowickiej katastrofie: PKO BP S.A. I O/Centrum Warszawa 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 z dopiskiem "Katowice". Ponadto sieć komórkowa Plus GSM udostępniła specjalne połączenie SMS-owe, dzięki któremu jej klienci mogą wesprzeć rodziny ofiar i osoby poszkodowane: SMS o dowolnej treści należy przesyłać na numer 72720. Koszt wiadomości wynosi 2,44 zł (z VAT). Całkowity dochód z SMS-ów, pomniejszony o podatek VAT, zostanie przekazany na rzecz poszkodowanych. źródło: UM Sosnowiec

Piotr Dudała | 28/01/2006 | Komentarze [1]
Wśród poszkodowanych są również cudzoziemcy!

Wśród osób poszkodowanych w sobotniej katastrofie budowlanej w Katowicach prawdopodobnie jest łącznie 13 obcokrajowców - Niemcy, Czesi, Belgowie, Słowak i Holender - poinformował rzecznik wojewody śląskiego, Krzysztof Mejer.
Dodał, że w tej liczbie są zarówno osoby ranne, jak i ofiary śmiertelne. Nie sprecyzował jednak, ile ich jest. Wcześniej informowano o śmierci obywatela belgijskiego. źródło:PAPPiotr Dudała | 28/01/2006 | Komentarze [1]
Bądźmy solidarni, zapalmy świeczkę w oknie o 17.15!

Jest już 65 ofiar, a może być więcej, jest wiele osób rannych. Trwa wciąż akcja ratownicza, choć szansa, że znajdzie się jeszcze ktoś żywy maleje z każdą chwilą. Zupełna tragedia. Tragedia wielu ludzi, wielu rodzin, nas wszystkich. Odwołane są w naszym rejonie wszystkie imprezy rozrywkowe i ogłoszona żałoba. Nasza Redakcja apeluje o zapalenie dzisiaj świeczki w oknie o godz. 17.15 w chwili, kiedy zawalił się dach hali. Niech to będzie wyraz naszej solidarności z tymi, którzy zginęli i z tymi, którzy cierpią. Pokażmy, że czuwamy, że jesteśmy z razem

Piotr Dudała | 28/01/2006 | Komentarze [3]
Żałoba w Sosnowcu!

Przed chwilą otrzymałem SMS następującej treści: "W związku z wczorajszą tragedią w Katowicach, w wyniku której zginęlo kilkadziesiąt osób, Prezydent Sosnowca Kazimierz Górski (nie czekając na oficjalny komunikat Prezydenta RP) ogłasza 3-dniową żałobę na terenie całego miasta. Do wtorku włącznie odwołane lub przełożone zostają wszystkie imprezy rozrywkowe". Z poważaniem, Grzegorz Dąbrowski, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Piotr Dudała | 28/01/2006 | Komentarze [2]
news usunięty

Arkadiusz Chęciński | 28/01/2006 | Komentarze [3]
Bądźmy solidarni z ofiarami tragedii w Katowicach!

Sytuacja wciąż się zmienia. Liczba ofiar niestety rośnie. Do tej pory mówiono o 12. Jest 23.21. Przed chwilą w TV24 ogłoszono, że jest co najmniej 15 ofiar śmiertelnych, ponad 100 rannych. Jest 23.22. Teraz mówią, że jest to już co najmniej 20 osób. Dane nie są oficjalne. Mówi się, że w ruinach może być jeszcze ok. 100 osób. Słychać jęki, dmuchawy tłoczą powietrze. Trwa akcja ratunkowa i będzie pewnie jeszcze trwać przez najbliższe godziny. Zupełna tragedia, której się nikt nie spodziewał. Tragedia wielu ludzi, wielu rodzin. Sądzę, że naszym rejonie powinny zostać odwołane wszystkie imprezy rozrywkowe i ogłoszona żałoba. Zapalmy również jutro świeczkę w oknie o godz. 17.15 w chwili, kiedy zawalił się dach. Niech to będzie wyraz naszej solidarności z tymi, którzy zginęli i z tymi, którzy cierpią. Godz. 23.32. Podano oficjalnie, że zginęło 20 osób. Ten bilans pozostaje otwarty.23.59. Podano, że wśród ofiar są też dzieci.

Piotr Dudała | 27/01/2006 | Komentarze [7]
Zapalmy świeczkę o 23.00

Zupełny dramat, tragedia, szok. Rozmiar tragedii jest olbrzymi. Byłem kiedyś w tej hali, to olbrzymi obiekt. Akcja trwa już 5 godzinę, na dworze jest - 15 C. Trudno wyrazić ból i współczucie. Brakuje słów. Ludzie szukają swoich bliskich. Zapalmy o 23.00 świeczkę w oknie na znak żałoby i pamięci, pokażmy że czuwamy, że jesteśmy z tymi ludźmi, choć poza modlitwą niewiele możemy zrobić.

Piotr Dudała | 27/01/2006 | Komentarze [1]
Najnowsze wiadomości z Katowic

W zawalonej hali targowej w Katowicach ratownicy znaleźli 12 ofiar śmiertelnych. Do szpitali trafiło 100 osób. Akcja ratownicza może potrwać kilkanaście godzin. Temperatura w Katowicach spadła już do minus 15-u stopni.

Arkadiusz Chęciński | 27/01/2006 | Komentarze [2]
Kilkanaście ofiar śmiertelnych!

Kilkanaście osób zginęło, a ok. 80 zostało rannych w katastrofie hali targowej w Katowicach - poinformował Krzysztof Mejer, rzecznik woj. śląskiego. Poszkodowani trafiają w pierwszym rzędzie do szpitali w Katowicach i Sosnowcu, a także w Dąbrowie Górniczej, Siemianowicach Śląskich i Chorzowie. Pod zawalonym dachem może być co najmniej 100 osób. PAP 21.13


Zupełny dramat, tragedia, szok. Rozmiar tragedii jest olbrzymi. Byłem kiedyś w tej hali, to olbrzymi obiekt. Akcja trwa już 5 godzinę, na dworze jest - 15 C. Trudno wyrazić ból i współczucie. Brakuje słów. Ludzie szukają swoich bliskich. Zapalmy o 23.00 świeczkę w oknie na znak żałoby i pamięci, pokażmy że czuwamy, że jesteśmy z tymi ludźmi, choć poza modlitwą niewiele możemy zrobić.

Piotr Dudała | 27/01/2006 | Komentarze [5]
Tragedia w MTK w Katowicach! Są ofiary śmiertelne!

Zawalił się dach jednego z pawilonów na terenie Międzynarodowych Targów Katowickich. W hali centrum mogło być od 500 do 1000 osób.
"Nie wiadomo czy są jakieś ofiary śmiertelne" - powiedział podkomisarz Janusz Jończyk z komendy wojewódzkiej policji w Katowicach. Trwa akcja ratownicza! Telefon do szpitala w Siemianowicach Śląskich, gdzie przebywa ok. 60 rannych to 032 228 30 30. Informacja o ofiarach tel. 032 256 56 01 lub 032 205 71 01


Wiadomo, że jest już co najmniej 7 ofiar śmiertelnych!Piotr Dudała | 27/01/2006 | Komentarze [3]
Kaloryfery na Rudnej 1!

Mieszkam na osiedlu Rudna 1 na Pogoni. To duże komunalne osiedle z lat piędziesiątych ubiegłego stulecia, złożne głównie z jedno i dwupiętrowych bloków. Położone jest nieomal w centrum miasta. Do Dworca PKP jest stąd 5-10 minut pieszo. Głównym problemem mieszkańców osiedla jest ogrzewanie mieszkań zimą. Nie ma tu centralnego ogrzewania, a większość ludzi po prostu pali w piecach węglowych. Sprawę tę pilotuję od kilku lat, wygląda na to, że coś się w końcu ruszyło. Według informacji, jakie uzyskałem niedawno w mojej Wspólnocie, w tym roku wdrażany będzie pilotażowy program, który ma być przygotowaniem do podłączenia całego osiedla do sieci. Na pierwszy rzut pójdzie 8 bloków przy ul. Patryjotów i blok przy ul. Łącznej. Prace rozpoczną się w maju.

Piotr Dudała | 27/01/2006 | Komentarze [3]
news usuniętyArkadiusz Chęciński | 27/01/2006 | Komentarze [1]
Kalejdoskop wydarzeń kryminalnych

Tak jak wspomniał wcześniej Piotr chcę dziś zapoczątkować nowy stały dział naszej strony dotyczący bezpieczeństwa w naszym mieście. W każdy piątek i środę będe zamieszczał informacje o zdarzeniach kryminalnych, jakie miały miejsce w naszym mieście oraz o sukcesach naszych policjantów. Oprócz tego czekamy na wasze informacje o zagrożeniach, niebezpiecznych miejscach itp.


Zapraszamy do współpracy.

Arkadiusz Chęciński | 27/01/2006 | Komentarze [2]


Przenajświętsze Oblicze

Znajdź nas na Facebooku

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney