Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz SedlakCzy ktoś odpowiada za jakość remontu dróg?

W Polsce to temat dyżurny zwłaszcza w trakcie kampanii wyborczych lub expose Premierów. Kierowcy płacą za nie - w formie opłaty drogowej, bądź podatku drogowego, ukrytych w cenie paliwa - ogromne pieniądze. Chodzi oczywiście o nasze zniszczone, niebezpieczne, bądź po prostu niewybudowane, a obiecane drogi.

Arkadiusz Chęciński | 15/01/2006 | Komentarze [2]
Miasto pod śniegiem i lodem!

Nie przypadkowo postanowiliśmy zrobić sondę na temat "Akcji Zima" w mieście. Po prostu jest ona na czasie. Chociaż od ostatnich intensywnych opadów śniegu minęło już kilka dni, to sytuacja w wielu miejscach, mówiąc oględnie, nie jest dobra. Wciąż zasypanych śniegiem jest wiele miejsc, takich jak chodniki, drogi i ich pobocza, przystanki czy przejścia. O ile sytuacja na głównych drogach i w centralnych punktach miasta jest w miarę dobra, to zdecydowanie gorzej jest na osiedlach.

Piotr Dudała | 15/01/2006 | Komentarze [12]
I Puchar Olimpijczyków - fotoreportaż

W sobotę i niedzielę można było w hali w Milowicach obejrzeć ogólnopolski turniej tenisa stołowego, którego dodatkową oprawę stanowił mecz pokazowy Lucjana Błaszczyka i Tomasza Krzeszewskiego. Na sosnowiecfakty.pl zamieszczalismy informacje o tej imprezie. Teraz przedstawiamy krótki fotoreportaż.

Krzysztof Haładus | 15/01/2006 | Komentarze [1]
Zaproszenie do Klubu im. Jana Kiepury

Dzisiaj o godz.18.00 w Klubie im. J. Kiepury zostanie wystawione kolejne przedstawienie z cyklu WIELKI TEATR – MAŁEJ FORMY. Tym razem będzie to spektakl kabaretowy w reżyserii Pawła SZARKA pt. WARJUTKOWIE. Wystąpią znakomici aktorzy: Alina JANOWSKA, Błażej WÓJCIK oraz sosnowiczanka Agnieszka CHRZANOWSKA. Scenariusz: Michał ZABŁOCKI. Scenografia: Lidia FRĘCHOWICZ. Bilety w cenie 30 zł normalny, 25 zł ulgowy do nabycia w Klubie, w Centrum Informacji Miejskiej oraz przez Internet.www.ticketonline.pl źródło: KJK.

Piotr Dudała | 15/01/2006 | Komentarze [4]
SKANDAL w Niemczech

W dniu 21 stycznia w Brand w Niemczech spotkają się najpiękniejsze cheerleaderki z całej Europy na międzynarodowych Mistrzostwach Cheerleaders "Elite
Beach Cup 2006". Polskę reprezentować będą dwie czołowe grupy naszego kraju Skandal i
Skandalik z Sosnowca przygotowywane przez trenera, choreografa i kierownika
artystycznego Panią Katarzynę Pilch, trenujące na co dzień w Miejskim Klubie
im. Jana Kiepury w Sosnowcu.


Ania Urgacz | 14/01/2006 | Komentarze [7]
news usunięty

Arkadiusz Chęciński | 14/01/2006 | Komentarze [1]
Nowa strona internetowa św. Tomasza!

Parafia św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu Pogoni posiada od dziś swoją nową stronę internetową. Na stronie, pięknie opracowanej graficznie znajdujemy następujące działy: Aktualności, Życie parafii, Nasz patron, Kontakt, Linki, Księga gości
Duszpasterstwo Akademickie, Galeria, Na wesoło. Stronę przygotowuje i redaguje młodzież pod opieką ks. Tomasza Folgi. Serdecznie zapraszamy!


Adres strony: www.sw-tomasz.sosnowiec.opoka.org.pl.


Piotr Dudała | 14/01/2006 | Komentarze [4]
Wielki sukces, którego się nie spodziewaliśmy!

Z radością informuję was wszystkich, ze nasz Sztab w Ottawie wpłacił na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka 9,500 tys. dolarów kanadyjskich. Odnieśliśmy sukces jakiego nikt z nas się nie spodziewał. Myśleliśmy o zebraniu dużo mniejszej kwoty i bylibyśmy szcześliwi, ale 9,500 tys. przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Jeszcze ludzie wpłacają pieniądze. Podziwiajcie nasza piękną stronke www.wosp-ottawa.com ! Sie ma!


Na koniec trochę zdjątek!


z Ottawy Barbara GołębiowskaBarbara Gołębiowska | 13/01/2006 | Komentarze [8]
Natalia Stokowacka - sosnowiczanka z wyboru!

Wielka śpiewaczka operowa, primadonna Opery Śląskiej w Bytomiu, prawie całe swoje życie mieszkała w Sosnowcu. Urodziła się 1 stycznia 1920 roku w Małogoszczy, w powiecie jędrzejowskim, jako córka Stanisława i Antoniny z Zagórskich. Od wczesnego dzieciństwa wraz z rodziną zamieszkała w Sosnowcu. Po ukończeniu szkoły podstawowej Stokowacka uczyła się w Liceum im. E. Plater. W wieku 15 lat podjęła naukę śpiewu u Ewy Herbaczewskiej w prywatnej Szkole Muzycznej. Choć zawodowo związała się z Bytomiem, to nigdy nie opuściła Sosnowca, którego była wraz z rodziną wierną mieszkanką. Zmarła 23 marca 1997 roku. Spoczywa na cmentarzu przy ul. Smutnej. Często przechodzę obok jej grobu.


Piotr Dudała | 13/01/2006 | Komentarze [47]
Raz Dwa Trzy w Antidotum już za tydzień!

Zespół Raz Dwa Trzy zagra 22 stycznia w Sosnowcu, w klubie studenckim Antidotum. Zespół ten przeżywał niedawno renesans swojej popularności dzięki dwóm ostatnim udanym albumom. Ich muzyka konsekwentnie odbiega od zalewu popowej papki, a charakteryzuje się oryginalnością i własnym brzmieniem.

Piotr Dudała | 13/01/2006 | Komentarze [2]
Koncert w kościele św. Tomasza Apostoła już jutro!

W niedzielę 15 stycznia 2006 r. o godz. 19.00 w Kościele św. Tomasza Apostoła w Sosnowcu Pogoni odbędzie się koncert Chóru Instytutu Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach pod dyrekcją Michała Dworzyńskiego. W programie najpiękniejsze polskie kolędy oraz Msza „Koronacyjna” Wolfganga Amadeusza Mozarta. Zebrane podczas koncertu ofiary zostaną przekazane na dalszą budowę wież kościoła. Jest to piękne wsparcie dla starań ks. Prałata Jana Szkoca by w 100-lecie istnienia Kościoła zakończyć jego budowę. Wieże zaś planowane były od samego początku!

Piotr Dudała | 13/01/2006 | Komentarze [8]
Na apel Policji ostrzeżenie o oszustach z ambon !

Sosnowiecka policja zwróciła się do proboszczów z prośbą o ostrzeżenie zwłaszcza ludzi starszych przed oszustami próbującymi wyłudzić pieniądze. W ciągu kilku pierwszych dni roku zanotowano bowiem trzy przypadki wyłudzenia i dwa usiłowania wyłudzenia gotówki od starszych kobiet. Akcję Policji w pełni popieramy!Piotr Dudała | 13/01/2006 | Komentarze [3]
Sosnowiecki Caritas likwiduje stację socjalną w Wolbromiu

Caritas w Sosnowcu tylko do końca stycznia będzie prowadzić stację socjalną w Wolbromiu. Powodem likwidacji placówki jest zbyt duże obciążenie dla tej organizacji, jakie musi ponosić, aby stacja mogła normalnie funkcjonować. (...) W bieżącym roku trzeba by było dopłacić do funkcjonowania stacji około 60 tys. złotych.

Arkadiusz Chęciński | 13/01/2006 | Komentarze [2]
Sosnowiczanie nie chcą pracować w urzędzie!?

Może to dziwne, ale w Sosnowcu, miescie prawie 25% bezrobocia, brak kandydatów na niektóre stanowiska w jednostkach podległych Urzędowi Miasta.! Na oficjalnej stronie sosnowieckiego UM istnieje cos takiego, co się nazywa Biuletynem Informacji Publicznej BIP. W tymże internetowym biuletynie znajdują się ogłoszenia o konkursach, przetargach itd.

Krzysztof Haładus | 12/01/2006 | Komentarze [10]
news usunięty


Piotr Dudała | 12/01/2006 | Komentarze [10]
news usunięty

Arkadiusz Chęciński | 12/01/2006 | Komentarze [1]
Już wystartował wyścig do prezydenckich foteli

Na dziewięć miesięcy przed najważniejszym wydarzeniem politycznym 2006 roku – wyborami samorządowymi, największe partie polityczne województwa przegotowują się do kampanii wyborczej. Najwięcej emocji – jak przed czterema laty – budzić będą oczywiście bezpośrednie wybory prezydentów największych miast naszego regionu. Na pytania kto ma największe szanse, która z partii i który spośród kandydatów w niektórych miastach- próbuje odpowiedzieć na łamach Dziennika Zachodniego red. Witold Pustułka z...Sosnowca.

Piotr Dudała | 12/01/2006 | Komentarze [88]
Najpopularniejsze artykuły na sosnowiecfakty.pl

Prezentujemy najczęściej odwiedzane artykuły i newsy od początku istnienia serwisu. Najwięcej odsłon do tej pory "zaliczył" artykuł pt."Jaki był 2005 rok dla Sosnowca?" Arka Chęcińskiego - 258. Drugi jest "Fotoreportaż z Parku Sieleckiego" Piotra Dudały - 254 odsłony. Trzeci "Tajna strona Urzędu" - 252, tego samego autora.! Tuż za nim kolejny news Arka "Brak swobody wypowiedzi w PiS?" - 249 odsłon
Na 5 i 6 miejscu artykuły Grzegorza Dziurowicza "Fakty czy plotki?" 229 odsłon oraz "Komitet Budowy Pomnika Jana Pawła II społeczny, czy prezydencki?" - 205 odsłon. Na 7 miejscu tekst Jarosława Pięty "10 Bal Charytatywny w Hotelu Aria!" - 185 odsłon.

Piotr Dudała | 12/01/2006 | Komentarze [2]
Listy prosto z piekła

Pisaliśmy już o sprawie, przekazania przez p. Marię Rudzką-Kantorowicz jej obozowych listów do Działu Regionalnego Biblioteki Miejskiej w Sosnowcu. Dzisiaj kopie listów obozowych wraz z ich tłumaczeniami odebrała od p. Marii Kierownik tego Działu p. Oleksiak. Tematem tym zajął się również Dziennik Zachodni, w ciekawym artykule Tomasza Bienka pt. "Listy prosto z piekła".

Piotr Dudała | 12/01/2006 | Komentarze [2]

Przenajświętsze Oblicze

Znajdź nas na Facebooku

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney