Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z GuadalupeBądźmy solidarni, zapalmy świeczkę w oknie o 17.15!

Jest już 65 ofiar, a może być więcej, jest wiele osób rannych. Trwa wciąż akcja ratownicza, choć szansa, że znajdzie się jeszcze ktoś żywy maleje z każdą chwilą. Zupełna tragedia. Tragedia wielu ludzi, wielu rodzin, nas wszystkich. Odwołane są w naszym rejonie wszystkie imprezy rozrywkowe i ogłoszona żałoba. Nasza Redakcja apeluje o zapalenie dzisiaj świeczki w oknie o godz. 17.15 w chwili, kiedy zawalił się dach hali. Niech to będzie wyraz naszej solidarności z tymi, którzy zginęli i z tymi, którzy cierpią. Pokażmy, że czuwamy, że jesteśmy z razem

Piotr Dudała | 28/01/2006 | Komentarze [3]
Żałoba w Sosnowcu!

Przed chwilą otrzymałem SMS następującej treści: "W związku z wczorajszą tragedią w Katowicach, w wyniku której zginęlo kilkadziesiąt osób, Prezydent Sosnowca Kazimierz Górski (nie czekając na oficjalny komunikat Prezydenta RP) ogłasza 3-dniową żałobę na terenie całego miasta. Do wtorku włącznie odwołane lub przełożone zostają wszystkie imprezy rozrywkowe". Z poważaniem, Grzegorz Dąbrowski, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Piotr Dudała | 28/01/2006 | Komentarze [2]
news usunięty

Arkadiusz Chęciński | 28/01/2006 | Komentarze [3]
Bądźmy solidarni z ofiarami tragedii w Katowicach!

Sytuacja wciąż się zmienia. Liczba ofiar niestety rośnie. Do tej pory mówiono o 12. Jest 23.21. Przed chwilą w TV24 ogłoszono, że jest co najmniej 15 ofiar śmiertelnych, ponad 100 rannych. Jest 23.22. Teraz mówią, że jest to już co najmniej 20 osób. Dane nie są oficjalne. Mówi się, że w ruinach może być jeszcze ok. 100 osób. Słychać jęki, dmuchawy tłoczą powietrze. Trwa akcja ratunkowa i będzie pewnie jeszcze trwać przez najbliższe godziny. Zupełna tragedia, której się nikt nie spodziewał. Tragedia wielu ludzi, wielu rodzin. Sądzę, że naszym rejonie powinny zostać odwołane wszystkie imprezy rozrywkowe i ogłoszona żałoba. Zapalmy również jutro świeczkę w oknie o godz. 17.15 w chwili, kiedy zawalił się dach. Niech to będzie wyraz naszej solidarności z tymi, którzy zginęli i z tymi, którzy cierpią. Godz. 23.32. Podano oficjalnie, że zginęło 20 osób. Ten bilans pozostaje otwarty.23.59. Podano, że wśród ofiar są też dzieci.

Piotr Dudała | 27/01/2006 | Komentarze [7]
Zapalmy świeczkę o 23.00

Zupełny dramat, tragedia, szok. Rozmiar tragedii jest olbrzymi. Byłem kiedyś w tej hali, to olbrzymi obiekt. Akcja trwa już 5 godzinę, na dworze jest - 15 C. Trudno wyrazić ból i współczucie. Brakuje słów. Ludzie szukają swoich bliskich. Zapalmy o 23.00 świeczkę w oknie na znak żałoby i pamięci, pokażmy że czuwamy, że jesteśmy z tymi ludźmi, choć poza modlitwą niewiele możemy zrobić.

Piotr Dudała | 27/01/2006 | Komentarze [1]
Najnowsze wiadomości z Katowic

W zawalonej hali targowej w Katowicach ratownicy znaleźli 12 ofiar śmiertelnych. Do szpitali trafiło 100 osób. Akcja ratownicza może potrwać kilkanaście godzin. Temperatura w Katowicach spadła już do minus 15-u stopni.

Arkadiusz Chęciński | 27/01/2006 | Komentarze [2]
Kilkanaście ofiar śmiertelnych!

Kilkanaście osób zginęło, a ok. 80 zostało rannych w katastrofie hali targowej w Katowicach - poinformował Krzysztof Mejer, rzecznik woj. śląskiego. Poszkodowani trafiają w pierwszym rzędzie do szpitali w Katowicach i Sosnowcu, a także w Dąbrowie Górniczej, Siemianowicach Śląskich i Chorzowie. Pod zawalonym dachem może być co najmniej 100 osób. PAP 21.13


Zupełny dramat, tragedia, szok. Rozmiar tragedii jest olbrzymi. Byłem kiedyś w tej hali, to olbrzymi obiekt. Akcja trwa już 5 godzinę, na dworze jest - 15 C. Trudno wyrazić ból i współczucie. Brakuje słów. Ludzie szukają swoich bliskich. Zapalmy o 23.00 świeczkę w oknie na znak żałoby i pamięci, pokażmy że czuwamy, że jesteśmy z tymi ludźmi, choć poza modlitwą niewiele możemy zrobić.

Piotr Dudała | 27/01/2006 | Komentarze [5]

Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney