Święty Ojciec Pio

SosnowiecFakty na YouTube


SosnowiecFakty na twitterze


SosnowiecFakty na Google

Święty Michał Archanioł

Święty Jan Paweł II

Ankieta
Czy poznamy prawdę o Katastrofie Smoleńskiej?

tak

nie

trudno powiedzieć


Zagłębiowscy Święci


Gloria TV


WikiZagłębie


Św. Jakub Apostoł

Nawigacja
     Strona główna
     Galeria zdjęć
     Szukaj
     Linki
     Kategorie
     Regulamin Komentarzy
     Akceptacja plików cookies

Zajrzyj tutaj

Ks. prof. Włodzimierz Sedlak

Matka Boża z Guadalupe9 Best Foods To Cleanse Your Liver

9 najlepszych potraw na oczyszczenie twojej wątroby

Barbara Gołębiowska | 16/12/2014
Daj mi szansę a przekonasz się jakim mogę być Przyjacielem

Pilnie szukamy dla Kuby stałego domu. Z działek trafił do schroniska aby miał szansę znaleźć nowy dom, niestety tam został pogryziony przez inne psy. On sobie tam nie poradzi!!! Kuba to duży czarny pies, gdzie nie gdzie z białymi akcentami. Jak wiele fajnych psów musiał cierpieć przez ludzką głupotę. Całe swoje życie spędził na działce ( w tragicznych warunkach) przykuty łańcuchem do budy. Bez kontaktu z ludźmi, bez możliwości biegania, schowania się w mroźne dni ( sypiał na gołej ziemi) a w upały (cierpieć z powodu przegrzania ). Mimo tego, że wszyscy wiedzieli jaka jest jego sytuacja, nikt mu nie pomógł... aż do stycznia 2012r.
Dzięki uparciu i stanowczości wolontariuszki przy pomocy Straży Miejskiej i schroniska udało się go odebrać "właścicielowi". Pies był w koszmarnym stanie, ważył tylko 10 kg ! Pracownik schroniska nie był w stanie odpiąć Kuby od łańcucha ! i razem z nim zawiózł go do schroniska.

informacje szczegółowe Pani Renata tel. 512166514

Bartosz Górski | 02/04/2012 | Komentarze [1]
Schronisko dla zwierząt w Sosnowcu. Budowa w Ostrowach Górniczych czy w Klimontowie?

O tym, że na terenie miasta powinno powstać schronisko dla psów i kotów z prawdziwego wrażenia, mówi się od dawna. Jak wynika z analiz działalności obecnego schroniska przy ul. Baczyńskiego w Milowicach, tego typu placówka powinna pomieścić 300 psów oraz 100 kotów.

Bartosz Górski | 03/05/2011 | Komentarze [6]
Osteobus w Sosnowcu

W czwartek 24 marca Sosnowiec odwiedzi osteobus. Będzie można w nim szybko i bezpłatnie sprawdzić stan swoich kości. Przebadać w osteobusie będą się mogli wszyscy chętni, ale szczególnie mile widziane są osoby po czterdziestym roku życia – je osteoporoza dotyka najczęściej.

Piotr Dudała | 23/03/2011 | Komentarze [0]
Tragiczne wieści z Japonii: jest co najmniej tysiąc ofiar

Liczba ofiar trzęsienia ziemi prawdopodobnie przekroczy tysiąc osób - wynika z informacji przekazanych przez japońską agencję prasową Kyodo. Podała, powołując się na resort obrony, że w prefekturze Fukushima jest zniszczonych 1 800 domów. Agencja Jiji donosi, że na plaży w mieście Sendai znaleziono od 200 do 300 ciał. Sendai znajduje się w prefekturze Miyagi w regionie najbardziej dotkniętym piątkowymi wstrząsami. Agencja Kyodo informuje, że w tej prefekturze po przejściu tsunami zaginął pociąg.

Piotr Dudała | 11/03/2011 | Komentarze [0]
Nocą i w święta

Od 01.03.2011 r. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny numer 5 im. św. Barbary w Sosnowcu realizuje dla ubezpieczonych mieszkańców Sosnowca świadczenia medyczne w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej.

Świadczenia te, których celem jest doraźna pomoc w razie nagłego zachorowania, realizowane będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 rano oraz całodobowo w soboty, niedziele i święta.

Świadczenia te nie obejmują:
- wizyty kontrolnej w związku z wcześniej rozpoczętym leczeniem,
- recept na stosowane stale leki w związku ze schorzeniem przewlekłym,
- rutynowego zaświadczenia o stanie zdrowia,
- skierowania do specjalisty
- sytuacji związanych ze stanami bezpośredniego zagrożenia życia, w których należy wezwać pogotowie ratunkowe i które w szczególności dotyczą: utraty przytomności, upadku z wysokości, złamań, wypadków komunikacyjnych, nagłych zaburzeń świadomości, nagłej duszności, porażenia prądem elektrycznym, porodu oraz dolegliwości związanych z ciążą.

Szczegółowe informacje: 32 368 22 53 (54, 55).

Piotr Dudała | 01/03/2011 | Komentarze [3]
Czekolada zdrowsza od owocowych soków

Dobra wiadomość dla miłośników czekolady. Naukowcy odkryli, że dzięki swoim właściwościom może być uznana za "super jedzenie". Do kategorii "superpokarmów" zalicza się żywność bogatą w składniki odżywcze. Taki super posiłek przynosi przynajmniej kilkanaście korzyści dla zdrowia. Do tego zaszczytnego grona może niebawem dołączyć czekolada. Amerykańscy naukowcy odkryli, że zawiera ona w sobie więcej związków roślinnych na gram masy niż soki owocowe. Ile jest czekolady w czekoladzie?

Piotr Dudała | 11/02/2011 | Komentarze [1]


Przenajświętsze Oblicze

Święty Brat Albert Chmielowski

Klub Gazety Polskiej w Sosnowcu

Wierszyna - Mała Polska na Syberii

Święty Szarbel Makhlouf

Starsze newsy

Arcybiskup Jan Cieplak

Kategorie newsów
     Rycerze Kolumba
     Wydarzenia
     Z ratusza
     Polityka
     Sport
     Gospodarka
     Kultura
     Rozrywka
     Z prasy, z netu
     Felietony Krzysztofa Korna
     Do redakcji

Rycerze Kolumba Sosnowiec

Chór Katedralny LUTNIA - Sosnowiec

Ks. Michael McGivney