Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z GuadalupePlatforma proponuje!

Dotacje z budżetu państwa dla Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie, Wyższej Szkoły Filozoficzno- Pedagogicznej "Ignatianum" w Krakowie oraz Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu - to propozycje Platformy Obywatelskiej. Filia "Ignatianum" znajduje się w Sosnowcu przy ul. Gospodarczej 12.

Piotr Dudała | 05/01/2006 | Komentarze [31]
Spotkanie noworoczne!

W czwartek 5 stycznia 2006r. wieczorową porą odbyło się nad brzegiem zamarzniętego Balatonu spotkanie noworoczno-opłatkowe środowisk lokalnej sceny politycznej zorganizowane przez miejskie koło PO. W spotkaniu udział wzięli Ks. Dyrektor „Caritasu” z diecezji sosnowieckiej, posłowie PO Grzegorz Dolniak, Wojciech Saługa, Beata Małecka-Libera, przedstawiciele Pani poseł Ewy Malik z PiS, przedstawiciele Ligi Polskich Rodzin, Partii Demokratycznej, Partii Centrum, Młodych Demokratów.

| 05/01/2006 | Komentarze [4]
Na ratunek zabytkom

Wydział Kultury, Rekreacji i Sportu rozpatruje obecnie wnioski, jakie wpłynęły w sprawie przeprowadzenia remontów i konserwacji zabytkowych budowli na terenie Sosnowca. Głównym warunkiem, by wniosek o remont został pozytywnie zaopiniowany, musi być wpis budowli do rejestru zabytków.

Ania Urgacz | 05/01/2006 | Komentarze [3]
Koncert w Katedrze

W dniu 7 stycznia br. o godz.18.30 w sosnowieckiej bazylice katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wystąpi 120 - osobowa Orkiestra Symfoniczna KWK "Staszic" pod dyrekcją Grzegorza Mierzwińskiego, chór, soliści, w tym Chiharu Sato, Japonka, która specjalnie w tym celu przyleci do Polski z Berlina. Będzie śpiewać polskie kolędy po polsku!


Piotr Dudała | 04/01/2006 | Komentarze [2]
I Puchar Olimpijczyków w Sosnowcu! Przyjdź koniecznie z całą rodziną!

I Puchar Olimpijczyków odbędzie się z udziałem gości Lucjana Błaszczyka i Tomasza Krzeszewskiego - czołowych zawodników polskiego tenisa stołowego, którzy uatrakcyjnią swą obecnością imprezę, rozgrywając mecz pokazowy. Na ten element imprezy (sobota 14 stycznia g. 12.00) szczególnie warto się wybrać. Możliwość obejrzenia na żywo tenisistów stołowych światowego formatu w naszym mieście jest chyba precedensem i taka okazja może nie prędko się powtórzyć.

Krzysztof Haładus | 04/01/2006 | Komentarze [1]
Czar starych podwórek

Małe podwórka kamienic, zapomniane klatki schodowe, stare bramy - miejsca w Sosnowcu, do których nie zapuszczają się przechodnie, przyciągają fotografików, przynajmniej tych, którzy spróbowali swoich sił w konkursie "Ginąca architektura Sosnowca".


Ania Urgacz | 04/01/2006 | Komentarze [4]
Krzystof Podsiadło trenerem hokeistów Zagłębia.

Nie mają ostatnio dobrej prasy hokeiści Zagłębia Sosnowiec. 10 kolejnych porażek, wpadka dopingowa bramkarza Łukasza Blota na pewno chluby klubowi nie przynosi. Zapewne dlatego klubowi działacze postanowili działać.

Arkadiusz Chęciński | 04/01/2006 | Komentarze [5]


Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney