Czytanie na dziś

Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz SedlakNa ratunek zabytkom

Wydział Kultury, Rekreacji i Sportu rozpatruje obecnie wnioski, jakie wpłynęły w sprawie przeprowadzenia remontów i konserwacji zabytkowych budowli na terenie Sosnowca. Głównym warunkiem, by wniosek o remont został pozytywnie zaopiniowany, musi być wpis budowli do rejestru zabytków.

Ania Urgacz | 05/01/2006 | Komentarze [3]
Koncert w Katedrze

W dniu 7 stycznia br. o godz.18.30 w sosnowieckiej bazylice katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wystąpi 120 - osobowa Orkiestra Symfoniczna KWK "Staszic" pod dyrekcją Grzegorza Mierzwińskiego, chór, soliści, w tym Chiharu Sato, Japonka, która specjalnie w tym celu przyleci do Polski z Berlina. Będzie śpiewać polskie kolędy po polsku!


Piotr Dudała | 04/01/2006 | Komentarze [2]
I Puchar Olimpijczyków w Sosnowcu! Przyjdź koniecznie z całą rodziną!

I Puchar Olimpijczyków odbędzie się z udziałem gości Lucjana Błaszczyka i Tomasza Krzeszewskiego - czołowych zawodników polskiego tenisa stołowego, którzy uatrakcyjnią swą obecnością imprezę, rozgrywając mecz pokazowy. Na ten element imprezy (sobota 14 stycznia g. 12.00) szczególnie warto się wybrać. Możliwość obejrzenia na żywo tenisistów stołowych światowego formatu w naszym mieście jest chyba precedensem i taka okazja może nie prędko się powtórzyć.

Krzysztof Haładus | 04/01/2006 | Komentarze [1]
Czar starych podwórek

Małe podwórka kamienic, zapomniane klatki schodowe, stare bramy - miejsca w Sosnowcu, do których nie zapuszczają się przechodnie, przyciągają fotografików, przynajmniej tych, którzy spróbowali swoich sił w konkursie "Ginąca architektura Sosnowca".


Ania Urgacz | 04/01/2006 | Komentarze [4]
Krzystof Podsiadło trenerem hokeistów Zagłębia.

Nie mają ostatnio dobrej prasy hokeiści Zagłębia Sosnowiec. 10 kolejnych porażek, wpadka dopingowa bramkarza Łukasza Blota na pewno chluby klubowi nie przynosi. Zapewne dlatego klubowi działacze postanowili działać.

Arkadiusz Chęciński | 04/01/2006 | Komentarze [5]
Czy można pożenić Śląsk z Zagłębiem?

Kilka miesięcy temu na łamach serwisu sosnowiec.info w sondażu zadałem pytanie: Czy jesteś za utworzeniem Wspólnoty Miast Aglomeracji Katowickiej? Wyniki ankiety były dość zaskakujące, większość internautów uczestniczących w tej zabawie odpowiedziała twierdząca. Czy można więc pogodzić ideę Zagłębia Dąbrowskiego, rozumianego nie tylko, jako pewną wspólnotą kulturową, ale również pewien wyodrębniony region, z większą całością, jaką jest Aglomeracja Górnośląska, czyli po prostu Śląsk. Sądzę, że na pewno tak! Nieoczekiwanie Zagłębie jako jednostka NUTS, może stać się częścią Śląsko-Zagłębiowskiego Związku Metropolitalnego.


Piotr Dudała | 04/01/2006 | Komentarze [14]
Sosnowiczanie!

3 grudnia 2005 r. na łamach Wiadomości Zagłębia ukazał się mój artykuł o pewnej osobie związanej z naszym miastem. Napisałem w nim, iż wśród wielkich nieobecnych w naszym mieście, obok Stanisława Wojciechowskiego – Prezydenta RP w latach 1922-26, znajdziemy jeszcze jedno nazwisko, jest to nazwisko Tomasza Arciszewskiego. Chciałbym by ten tekst zaingurował naszą zakładkę Sosnowiczanie. Będziemy przybliżać w niej sylwetki ludzi związanych z naszym miastem, znanych i nieznannych, tych co się tu urodzili, tych co tu mieszkali, pracowali, działali, a nawet tylko bywali oraz tych, którzy w naszym mieście spoczywają!

Piotr Dudała | 03/01/2006 | Komentarze [13]
KAT & Roman Kostrzewski w Sosnowcu

Informujemy, iż w związku z chwilową niedyspozycja zdrowotną Piotra Radeckiego i jego hospitalizacją zespół odwołuje tymczasowo koncert zaplanowany na 07 stycznia 2006 w sosnowieckim klubie Klimat - czytamy na oficjalnej stronie zespołu. Koncert tego kultowego już zespołu, to prawdziwa gratka dla fanów ciężkiego grania.

Ania Urgacz | 03/01/2006 | Komentarze [3]
Początek roku w Klubie Kiepury

W najbliższy poniedziałek, 9 stycznia o godz.18 w Miejskim Klubie im.J.Kiepury odbędzie się recital mistrzowski wybitnego skrzypka Krzysztofa Jakowicza. Przy fortepianie zasiądzie Elżbieta Naumann. Natomiast we wtorek, 10 stycznia o godz.17 odbędzie się wernisaż wystawy prac plastycznych Nieprofesjonalnej Grupy Artystycznej "Relacje".

Ania Urgacz | 03/01/2006 | Komentarze [1]
Pola Negri idealna kandydatka!

W miniony czwartek rozpoczęło działalność w Sosnowcu pierwsze w Zagłębiu kino sieci „Helios”. Na widzów czekają 4 sale: dwie po 400 i dwie po 200 miejsc. Kino, które nie ma jeszcze patrona, jest - jak się wydaje - pierwszą po 80 laty inwestycją kinową w mieście. Autor artykułu w Wiadomosciach Zagłębia uważa, iż patronem tym powinna zostać Pola Negri, pisząc, jej wybor to wprost idealna decyzja.

Piotr Dudała | 02/01/2006 | Komentarze [12]
Jaki był 2005 rok dla Sosnowca?

Koniec starego a początek nowego roku to czas różnego rodzaju podsumowań. Również i ja postanowiłem takiego podsumowania dokonać, niestety nie dopatrzyłem się w ubiegłym roku zbyt wielu pozytywnych zmian w naszym mieście, aby móc go uznać za udany.

Arkadiusz Chęciński | 02/01/2006 | Komentarze [29]
Jak się ludziom żyje w Sosnowcu?

Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa ani prosta. Nie można dzisiaj powiedzieć, iż jest dobrze lub po prostu źle, gdyż jest tak, że jednym ludziom żyje się lepiej, drugim gorzej, a jeszcze innym całkiem źle. Dzisiaj o tych, którzy są w najtrudniejszej sytuacji. Okazuje się, że obszar zwykłej biedy jest w naszym mieście bardzo duży. Świadczy o tym również skala pomocy społecznej, jaką udziela miasto! Pisze na temat dzisiejszy Dziennik Zachodni!

Piotr Dudała | 02/01/2006 | Komentarze [12]
news usunięty

Arkadiusz Chęciński | 02/01/2006 | Komentarze [16]
Warsztaty dziennikarskie na Zamku!

W Nowym 2006 Roku Sosnowieckie Centrum Sztuki organizuje warsztaty dziennikarskie. Zajęcia jak do tej pory odbywać się będą w każdy czwartek o godz.17.00. Wśród prowadzących są Teresa Szczepanek, Maciej Wąsowicz oraz zaproszeni goście. Natomiast na zajęcia plastyczne można przychodzić od poniedziałku do czwartku w godz. 16.00 -17.30. źródło: BIP

Piotr Dudała | 01/01/2006 | Komentarze [4]
Góra nie gotowa

Górę w sosnowieckiej dzielnicy Środula usypano przed ponad rokiem. Miała być wizytówką miasta i niemałą atrakcją nie tylko dla miejscowych narciarzy. Od czasu, gdy górę usypano, niewiele się tam niestety dzieje, a szkoda, bo zima właśnie o sobie przypomniała i amatorzy białego szaleństwa wreszcie mogliby na miejscu oddawać się swej pasji. Szansa na pełne korzystanie z uroków zimy w Sosnowcu pojawi się jednak dopiero w listopadzie 2006 roku, bo firma, która wygrała przetarg na zagospodarowanie tego terenu takie właśnie przewiduje terminy.Piotr Dudała | 01/01/2006 | Komentarze [146]
Nowy wojewoda śląski

Dziś wojewoda śląski przekazał swojemu poprzednikowi Lechosławowi Jarzębskiemu odwołanie ze stanowiska. 28 grudnia 2005 r. Ludwik Dorn wręczył nominację Tomaszowi Pietrzykowskiemu, który został najmłodszym wojewodą śląskim w historii. Bezpartyjny pracownik naukowy, prawnik, specjalista teorii i filozofii prawa, pracownik jednej z kancelarii prawniczych, człowiek z życiorysem bez wyraźnego zaangażowania politycznego, ale z dorobkiem w profesjonalnej działalności - wydaje się, że jest to decyzja personalna budząca pewną nadzieję na przyszłość.

Paweł Mikuła | 01/01/2006 | Komentarze [25]
Wydział zamiast Biura

Z dniem 1 stycznia 2006 roku Biuro Informacji Publicznej zmieniło nazwę na Wydział Informacji i Promocji Miasta. Wydział przejął dodatkowo realizację zadań związanych z promocją miasta oraz obsługę informacyjną wycieczek szkolnych i delegacji. Wszystkich zainteresowanych odwiedzeniem urzędu prosimy o kontakt pod numerem telefonu 296-06-94. Nazwę zmieniło także Biuro Promocji Miasta i Współpracy z Zagranicą. Od dziś jest to Wydział Rozwoju i Współpracy z Zagranicą.


Piotr Dudała | 01/01/2006 | Komentarze [2]
WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY

Koncert Szymona Wydry i Carpe Diem, grupy hip-hopowej Pocahontaz, zespołów Sumptuastic i Beltaine - to tylko niektóre atrakcje tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sosnowcu. Tradycyjnie, sztab WOŚP działał będzie przy Wyższej Szkole Zarządzania i Marketingu. Założył go uczelniany samorząd studencki, który we współpracy z sosnowieckim Urzędem Miejskim przygotowuje KONCERT PLENEROWY W PARKU SIELECKIM.

Ania Urgacz | 01/01/2006 | Komentarze [10]
Tragedia w Dąbrowie Górniczej

W Dąbrowie Górniczej przy al. J. Piłsudskiego na terenie posesji jednej z firm znaleziono pogryzione zwłoki mężczyzny. Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że ok 50 - letniego mężczyznę zagryzły trzy psy na stałe znajdujące się na terenie posesji.

Arkadiusz Chęciński | 01/01/2006 | Komentarze [8]

Przenajświętsze Oblicze

Znajdź nas na Facebooku

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney